nedeľa, 31 október 2010 10:16

Agresívna hra Jakloviec znamenala pre Drnavčanov troch zranených hráčov

Napísal(a) HCKošice_19

Jaklovce - Drnava 4:1 (3:1) gól za hostí: Šoltés, ŽK: Čelovský.
Najtvrdší zápas sezóny! Tak sa dá označiť zápas V. ligy dorastencov skupiny JZ medzi Jaklovcami a Drnavou. Hostia vycestovali na tento duel len s úzkym kádrom, s dvanástimi hráčmi a aj z toho sa počas zápasu zranili traja. Našťastie si striedanie vyžiadal len Jakub Čelovský, a tak Drnava dohrala s jedenástimi. Domáci hrali veľmi agresívne a rozhodca im púšťal aj zákernejšie zákroky.
Domáci od začiatku kontrolovali zápas, kombináciami sa predierali za obranu hostí a v 7. min. aj otvorili skóre. 1:0. Drnava prešla ihneď na hru s dvoma útočníkmi, no svoje ovocie to neprinášalo. Na konci prvej

štvrťhodiny sa zranil kapitán Florián Emödi, ktorému koleno nevydržalo súboj s domácim kapitánom. Emödi však so zaťatými zubami bojoval celých 90 minút a nevyžiadal si striedanie. Hneď po jeho návrate na ihrisko zahrávala Drnava štandardku, na ktorú si práve Emödi nabehol, pri výskoku sa zrazil s brankárom a loptu do opustenej bránky poslal Kili Šoltés. 1:1. Z prvej šance sa Drnava dokázala presadiť. No tento výsledok vydržal len pár minút, keď brankár Vozár si nešťastne vrazil loptu do svojej bránky. 2:1. Na konci polčasu sa podarilo ešte domácim poistiť vedenie, keď z nepriameho kopu nechytateľne skóroval kapitán domácich. Na polčas sa šlo za stavu 3:1.
Do druhého polčasu sa posunul na post stopéra Emödi, na jeho miesto sa vysunul Jano Kovács. Drnava začala viac kombinovať vpredu a vzadu obrana robila menej chýb. Aj preto si Drnava udržala prijateľné skóre v Jaklovciach. Jediný gól inkasovala Drnava, no bol to gól z kategórie nechytateľných. 4:1. Po hodine hry musel striedať Čelovský, na jeho miesto naskočil Soják. Drnava si vypracovala šance no premeniť sa im nepodarilo. Ku koncu zápasu sa zranil aj tretí hráč Drnavy - Cseh, ktorého brutálne poslali na zem. Našťastie vedel aj on pokračovať no na jeho hre bolo vidno, že niečo nie je v poriadku. V posledných minútach vyskúšal ešte Emödi brankára domácich, ktorý fantastickým zákrokom vyčaroval na roh priamy kop kapitána hostí. Konečný výsledok 4:1.
Zostava Drnavy: Vozár - J. Kovács, P. Kovács, Kardos, Herczeg, Szöcs - Čelovský, Görgei, Emödi, Cseh – Šoltés.
HCKošice_19

VÝSLEDKY 11. KOLA DORASTENECKEJ V. LIGY JZ: Domaňovce – Valaliky 2:2, Kechnec – Helcmanovce 6:1, V. Folkmar – Rudňany 4:1, Jasov – Slovinky 4:0, Medzev – V. Ida 8:2, Jaklovce – Drnava 4:1.