sobota, 30 júl 2011 21:20

Baníci z Nižnej Slanej uhrali so súperom z vyššej súťaže prijateľný výsledok Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Betliar - Nižná Slaná 6:4 (3:1). Góly hostí: T. Pitoňák, Ján Junger, Š. Müller 2. Vo štvrtom prípravnom zápase na jesennú časť II. triedy OM cestovali 30.7.2011 futbalisti Nižnej Slanej do neďalekého Betliara. Do zostavy hostí sa vrátili niektorí hráči, avšak títo ešte nehrali v najsilnejšom zložení. Hru na poste stopéra si tentokrát vyskúšal Karas.
Pre Baník sa začal zápas nečakane dobre, chybu domácich využil T. Pitoňák a krížnou strelou otvoril skóre zápasu. 0:1. Po tomto góle síce domáci gól dosiahli, ale rozhodca ho pre ofsajd uznať nemohol. Potom hostia faulovali domáceho hráča na rohu šestnástky, ale nepokrytý hráč Betliara vyrovnal. 1:1. Domáci mali naďalej územnú prevahu, no

z viacerých šancí sa ujala iba jediná. 2:1.  Za hostí mohol vyrovnať Müller, zblízka však trafil len do domáceho brankára. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš, keď krátko pred koncom polčasu domáci pridali ďalší gól po hlavičke. 3:1.
V druhom polčase si domáci dvoma gólmi vytvorili dostatočný náskok a prenechali iniciatívu v strede poľa hosťom. Za hostí korigoval prízemnou strelou na 5:2 Ján Junger. Nižnoslanci boli v nasledujúcich minútach lepším mužstvom, ich strely však boli buď nepresné, alebo mali nepresné finálne prihrávky. Domáci pridali ešte jeden gól, keď po centri domáci hráč strelou z prvej prekonal hosťujúceho brankára. Hostia znížili gólom Müllera po prihrávke od Jána Jungera. Záverečné slovo mal opäť Müller, ktorý znížil na prijateľných 6:4.
Zostava hostí: Krnáč (Tomášik) - O. Junger, Karas, Prónai, Jur. Junger – Ambróz (Müller), Slovák, Cangár, M. Pitoňák (Ján Junger) – Valko (Gál), T. Pitoňák.