Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 08 september 2013 20:15

Baníci z Nižnej Slanej vysoko podľahli lídrovi z Lipovníka

Napísal(a) Štefan Tomášik

nsla lip1aNižná Slaná – Lipovník 0:6 (0:4). Zostava domácich: Nemec – Karas (C), Keršák, Prónai, Schvarz – O. Junger, Cangár, Die, Gemerský – Valko, Gelda. Komentár: V 5. kole II. triedy futbalového majstrovstva ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná lídra tabuľky a zároveň nováčika II. triedy Lipovník. Domácich hráčov sa zišlo na zápas jedenásť, hostia boli viacerí.
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Po pár minútach domáci už prehrávali. Po strele hráča hostí z ľavej strany pod brvno, 0:1. Neskôr Nemec opäť inkasoval, po kombinačnej akcii zase po ľavej strane, hráč hostí skóroval. Potom mali domáci dve šance na zníženie stavu, no nepremenili. Naopak, po centri z pravej strany a následnej hlavičke hostia zvýšili svoje vedenie. 0:3. Hostia boli lepším mužstvom, dve strely z diaľky boli nepresné. Z prevahy hostia ešte vyťažili penaltu, ktorá nasledovala po faule Prónaia na útočníka Lipovníka. Z penalty hostia skórovali, 0:4. Ďalšie šance hostí ostali nevyužité, dvakrát boli strely Kerekeša zblízka nepresné. Domáci si v tomto polčase okrem spomenutých dvoch šanciach iné nevytvorili,

hráči si aj menili posty v zostave. Polčas tak skončil 0:4.

Do druhého polčasu domáci nastúpili v pozmenenej zostave, Karas sa presunul do útoku. Hra ubrala na tempe. Hra bola v réžii hostí, domáci o niečo zlepšili svoju hru. Hostia hru kontrolovali. Hrozili skôr po brejkoch ako po akciách. Prvý brejk bol ešte neúspešný, Hajdúk bol v ofsajde. Po druhom brejku sa Hajdúk dostal do samostatného nájazdu, ktorý nepremenil. Tretí brejk nasledoval po prihrávke Hajdúka, tentokrát bol útočník hostí úspešný. 0:5. Domáci ohrozili Dányiho strelami do stredu bránky – Gelda, Schvarz a Prónai. Domácim nevyšiel prienik Geldu. Po akcii Keršáka a jeho centri bola hlavička Karasa zblízka nepresná. Hostia odpovedali, po prečíslení domácej obrany išiel sám na brankára ľavý útočník. Ten prihrávkou doprava našiel pravého útočníka, ktorý sprvej skóroval. 0:6. Domáci brankár ešte dvakrát zasahoval. Líder si tak z Nižnej Slanej odviezol tri body.
Pred 25 divákmi rozhodoval Ján Molnár, asistentom bol Miloš Šimčák.
Bc. Štefan Tomášik

Výsledky 6. kola II. triedy: Čoltovo - Pača 5:1, Ml. Brzotín - Kružná 1:4, Nižná Slaná - Lipovník 0:6, Plešivec - Jovice 0:3.

TABUĽKA II. TRIEDY PO 6. KOLE:

Najlepší strelci II. triedy po 6. kole:

10 gólov: M. Baláž (Čoltovo)

6 gólov: V. Čóri (Gem. Hôrka B)

5 gólov: M. Podracký (Jovice)

4 góly: A. Polák (Kružná), O. Kerekes, R. Zagiba (obaja Lipovník)

3 góly: V. Karas (Nižná Slaná), P. Tomi (Jovice), T. Šofranko (Gem. Hôrka B), B. Roczei (Čoltovo), J. Gulykás (Pača)

2 góly: J. Gebe, P. Klárik, D. Klárik, R. Podraczký (všetci Krh. Dlhá Lúka B), R. Imre (Kružná), J. Gelda (Nižná Slaná), E. Lázók (Brzotín), N. Zupko, R. Motyka, R. Szucs, F. Német, G. Lázár, J. Barczi, (všetci Lipovník), R. Adam (Pača), atď.

Čítať 2116 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:10