JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/17

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/17
nedeľa, 14 november 2010 17:46

Bystranským futbalistom sa na záver jesene dokonale podarilo revanšovať brzotínskym

Napísal(a) Miloš Leng, Štefan Tomášik

Z majstrovského futbalu 17. kolo II. trieda Ml. Brzotín - Rožň. Bystré 1:4 (0:1). Foto: P. ĎurskýMladosť Brzotín – Rožňavské Bystré 1:4 (0:1). Druhé jarné predkolo odohrali Bystrania za pekného a teplého novembrového počasia v Brzotíne v sobotu 13.11.2010. Bystrania mali čo Brzotínčanom vracať a konečný výsledok napokon dopadol ku ich spokojnosti. Aj keď výsledok vyzerá jednoznačný, zápas bol až do konca zápasu dramatický. Bystrania od začiatku zatlačili súpera do hlbokej defenzívy, no strelecky sa len veľmi ťažko presadzovali. Hlavne Minčíkovi môžu domáci ďakovať, že mu nebolo v sobotu súdené streliť gól. V prvej polhodine sa mu nepodarilo úspešne zakončiť niekoľko samostatných nájazdov na domáceho brankára. Až

v 37. minúte najlepší strelec Bystranov Janko Urban ml. z priameho kopu strelou vedľa múra prekvapil domáceho gólmana - 0:1. Domáci očividne oslabení o viacerých hráčov oproti zápasu v Rožňavskom Bystrom nestíhali na hostí takmer v ničom a mohli byť spokojní s polčasovým výsledkom.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v nátlakovej hre, ktorá sa väčšinou odohrávala pred, alebo vo vnútri domácej 16-ky. Rusnyák a Minčík pokračovali v zahadzovaní šancí a začali sa k tomu pripájať aj ďalší hráči. V 68. minúte situáciu konečne ukľudnil zase Janko Urban ml., ktorý zblízka zakončoval po Rusnyákovej spätnej prihrávke. 0:2. Domáci v 75. minúte po ojedinelom protiútoku a štandartnej situácii dokonale využili svoju jedinú príležitosť v zápase a hlavičkou znížili na 1:2. Po tomto góle Brzotínčania očividne ožili, no ich kvality nestačili na hostí. V 85. minúte po ďalšom nájazde na brankára domácich, Čapó konečne skóroval. 1:3. Najkrajší gól v zápase padol však až v posledných sekundách, keď si na presný center nabehol Janko Urban ml. a hlavou nezadržateľne uzavrel skóre. 1:4.
Slušný zápas pred 40 divákmi rozhodoval Haviarik.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Valko, Fabián, Leng, Galata, Rusnyák, Čapó, J. Urban ml., Dorkin, Minčík, Tomko. Striedali: Bernáth, J. Urban st.
Miloš LENG
Fotografie: Peťo Ďurský

{gallery}futbal/2011/17{/gallery}

Pre nízky počet hráčov Nižnej Slanej sa zápas v Čoltove nedohral

Čoltovo - Nižná Slaná 5:0 - nedohrané. V predohrávke 2. kola jarnej časti II. triedy OM cestovali futbalisti Nižnej Slanej do Čoltova. Chýbalo však viacero hráčov, a tak základná zostava bola zatiaľ najslabšia. Nastúpiť mohol aj náhradný brankár hostí, tréner hostí sa rozhodol nezaradiť ho do útoku.
Domáci mali jasnú prevahu. Ujali vedenia sa po prihrávke cez päťku, keď domáci útočník už pohodlne do odkrytej časti brány skóroval. Druhý gól pridali po samostatnom nájazde, keď hosťujúca obrana prestala hrať, reklamovala ofsajd. Tretí gól padol z penalty po údajnom faule Krnáča na prenikajúceho útočníka domácich, Krnáč však  zasiahol loptu. Dve strely domácich kryl Krnáč, podobne aj dva rohové kopy smerujúce na bránu. Pri štvrtom góle však zbytočne ďaleko vychádzal z brány, a tak ho domáci útočník prekonal. 4:0. Po dvadsiatich minútach odstúpil z hry Pitoňák. Z hostí ohrozil bránu domácich Hlaváč, jeho strelu domáci brankár kryl. Piaty gól domácich padol  po samostatnom nájazde. Po polhodine hry sa zranil Ambróz a tak rozhodca ukončil zápas.
Zostava Nižnej Slanej: Krnáč - Ambróz, Hlaváč, Prónai, Karas (C) - M. Pitoňák, Jur. Junger, Ján Junger.
Rozhodoval M. Uharček, na čiarach boli J. Chomjak a J. Molnár.
Štefan Tomášik

Vydarený záver tohtoročného futbalu v Bohúňove

Bohúňovo – Jovice 4:1 (2:1). Posledný zápas v tomto roku sa domácim vydaril napriek tomu, že nastúpili bez 6 - 7 hráčov základnej zostavy. Medzi nimi boli takí, ktorí odišli za prácou do zahraničia, alebo sú zranení, či majú „zajačie“ úmysly. Robo Švajko a Jani Váradi strelili súperovi po dva góly. Aj keď sa Bohúňovo pripravovalo na obsadenie lepšieho umiestnenia v tabuľke, predsa sa po zápase zišli na posedení, aby porozmýšľali nielen o tomto zápase, ale aj o tom, čo ešte vylepšiť v budúcom roku, aby v tabuľke poskočili aspoň o jedno miesto. Držkový perkelt im bol pri tom dobrou pochúťkou. Futbalisti pripravujú na 4. decembra Mikulášsku zábavu, ktorá iste zlepší náladu po 17. kolách II. triedy okresu.Vítaní sú aj futbalisti z iných oddielov.

Skvelá bodka Drnavy za tohtoročnou časťou futbalovej sezóny v zápase s Kovstavom

DRNAVA - Kovstav 6:0 (1:0), góly: F. Kovács 3x, Petro, Mázik, Fabián. Zo 45 možných bodov 45, 89 strelených a len 14 inkasovaných gólov. Tak to sú najdôležitejšie štatistiky FK Drnavy - suverénneho lídra II. triedy OM po 17. kole futbalovej súťaže. Posledným súperom Drnavy v tomto kalendárnom roku bol Kovstav, predposledný tím tabuľky. Drnave nepasuje štýl Kovstavu a to sa potvrdilo už v auguste v prvom vzájomnom zápase, kde Drnava len horko ťažko premohla Kovstav na ich pôde 1:3. V domácom prostredí sa čakalo niečo viac, a i keď prvý polčas tomu nenasvedčoval nakoniec aj z tohto stretnutia si spravili domáci strelecký koncert. Rozhodoval Šofranko, na čiarach mu pomáhali A. Farkaš a Petro. Na zápas bolo zvedavých okolo 120 fanúšikov.
Drnava kontrolovala celý priebeh stretnutia, hostia sa pokúšali z brejkov, no najviac, čo vedeli dosiahnuť, boli rohové kopy a zopár striel z väčších vzdialeností. Drnava sa však ťažko presadzovala cez sformovanú obranu hostí. Ako prvý pohrozil Mázik, no jeho strela letela mimo. Skóre mohol otvoriť Emödi, no ten ešte aj 5 metrov od brány si chcel vylepšiť pozíciu a tak zakončenie mu vôbec nevyšlo, obrana mu zblokovala strelu. F. Kovács mal tiež zopár sľubných šancí, no v prvom polčase mu gól súdený nebol. Najlepší strelec súťaže Mázik potvrdil svoje kvality v 26.min po skvelej, tvrdej strele k tyči. 1:0. Na konci mohol zvýšiť stav Florián Kovács po vynikajúcej nahrávke Floriána Emödiho, no zoči voči brankárovi neuspel. Polčas 1:0 pre Drnavu.
Cez polčas Kovstav možno pomýšľal o nejakom zázraku, no ich sny Drnava za jednu minútu pochovala. Hneď v prvej minúte druhého polčasu sa Drnava dvakrát presadila. Najprv F. Kovács zacentroval pred prázdnu bránu Fabiánovi, a bolo 2:0.  O 20 sekúnd neskôr sa zapísal na listinu strelcov aj samotný F. Kovács. Rozohrávku po druhom góle skvele napadol Florián Emödi, získal loptu pre svojho parťáka Floriána Kovácsa, a Floriánska spolupráca znamenala tretí gól. 3:0. Florián Kovács však bol ako odtrhnutý z reťaze. Za ďalších 10 minút skóroval ešte dvakrát. Najprv pohotovo zvýšil na 4:0 a piaty gól mu pripravil jeho mladší brat Ján Kovács, ktorý potiahol skvelú akciu a obslúžil tak brata 100-percentnou prihrávkou. Bodku za stretnutím dal Petro, keď z nemožného uhla prekvapil aj sám seba, že brankár pustil gól z takej nemožnej situácie. 6:0! Skvelá bodka za jesennou časťou sezóny!
Zostava Drnavy: Zakhar - Búlik, R. Kovács, Bukovič, J. Kovács – Emödi (80. Bernáth), Mázik, G. Petro (64. Slávkay), T. Petro - F. Kovács, Fabián (56. Görgei).
FCKošice_19

Ďalšie výsledky 17. kola:

Kečovo a Dedinky mali voľno. Gemerská Poloma B - Hrhov 0:1, Slavošovce - Pača 2:3 (1:1).