JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/dorast

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/dorast
Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 17 máj 2015 22:21

Ďalší futbalový klub Štítnickej doliny je v ohrození?

Napísal(a) MG od

rv futbal 17 5 aFutbalová tretia májová nedeľa pre mužstvá I. triedy v 21. kole nezačala dobre. Dva kluby z tejto súťaže sa v nedeľnom predobedí mali stretnúť v majstrovskom zápase v Rudnej, ale hostia z neďalekých Honiec neprišli. Prečo to spomínam hneď v úvode? Ešte predvlani jedným z mužstiev I. triedy, ktorý mal predsavzatie postúpiť do vyššej súťaže boli Papiereň Slavošovce. Klub s bohatou históriou futbalu na Gemeri, ktorý si v minulosti vyberal šikovných chlapcov nielen z obce, ale i širokého okolia. A to od Rožňavského Bystrého, cez Štítnik a Kunovú Teplicu, Čiernu Lehotu až po samotné Slavošovce. Vynikali dobrou futbalovou technikou i herným myslením. Bol známy pod názvom Tatran Slavošovce. Dobré zázemie pramenilo s veľkým papierenským závodom, ktoré tvorili Slavošovské papierne. Postupne sa na hornom Gemeri dostávali do popredia iné kluby a pomaly utíchalo i nadšenie pre futbal i v Slavošovciach. Všetko ako tak držala, najmä žiackych mužstiev, miestna škola. Mužstvo sa však rozpadlo až po ročníku 2012-2013 a futbalisti sa rozišli po okolí. Posilnili síce niektoré kluby ako Honce, či Rožňavské Bystré, ale futbal ako hra v obci bola, prezentovaná iba žiackym družstvom. Aj keď

si v okresnej súťaži počínajú veľmi dobre a ešte nestratili v tomto ročníku ani bod, na oživenie mužstva dospelých je to stále málo.

Po začiatočnej eufórii v cudzích kluboch sa prestáva dariť najmä Honciam v I. triede a tak sa začína hovoriť, či neskončí účinkovanie tohto družstva v najvyššej okresnej súťaži ešte pred záverom tohto ročníka, alebo sa neoživí činnosť zaniknutého družstva dospelých v Slavošovciach. Bolo by však dobre, keby sa už viac neznižoval počet futbalových klubov v tejto doline, ktorá vždy produkovala dobrých futbalistov. Záleží to však na tých, ktorí sa rozhodnú oživiť futbalové dianie tak v Slavošovciach, Honciach, ale najmä v Štítniku, ktorý tiež z tohto diania nemôžeme vynechať.

DOSPELÍ

IV. liga 26. kolo: Spišské Vlachy - Rožňava 1:2 (0:1), G: Biroščák - F. Pollák, J. Figúr, ŽK: 0 _ L. Strelka, R: Michalík - Gaľa, Zajac, D: 100. Domáci v druhom polčase za stavu 0:1 nepremenili pokutový kop. Hostia z Rožňavy stále držia muziku, ako sa vraví, keď sa mužstvu darí.

V. liga 22. kolo: Krh. Podhradie - Kokšov-Bakša 3:5 (1:3), G: R. Kuzma, Prónyai, Piater - Stoľar 2, Ružička, P. Hudák, Horváth, ŽK: 0 - O. Hudák, Horváth, R: Dušek - Tomáš, Štefanič, D: 100. Pre vývoj hry bola dôležitá druhá dvadsaťminútovka prvého polčasu, kedy padlo aj najviac gólov. Škoda, že z nich väčšina padla do siete domácich. Hostia navyše nevyužili pokutový kop, ktorý v 71. minúte nepremenil ich najlepší strelec v zápase. Ťahanovce - Gem. Hôrka 1:3 (0:3), G: D. Koľvek - D. Bodnár 2, Kardoš (vlastný), ŽK: Tresa, Koľvek - J. Kovács, R. Szkokan, Izák, R: Lenková - Bančanský, Tirpák, D: 100. Hosťom k trom bodom pomohol aj vlastným gólom Kardoš ešte v l. polčase, čo bolo aj dosť podstatné, pretože v druhom polčase padol gól iba zo strany domácich. Na zisk troch bodov pre Ťahanovce to bolo už ale málo. Gemerská Poloma - Betliar 7:1 (2:0), G: M. Gallo-Barnák a Milko po 2, Benedik, Krága, Handlovič (vlastný) - R. Fabián, ŽK: Hatvaník, Krága, Milko - Árvay, Zatroch, ČK: Ja. Rochl - Ľ. Árvay, M. Árvay, R: Juhás - Mišková, Pristáč, D: 100. Susedské derby prinieslo úrodu gólov, ale aj vylúčených na obidvoch stranách. V poslednej minúte padol gól Betliarčanov aj do vlastnej siete. Už z toho vyplýva, že to bol nervózny zápas, z ktorého mali najväčší úžitok domáci hráči. Ktovie, ako sa cítili počas zápasu diváci. Dobšiná - Malá Ida nehralo sa!

I. trieda 21. kolo: Rudná - Honce nehralo sa!. V odvetnej časti získali Hončania v súbojoch so súpermi iba bod a tak sa ocitli po siedmich kolách na poslednom mieste tabuľky. Mužstvo, ktoré sa spoliehalo na cudzích hráčov, najmä zo Slavošoviec, medzi majstrovskými zápasmi väčšinou ani netrénovalo a tak po neúspechoch v odvete zrejme u nich nastal menší zápasový útlm, čo ich viedlo k tomu, že nenastúpilo v Rudnej na ďalší zápas. Čas ukáže, čo bude v tomto kolektíve nasledovať. Hrhov - Dlhá Ves 2:7 (1:4), G: L. Grulyo, P. Červený - A. Orvos 3, Mičinsky 2, A. Pomaj, G. Ferdinad, ŽK: Zsigrai, Bernáth, R. Kardos - 0, R: Galík - R. Farkaš, D: 50. Senzačné víťazstvo Dlhovešťanov pod Soroškou. Potvrdili že na jar sú v súťaži najlepším mužstvom bez prehry. Dva góly dali z pokutových kopov. Krh. Dlhá Lúka - Jablonov n/T 4:3 (2:2), G: P.Luspaj, R. Klinko, J. Gebe, J. Čižmár - O. Šalata, Á. Kerekes, Á. Kardos, ŽK: P. Luspaj, P. Klárik - A. Kerekeš, P. Hutník, R: Macko - Šalamon, Pažitka, D: 100. Počet divákov na zápase hovorí, že malo aj znaky derby. Vo vyrovnanom zápase viac síl na víťazstvo mali nakoniec domáci, ktorým sa podarilo zvrátiť nepriaznivý stav2:3 dvoma gólmi 10 min. pred koncom stretnutia. Bol to zrejme najzaujímavejší zápas kola. Bohúňovo - Drnava 1:3 (0:0), G: Pál Baláž - Rencsok, J. Maliňák, R. Szucs, ŽK: F. Demeter, M. Ferencz, Pál Baláž - R. Znak, Rencsok, J. Gorgei, R: Gallo - Baczúk, Mikulec, D: 100. Konečne Drnavčania zabrali aj vonku a od zdatného súpera si odviezli tri cenné body. Rozhodli o tom góly, ktoré padali až v druhom polčase. Dostali sa tak do čela tabuľky a ich najlepší strelec súťaže si tiež polepšil jedným streleným gólom. Hráči však boli po troch na oboch stranách poznačení žltými kartami.Vyšná Slaná - Vlachovo 1:0 (0:0), G: F. Gallo, ŽK: A. Rogos - P. Hricko, O. Leskovjanský, R: Poťmák - Martinko, D: 80. Súboj susedných mužstiev zo spodku tabuľky mal náboj derby. Domáci vyťažili gól potrebný na vzdialenie sa od súpera v súťaži až v druhom polčase. Vhod im prišlo nenastúpenie Honiec na zápas v Rudnej a tak sa bodovo zaradili práve medzi týchto súperov.

II. trieda 17. kolo: Brzotín - Krh. Dlhá Lúka B 1:8 (0:5), G: I. Čopak - G. Zsilla, L. Emodi, K. Albert všetci po 2, P. Klárik, A. Gorgei, ŽK: bez kariet, R: Iglai, D: 20. Gem. Hôrka B - Rakovnica 3:3 (2:2), G: Lokos 2, P. Šaliga - I. Lorinc 2, T. Viola. Hostia sa predstavili u svojho súpera v dobrom svetle, keď vyhrávali už 0:2. Mali však smolu, keď postupne stratili aj víťazstvo 2:3, aby  si domáci zachránili aspoň bod. Jovice - Kružná 1:5 (0:2), G: M. Lovas - L. Varga 3, O. Kerekes 2, ŽK: A. Polyák - Garan, Mezei, R: J. Gyenes - A. Farkaš, D: 50. Kečovo - Pača 0:8 (0:2), G: Bocko a Lopata po 2, Bubenčík, Šomšák, Cmorik, Pačay, ŽK: Bárdi, Bartók - Cmorik, Sústrik, R: L. Gyenes - Zsebík, D: 20. Najvyššie víťazstvo kola v II. triede videlo sotva 20 divákov. Gólostroj pred nimi rozkrútili hostia najmä v druhom polčase. Pačania tak stále držia krok s lídrom súťaže a boj o prvú priečku bude zrejme pokračovať do konca súťažného ročníka.

DORAST

III. liga 22. kolo: Drnava - Malá Ida 4:1 (2:1), G: B. Šoltés a R. Szucs po 2 - Pačai, ŽK: K. Bakoš - R. Fehér, R: Haviarik, D: 30. Krh. Podhradie - Hrhov 4:0 (2:0), G: K. Zubrický, A. Hanzlík, K. Horváth, T. Zagiba, ŽK: 0 - D. Danko, T. Šimon, R: P. Béreš, D: 70.

I. trieda - Dobšiná - Gem. Hôrka 7:1 (5:1), G: R. Straka 3, A. Gallo 2, M. Timár, M. Gelda - V. Balázs, ŽK: bez kariet, R: Poťmák, D: 20. Rožň. Bystré - Jablonov n/T 5:1 (2:1), G: F. Čapo a K. Kuru po 2, V. Tokoly - Šmajda, ŽK: 0 - R. Kustván, Á. Kerekeš, E. Mackovjak, E. Kardos, R: L. Gyenes, D: 20. Rožňava - Plešivec 5:3 (3:2), G: P. Repel 3, A. Krak, M. Mitrík - M. Laven, T. Gergely, A. Varga, R: V. Gallo, D: 10. Krh. Dlhá Lúka - Gem. Poloma 0:10 (0:2), G: P. Boroš 2, T. Kuchta, Spišák (vlastný), N. Kolesár, R. Árvai, A. Šebalj, D. Szilárd, M. Gyurek, L. Jasenka, ŽK: bez kariet, R: Pažitka, D: 10.

ŽIACI

II. liga - mladší: DOVAJ - Nová Ľubovňa 2:2 (0:1), G: M. Domik, J. Krajlik - Krivoňák, Krafčík, ŽK: bez kariet, R: P. Béreš, D: 50. Čierna n/T - Rožňava 1:8 , G: Godarský - Á. Tamás 3, Vápeník a Gróf po2, Vidinský, ŽK: bez kariet, R: Miklós ml., D: 30. starší: Čierna n/T - Rožňava 2:2 G: Berta, Petergáč (vl.) - Harabin 2, ŽK: bez kariet, R: Miklós ml., D: 40. DOVAJ - Nová Ľubovňa 3:1 G: Ivanič 3 - Havrila, ŽK: bez kariet, R: P. Béreš, D: 20.

I. trieda - Slavošovce - Krh. Dlhá Lúka 4:3 (4:0), G: M. Karalo 2, Ikri, Lovaš (vlastný) - P. Máté 2 (11m), D. Ambruž, ŽK: T. Karalo, J. Boldi - 0, R: Baczúk, D: 30. Dobšiná - Betliar 4:9 (1:3), G: N. Rigo 4 - A. Kelečényi 3, L. Buday 2, S. Smorada, S. Lorinczová, B. Silárdi, A. Labuda (vlastný), ŽK: bez kariet, R: L. Gyenes, D: 20.