pondelok, 19 máj 2014 10:58

Derby stretnutie Gemerská Poloma - Betliar svojou úrovňou zaostalo za očakávaniami

Napísal(a) Ivan Tokoly

gp-bet1aTJ Gemerská Poloma - TJ Tatran Betliar 3:0 (1:0). Góly: 19' Boris Milko 1:0, 66' Miloš Gallo 2:0, 83' Miloš Gallo (z pok. kopu) 3:0. Žlté karty: 15' Matej Oravec (Betliar), 38' Rastislav Greško (Gemerská Poloma), 85' Ľubomír Árvay (Betliar). Pred približne 300 divákmi rozhodoval Marcel Maličký.
TJ Gemerská Poloma: 17 Štefan Mišina - 23 Matej Chochol, 3 Daniel Grác, 9 Ľubomír Hatvaník, 8 Rastislav Greško - 2 Matúš Mészner, 38 Miloš Gallo (C), 14 Július Benedik, 20 Pavol Gere - 7 Boris Milko, 20 Maroš Gallo (82' 19 Kristián Šubovič).
TJ Tatran Betliar: 1 Juraj Kelíšek - 2 Asmir Cilovič, 16 Ladislav Varga, 3 Ľubomír Árvay (C), 4 Samuel Cirbus - 9 Martin Árvay, 5 Matej Oravec, 11 Vladimír Kováč, 7 Tomáš Handlovič - 14 Miroslav Demeter, 12 Ján Benedikty (79' 8 Kevin Ivanko).
V 22. kole košicko-gemerskej VI. ligy cestovali futbalisti Tatrana Betliara za svojim súperom do susednej Gemerskej Polomy. Išlo o derby stretnutie, ktoré však svojou úrovňou zaostalo za očakávaniami. Tatranu chýbalo opäť niekoľko hráčov základnej zostavy (Vávra, bratia Lörincovci, Barkasz, Aličkovič, Herchl, Poťmák), čo sa prejavilo na predvedenej hre hosťujúceho celku. Polomčania od začiatku zatlačili

Tatran pred šestnástku, no strely ktoré prešli cez pozornú hosťujúcu obranu zväčša končili mimo priestoru troch žrdí. Z úvodného gólu sa radovali domáci hráči, po spornom momente, v 19. minúte, kedy rozhodca neodpískal dva fauly domácich, pričom hostia prestali hrať, čo využil Milko a poľahky otvoril skóre tohto stretnutia. Obraz hry sa po góle príliš nezmenil, domáci naďalej útočili, no hostia sa dokázali útokom úspešne brániť. Prvý polčas, ktorý prítomných divákov príliš nenadchol tak skončil výsledkom 1:0.

Druhý polčas priniesol podobný obraz hry. Polomčania si vypracovali viacero gólových šancí, no väčšinu z nich trestuhodne pozahadzovali. Dve strely však predsa len skončili v sieti gólmana Kelíška. Najskôr v 66. minúte poistil vedenie domácich strelou zo šestnástky kapitán Gallo a sedem minút pred koncom sa ten istý hráč nemýlil z penalty, ktorú hlavný rozhodca nariadil po faule na Mésznera. Zápas, ktorému chýbala iskra derby stretnutí a ktorý nespĺňal šiestoligové kritéria, tak skončil zaslúženou výhrou domácich v pomere 3:0.
Ivan Tokoly

Ostatné výsledky 22. kola VI. ligy: Turňa n/B - Ťahanovce 5:2, Geča - Gem. Hôrka 4:5, Dobšiná A - Malá Ida 4:2, Koš. N. Ves - Kokšov Bakša 4:2, Ďurkov - Budimír 6:0.