nedeľa, 03 apríl 2011 18:53

Do jarnej časti vstúpila Nižná Slaná vysokou domácou prehrou so Slavošovcami Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná - Slavošovce 2:8 (1:2). Góly za domácich: Cangár 2. Do odvetnej časti II. triedy okresného majstrovstva vo futbale vstúpila Nižná Slaná s nezmeneným kádrom z jesene. V úvodnom jarnom zápase privítala futbalový klub zo Slavošoviec. Domácim chýbali niektorí zranení hráči, čím boli na lavičke len dvaja hráči. Naopak, hostia pricestovali v dostatočnom počte a dokonca boli aj skôr na ihrisku, ako väčšina domácich hráčov.
V úvode musel domáci obranca Hlaváč vyriešiť dve nebezpečné akcie hostí. Brankára hostí ohrozil po strele z väčšej vzdialenosti Prónai. Domáci sa ujali vedenia, keď výkop  Krnáča

vybojoval Valko, ten našiel J. Pitoňáka a po jeho prihrávke Cangár  strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. Radosť domácich  trvala iba pár minút. Hosťujúci hráč strelou k pravej žrdi vyrovnal. Po góle hostia zvýšili aktivitu, ale veľké šance si nevypracovali. Jedna hlavička letela ďaleko od domácej brány. Domáci tiež pohrozili, po dvoch rohoch Ambróza, ktoré musel hosťujúci brankár vyrážať. Hostia útočili väčšinou po pravej strane, kde sa Karasovi v prvom polčase nedarilo. Naopak, cez ľavú stranu domácich sa veľmi nevedeli presadiť. Jeden center z pravej strany Krnáč kryl. Domáci útočili s väčším počtom hráčov, čím vznikali brejkové situácie pre hostí.  S nimi si však Hlaváč poradil. V závere polčasu sa hostia ujali vedenia, domáca záloha sa nestihla vrátiť, obrana zaspala a hostia sa po prihrávke  ujali vedenia.
Do druhého polčasu musel domáci tréner striedať Prónaia za R. Hajčiho, ktorý išiel do útoku a na post pravého záložníka sa posunul M. Pitoňák. Hostia zlomili odpor domácich dvoma gólmi. Pri treťom Hlaváčovi lopta nešťastne odskočila a zo skrumáže  hostia zvýšili vedenie. Pri ich štvrtom góle sa po rohu presadil hosťujúci hráč hlavičkou. Piaty gól pridali po strele z dvadsiatich metrov, keď lopta prešla Krnáčovi  pomedzi nohy. Hostia pridali ďalší  gól po chybe domácich na ľavej strane obrany. Domáci znížili, keď hostia pri napádaní domácimi útočníkmi spravili chybu a tú potrestal Cangár. Domáci kopali aj priamy kop, ale strele Ambróza chýbala razancia a tak brankár hostí s ňou nemal problém. Podobne aj hostia  kopali priamy kop. Slavošovský hráč prudkou strelou nastrelil len do J. Pitoňáka a hra musela byť prerušená. Domáci sa pri útočení vedeli dostať po šestnástku, kde buď chýbala finálna prihrávka a moment prekvapenia, alebo kazili v strede poľa jednoduché prihrávky, z čoho ťažili hostia. Hostia hrali s chuťou, zrejme chceli domácim streliť čo najviac gólov. Po strate lopty domácich sa hostia dostali do brejku, ktorý úspešne zrealizovali. Útočník hostí si dokonca položil na zem brankára domácich.  Z domácich hráčov ohrozil bránu hostí už len R. Hajči.
Pri poslednom góle, ktorému predchádzala strata lopty v strede poľa, po brejku síce Krnáč vyrazil loptu pri nájazde útočníka hostí, ale druhý nepokrytý útočník hostí nemal problém poslať loptu do prázdnej brány. V záverečných minútach sa zápas len dohrával.
Pred 30 divákmi dobre rozhodoval Šofranko, asistovali Repaský a Piku.
Zostava domácich: Krnáč- O. Junger, Hlaváč, Slovák, Karas(C) - Ambróz, J. Pitoňák, Cangár, Prónai (46. min. R. Hajči) - Valko, M. Pitoňák. Do hry nezasiahol náhradný brankár Tomášik.