nedeľa, 13 máj 2012 13:26

Drnavskému dorastencovi Norbertovi Kovácsovi vo Svinici po zrážke s protihráčom pribudlo na obočí šesť stehov Doporučený

Napísal(a) Florian Emödi

Svinica - DRNAVA 5:2 (3:1), góly: Emödi (vlastný gól), Zuskáč, Čekaňák, Sekeľ, Ráši - Šoltés 2. ŽK: Zuskáč, Ráši - Maliňák, P. Kovács, Gergely. Keď sa dorastenci Drnavy vyberú na zápas smerom na Michalovce, tak vždy sa vrátia s vážnym zranením. Ešte v auguste proti Bidovciam Emödimu skoro odkopli hlavu a tentoraz vo Svinici v 21. kole po zrážke hlavami skončil v nemocnici Norbert Kovács, stopér Drnavy. Tentoraz si to však odniesol aj domáci hráč a už po 20. minútach zápasu sanitka musela zasahovať, naštastie však k vážnejším zraneniam nedošlo, no  obaja hráči dostali 6 stehov v oblasti obočia na pamiatku. Ešte šťastie, že už viackrát Drnava týmto smerom nemusí ísť hrať! A teraz

niečo k zápasu:
Samozrejme, keď Drnava cestuje k papierovo slabším súperom IV. ligy skupiny Košicko-gemerskej, tak nastávajú problémy, že vycestujú bez zopár kľúčových hráčov. Teraz chýbali J. Kovács, Szöcs a brankár. Po 20. minútach sa zranil aj spomínaný N. Kovács a Drnava mala po zápase! Avšak nezačalo to až tak zle. V prvej desaťminútovke Drnava domácich nepustilla k ničomu. Veľký tlak hostí korunoval v 9. min. gólom kanonier Drnavy Šoltés. 0:1. Po góle sa však prebrali domáci a začali tlačiť. Typickým javom vonkajších zápasov sú extrémne slabí rozhodcovia, ktorí nadržiavajú domácim. V 15. min šliapol na loptu Sekeľ a rozhodca nariadil pokutový kop. Hrdinom okamihu sa však nestal domáci Zuskáč, ale zaskakujúci brankár Drnavy Emödi, ktorý zneškodnil aj druhú penaltu v tejto sezóne! Loptu vytlačil na roh a poukázal na to, že pozná recept ako chytať pokutové kopy. O pár minút sa však šťastena otočila. Po faule na N. Kovácsa rozhodca ukázal do druhého smeru na bránku hostí a bola z toho štandardka opäť pre Svinicu. Domáci kapitán Kover si postavil loptu a namieril do brvna. Emödi bol zrazu smutným hrdinom, keď ho odrazená lopta od brvna trafila do chrbta a bolo vyrovnané 1:1. V 20. min sa po menšom závare nešťastne zrazili až štyria hráči a už spomínaní dvaja museli opustiť ihrisko kvôli zraneniam. Hostia boli otrasení viac a po ďalšej spornej situácii sa domáci ujali vedenia. Avšak metrový ofsajd, ktorý predchádzal túto situáciu, videl každý okrem rozhodcu. 2:1. Žiaľ, Drnava bola opäť poškodená. Do polčasu sa ešte raz domáci presadili a stanovili tak polčasové skóre 3:1.
V druhom polčase sa vymenil Emödi s Vozárom a Drnava tak posilnila zálohu. Drnavčania viac kombinovali a zrazu pribúdali šance aj pred domácou bránou. Po jednej nevinnej akcii Šoltésa sa Drnava tešila z druhého gólu. 3:2. Domáci začali byť nervózni a pritvrdilo sa v hre. Drnava útočila, no gólu sa dočkali naopak domáci. Na roh si nabehol Sekeľ a bolo to 4:2. A aby toho nebolo dosť, domáci dostali aj druhú penaltu, ktorá bola tiež otázna a Vozár si už naň nesiahol a tak Ráši stanovil konečný výsledok 5:2.