sobota, 21 máj 2011 20:49

Drnavskí dorastenci sa po štyroch neúspešných zápasoch opäť tešili z víťazstva Doporučený

Napísal(a) HCKošice_19

DRNAVA - Kechnec 5:0 (1:0), góly: Šoltés 2, J. Kovács 2, Görgei. Fanúšikovia drnavského dorastu sa po štyroch neúspešných zápasoch mohli opäť tešiť z víťazstva. V Drnave sa bojovalo (V. liga JZ 18. kolo) o 6. miesto. Súperom bol Kechnec, s ktorými Drnavčania nemajú najlepšie vzťahy, no dnešný zápas bol bez zákerností a priniesol veľa pekných futbalových momentov. Pri peknom slnečnom počasí sa slušne zaplnila drnavská tribúna, vyše päťdesiatka divákov bola zvedavá na dnešný zápas. ,,Bol to najlepší jarný výkon," konštatoval po zápase tréner domácich Bakos.
Zápas sa začal v dobrom tempe, domáci mali miernu prevahu, no svoju

aktivitu nevedeli pretaviť do gólu. Herczeg mohol otvoriť skóre, no jeho hlavička mierila nad bránu. O pár minút nato Maliňák pohrozil z priameho kopu, brankár však vyrazil strelu na roh. Nedáš-dostaneš, sa mohlo opäť raz opakovať, no strelu hosťujúceho založníka Emödi vytlačil na brvno. Už sa zdalo, že na polčas sa pôjde za bezgólového stavu, avšak kanonier domácich Šoltés mal posledné slovo a otvoril skóre už svojím 23. gólom v sezóne. 1:0. Hostia ešte mali možnosť vyrovnať, priamy kop z kopačky kapitána Kechnecu však mieril vysoko nad. Polčas 1:0.
V druhom polčase začali svižnejšie hostia, no svoju aktivitu nevedeli využiť. Po hodine hry sa misky váh definitívne prevrátili na stranu Drnavy. Po odkope od brány brankár Emödi našiel Šoltésa a ten zvýšil na 2:0. O pár minút to táto dvojica zopakovala, ale Šoltés tento raz nemieril presne. Striedajúci J. Kovács nenastúpil v základe len kvôli svojej nedisciplinovosti v predošlých zápasoch, no ako vbehol na trávnik, bol veľmi aktívny a bol to on, kto zvyšoval na 3:0. Šoltés si tentoraz pripísal asistenciu. Na druhej strane Emödi kryl strelu hosťujúceho útočníka a potom predviedol pekný zákrok pri priamom kope kapitána hostí. Horko-ťažko, ale efektným zákrokom vyškriabal loptu z „vinkla“. V poslednej desaťminútovke drnavský blesk ešte dvakrát udrel. Najprv po skvelom úniku a akcii Görgeiho to už bolo 4:0 a posledné slovo mal opäť žolík z lavičky J. Kovács. Diváci videli skvelý zápas, s dobrým tempom a jasným víťazstvom domácich 5:0.
Zostava Drnavy: F. Emödi - N. Kovács, P. Kovács, Kardos, Macko (55. min J. Kovács) - Szöcs, Görgei, Čelovský - Herczeg (78. min Gergely), Šoltés, Maliňák.
HCKošice_19

Ostatné výsledky V.ligy dorastu 18. kolo: Valaliky – Rudňany 8:2, Slovinky - Helcmanovce 1:1, V. Ida – Domaňovce 2:1, Jaklovce – V. Folkmár 6:0, Medzev – Jasov 1:9.