JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/drnava/ihrisko
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/drnava/ihrisko
pondelok, 02 máj 2011 00:33

Drnavských futbalistov na zápas v Čoltove ráno vyťahovali ešte z postelí. Oplatilo sa Doporučený

Napísal(a) HC_Košice19

Čoltovo - DRNAVA 0:3 (0:2), góly: Orbán, Petro, Görgei. Hralo sa bez kariet. V nedeľu predpoludní Drnava cestovala do Čoltova s cieľom získať v 22. kole II. triedy ďalšie dôležité tri body. Zápas sa začínal o 10:30 hod. a kôli tomuto nezvyčajnému začiatku sa Drnavčania len ťažko zbierali na zápas. Veľa hráčov vyťahovali z postele, aby prišli hrať. Takým bol aj dorastenec Attila Görgei, ktorý prvýkrát nastúpil za tím dospelých. Po zranení Emödiho sa skoro dostal aj na ihrisko a nakoniec to bol on, ktorý vsietil 100. gól Drnavy v tejto sezóne. Na zápas bolo zvedavých asi 30 divákov, rozhodoval J. Chomjak.
Drnava mala od začiatku loptu viac na svojich kopačkách, ale prvé

šance si vytvorili domáci. Mali však problém so streleckou muškou, a tak priestor brány neohrozovali. V 17. minúte po rohu Mázika mieril hlavou do brvna R. Kovács. V 25. minúte Mázik s Emödim rozohrali peknú akciu, vymenili si loptu a Emödi sa ocitol zoči-voči brankárovi, ten ho podrazil, no penalta sa nepískala, lopta skončila mimo brány a Emödi kvôli zraneniu musel opustiť ihrisko. Počas ošetrenia sa však hostia predsa len ujali vedenia, keď Orbán lobom prekonal domáceho brankára. 0:1. Na ihrisko potom naskočil Görgei. Drnava si vypracovala ďalšie možnosti, no Mázikovi nebolo opäť súdené skórovať. Jeho dvojička v zálohe Petro však o pár minút na to už mieril presne, a tak to už bolo o 2 góly. A na polčas sa šlo za stavu 0:2.
Do druhého polčasu nastupovala Drnava s vedomím, že ďalší gól, ktorý môžu vsietiť, bude stý v sezóne, a neočakávaným strelcom 100. gólu bol Görgei hneď v 3. minúte druhého polčasu. Drnave sa nedarilo zvyšovať skóre ďalej: Šance mal Mázik, Petro i F. Kovács.
Domáci boli tiež nepresní celý druhý polčas, no v 87. a 88. minúte mali možnosť skorigovať stav, keď ich útočníci šli sami na brankára, no Zakhar si uchoval nulu aj dnes. Prešli už 4 zápasy na jar a topkanonieri Mázik a F. Kovács nie a nie dať gól. No veríme, že ich skvelá hra v poli prinesie ovocie vo forme gólu a gólov v ďalších dôležitejších zápasoch, ako napr. v budúcotýždňovom derby proti Slavošovciam.
Zostava Drnavy: Zakhar - Búlik, J. Kovács ml., R. Kovács, Bukovič - Emödi, Petro, Mázik, F. Kovács - Orbán, Fábián, striedali: Görgei, Krága.
HC_Košice19

Výsledky II. triedy 22. kolo:  Čoltovo - Drnava 0:3, Dedinky - Ml. Brzotín 2:3, Nižná Slaná - Gem. Poloma B 7:0, Pača - Kečovo 6:0, Kovstav - Hrhov 2:8, Jovice - Rož. Bystré 2:4.

Hráčom Rudnej pomohlo v polčase zápasu s Vlachovom umývanie hláv

Vlachovo - Rudná 1:4. Domácemu kolektívu chýbali niekoľkí hráči a v zápase sa veľmi trápili. Aj hosťom dvaja kľúčoví hráči chýbali a v prvom polčase to bolo aj na ich hre vidieť. Domácí sa ujali po hrúbke v obrane hostí vedenia, keď skóroval  Šivec. Mali aj niekoľko ďalších šancí, ale obrana hostí už stála na pevných nohách.
V druhom polčase hostia začali hrať svoju hru a padali aj góly. V 68. min.domáci hráč si vyslúžil červenú kartu za hodenie v prerušenej hre loptu do tváre protihráča. Oslabil tak iba svoje mužstvo. V zápase skóroval Šivec a za hostí po dvakrát Dávid Kovács a Sanislo. Polčas 1:1. Tréner domácich pán Hajduk:Máme mladé ešte neskúsené mužstvo, nie sú zohratí, ale futbalisti z Rudnej vyhrali zaslúžene.“ Tréner hostí pán Kurian: „Začali sme ležérne, súpera sme v prvom polčase podcenili, ale po umývaní hláv v prestávke chlapci začali behať, a už sme boli pánmi na ihrisku. Vyhrali sme zaslúžene.“ Pred 40 divákmi dobre rozhodoval Július Gyenes. Delegátom zápasu bol
Ladislav Székely.

Výsledky 19. kola I. triedy: Lipovník - Dlhá Ves 4:0, Jablonov - Krh. Dlhá Lúka 0:2, Betliar - Honce 1:0, V. Slaná - Gem. Poloma 2:2, Kružná - Plešivec 6:1, Brzotín - Dobšiná 1:1, Vlachovo - Rudná 1:4.