Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 10 august 2014 20:08

Druhá augustová nedeľa na hornom Gemeri plná majstrovského futbalu

Napísal(a) od

futbal kp-du1aDruhý augustový víkend sa naplnil po obidva dni majstrovským futbalom. Aj keď pre ligové mužstvá dospelých, dorastencov i žiakov budíček do nového ročníka začal presne pred týždňom zápasmi prvého kola, pre dnes IV. ligovú SP MFK Rožňavu sa už píše tretie kolo. V prvom zápase hranom vonku v Kráľovskom Chlmci zaznamenali remízu 2:2, v druhom kole v stredu 6. augusta 2014 doma so Šacou bodovali naplno po víťazstve 3:1. Mužstvu sa podarilo získať bod aj v treťom kole v Čani, s ktorou remizovali 1:1. S domácimi prehrávali od 9. minúty a vyrovnať sa im podarilo 10 minút pred koncom zápasu gólom Korfantu.
To, čo bolo umožnené reorganizáciou Rožňave, nebolo umožnené víťazovi VI. ligy Gemerskej Polome a aj napriek víťazstvu v uplynulom ročníku bude toto mužstvo hrať síce v V. lige, ale iba s novým názvom súťaže. Vraj by to bol priveľký skok zo VI. ligy do IV. A čo bude potom, keď sa náhodou Polome podarí znovu vyhrať túto ligu? Nebude to isté, čo sa malo udiať reorganizovaním futbalových súťaží? Ale to nechajme na úvahu tým, ktorí "dumali" nad možným, či nemožným. Pre autora týchto riadkov to aj tak zostane nepochopiteľným.

Gemerská Poloma šla na prvý zápas nového ročníka V. ligy do Ťahanoviec. Podarilo sa im skórovať ako prvému mužstvu a vyhrali vďaka nemu aj prvý polčas, ale vsietili aj posledný, ktorý bol už len vyrovnávajúci. Najmä v druhom polčase však viac prehrávali a tak aj bod je pre nich úspechom. Druhý najúspešnejší vlaňajší klub tejto súťaže - Krásnohorské Podhradie hralo doma ešte v sobotu s Ďurkovom. Pred iba 50 divákmi, ktorí sa prišli aj zabaviť na Krásnohorské hradné hry, zvíťazili nad súperom hladko 3:0. Tri body zostali v nedeľu aj v Dobšinej, kde domáci privítali nováčika súťaže - mužstvo z Čečejoviec. Víťazstvo 2:1 je pre nich cenné. O víťazovi sa rozhodlo až v závere zápasu, keď v 70 min. sa hostia ujali vedenia gólom Matesza. Domácim sa podarilo zvrátiť výsledok v prospech seba dvoma gólmi Adama Galla, ktoré vsietil v 80. a v 85. minúte. Ďalší účastník tejto súťaže Gemerská Hôrka prehrala v Kokšov-Bakši tesne 1:2. Najvyššiu prehru utŕžili Betliarčania v Geči, kde v nedeľu predpoludním prehrali jednoznačne 0:4. Možno i preto, že prišli iba s jedenástkou hráčov a po bezgólovom prvom polčase už bez možnosti striedania nezvládli zápas.

Najvyššia okresná súťaž I. trieda sa začala v nedeľu 10. augusta 2014 zápasom Rudná - Hrhov už o 10.30. Na jeho výsledok netrpezlivo čakal aj predseda klubu a zároveň i starosta pán Július Kerekeš, ktorý sa nachádza v ďalekom zahraničí na dovolenke. Výsledok 4:1 aj jeho potešil. Nás by bol viac potešil, keby Rudná bola využila ako víťaz vlaňajšieho ročníka možnosť overiť si svoje sily v V. lige. Prvý zápas však zvládla najmä vďaka výkonu v prvom polčase, keď svojmu najsilnejšiemu súperovi z vlaňajška dokázala vsietiť tri góly. O dva góly sa postaral Fr. Čapó a jedným Vysoký, ktorý v II. polčase spečatil víťazstvo svojim druhým gólom. Domáci zrejme verili základnej zostave napriek tomu, že na súpiske mali zapísaných iba trinástich hráčov, kým hostia prišli až so 17-kou pripravených aj na striedanie. Gól za Hrhov zaznamenal Kulík. Z ostatných výsledkov zasluhuje pozornosť najmä vysoké víťazstvo futbalistov Rožňavského Bystrého v Dedinkách 7:0. Strelecky sa presadil kapitán hostí Janko Urban, ktorý zaznamenal 4 góly a stal sa tak strelcom kola. Stav zápasu v prvom polčase bol pri tom iba 0:1 pre hostí. Príjemným prekvapením sú aj rovnaké výsledky 3:3 pre hostí v zápasoch Honce - Lipovník a Vyšnej Slanej so Štítnikom. Strelecky bohaté na góly bol najmä prvý polčas v Honciach, v ktorom sa presadzovali hostia z Lipovníka, aby sa nakoniec rozišli nerozhodne. Aj vo Vyšnej Slanej začali lepšie hosti zo Štítnika a vyhrali aj 1. polčas 1:2. V druhom polčase pritvrdil domáci Hadar do vlastnej brány a bolo hneď 1:3. Aby to nebolo len tak, vlastný gól si dal aj Štítničan Milan Gallo a ním spečatil v poslednej minúte remízu 3:3.

Výsledky:

IV. liga: Čaňa - Rožňava 1:1 (1:0), G: Ohman - Korfanta, ŽK: Hudák - Róth, Milata, Jonáš, R: Capík, Hudák, Čonka, DS: Koščák, D: 250.

V. liga: Krh. Podhradie - Ďurkov 3:0 (2:0), G: Almáši 2 (oba z 11m), R. Kuzma, ŽK: Luko - Smetanka, To. Timura, Malata, R: Bereš, Krivjančin, Bobko, DS: Tkáčik, D: 50. Geča - Betliar 4:0 (0:0), G: Hutter, Papcún, Figura, Leško, ŽK: 0 - Barkász, R: Sakalík, Tabiš, Zoričák, DS: Tornay, D: 150. Ťahanovce - Gem. Poloma 3:3 (0:1), G: Babeľa, Pach, Vagner - Macák, Hatvanik, Greško, ŽK: bez kariet, R: Zubka, Bereš, Fečo, DS: Čerevka, D: 100. Dobšiná - Čečejkovce 2:1 (0:0), G: A. Gallo 2 - Matesz, ŽK: Gelda - Doboš, Dieneš, Ignáth, Fazekaš, R: Turcsányi, Jančák, Šomšák, DS: Kunzo, D: 100. Kokšov-Bakša - Gem. Hôrka 2:1 (1:0), G: Ivan Stoľar, Habina - A. Lipai, ŽK: Martin Stoľar - Szkokan, Bodnár, Lorinc, R: Sendek, Tabiš, Gajdoš, DS: Počatko, D: 150.

I. trieda: Rudná - Hrhov 4:1 (3:0), G: F. Čapó a O. Vysoký po 2 - Z. Kulik, ŽK: Šimon, Jakab - Bartók, Bernáth, Veverica, R: L. Gyenes, T. Gyenes, DS: Kovács, D: 60. Drnava - Dlhá Ves 4:0 (2:0), G: Rencsok, Görgei, Mázik, Dókus, ŽK: Čeľovský - Dusza, R: Macko, Rási, DS: Bodnár, D: 50. Bohúňovo - Jablonov n/T 3:1 (0:1), G: Illés, Izák, Kulik - Szabo, ŽK: Dókuš - Páll, Hutník, R: V. Gallo, A. Farkaš, DS: Džubák, D: 100. Ostatné výsledky: Dedinky – Rožňavské Bystré 0:7 (0:1), G: J. Urban 4, L. Lorincz, Jaro Gallo, J. Kubej, ŽK: I. Tokoly, Sýkora - J. Urban, R: P. Repaský, Pažitka, DS: Hadar, D: 50. Vlachovo – Krh. Dlhá Lúka 0:3 (0:1), G: A. Prónnyai 2, J. Gebe, ŽK: Gál, Rupp - A. Emodi, R: J. Gyenes, Ysebík, DS: Gonos, D: 60. Honce – Lipovník 3:3 (1:3), G: Dzureň, Pástor, Hajdu - Zagiba, Boroš, Zupko, ŽK: J. Strelka, Pástor, Kacara, Sklenár, O. Varga, R: Iglai, DS: Bobrík, D: 100. Vyšná Slaná – Štítnik 3:3 (1:2), G: P. Zabrel 2 m. Gallo (vlastný) - Ján Rochl, A. Krága a Hadar (vlastný), ŽK: Hadar, Laurinc - Orabinec, J. Rochl, R: L. Šalamon, DS: Šmelko, D: 60.

Súpisky jednotlivých mužstiev I. triedy v 1. kole:

Dedinky: Kalís - Strišovský, Sýkora, St. Ogurčák, I. Tököly, Šipula, Barnák, Putnocký, I. Tokoly, Majerčák, Repel, Striedal: M. Ogurčák.
Rožňavské Bystré: Koncz - Galata, J. Gallo, F. Čapó, Molnár, Lipták - Giba, P. Šimon, Kubej, Lompart, Lorincz, Urban. Striedali: Minčík, Tomko.
Rudná: Szollos - L. Šimon, Koteleš, Jakab, Sanisló, Vysoký, Dávid, Fr. Čapó, Molčan, Štefán, Burdiga. Striedal: J. Rabas.
Hrhov: Saksoň - Ondrenický, Bernáth, Fr. Bartók, Herczeg, Kardos, Veverica, Görcsös, Kulík, D. Dunka, Grulyó. Striedali: Demeter, M. Dunka.
Vlachovo: M. Pitoňák - I. Gallo, L. Urban, Marcišin, Gál, Klein, Brondoš, Rupp, T. Pitoňák. Striedali: B. Vysoký, Šomšák, Ondrejčík.
Krh. Dlhá Lúka: Máté - Albert, Kovács, Hegedus, A. Emodi, Čižmár, E. Rigo, Gebe, P. Klárik, Anna, Prónyai. Striedali: R. Klárik, P. Fabián, A. Rigó.
Drnava: Zakhar - P. Búlik, Znak, M. Maliňák, Čelovský, Gorgei, Dókus, J. Maliňák, Vozár, Rencsok, Mázik. Striedali: Z. Búlik, Mátyus, Šoltés.
Dlhá Ves: Pomay - Beke, Csótó, M. Dusza, R. Ferdinand, G. Ferdinand, Labina, Mičinský, Orel, Orvos. Striedal: Fr. Bartók.
Honce: J. Karalo - Sklenár, Vranec, Gere, Kacara, E. Tomi, J. Pástor, O. Varga, L. Hajdu, Dzureň, J. Strelka. Striedal: O. Fabian.
Lipovník: Dányi - Barczi, Erdelyi, Kočiš, Kasper, Luspaj, Kelemen, Boroš, Lázár, Zupko, Zagiba. Striedali: Szucs, Bollo.
Bohúňovo: Dókuš - Király, Šušán, Demeter, Szaniszló, Antóny, Izák, R. Kulík, Illes, Kovács, Švajko. Striedal: Ferencz.
Jablonov n/T: T. Szocs - Zajdó, Fifik, Miliczky, Vislay, Páll, Kardos, Peter Hutník, Szabó, Pavol Hutník, Milata. Striedal: Szilasi.
Vyšná Slaná: Gallo - Hadar, Molčan, Valko - Krišťák, Benedikty, Laurinc, Kračún, Revaj, Zabrel, J. Barnák, Rogos. Striedali: Hrčka, Revúcky, Sentpetery.
Štítnik: Ledecký - Jak. Rochl, J. Gunár, Kolesár, A. Krága, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, M. Gallo, Orabinec, Škvareniak.