JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2012/19
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2012/19
štvrtok, 25 august 2011 19:56

Ešte komentár k zápasu II. triedy. Nižná Slaná začala sezónu 2011-2012 prehrou v Kečove Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Kečovo - Nižná Slná 2:0 (2:0). V úvodnom kole nového súťažného ročníka II. triedy OM ObFZ Rožňava cestovali futbalisti Nižnej Slanej do Kečova. Vycestovali s dostatočným počtom hráčov, hoci ešte niektorí hráči, s ktorými sa počíta do tejto sezóny, chýbali. Premiéru mala novozložená obrana a aj stopér Soják, ktorý odohral svoj prvý majstrovský zápas za Nižnú Slanú.
V úvode zápasu sa striedali útoky na oboch stranách, prihrávky však boli nepresné a tak si mužstvá šance nevytvorili. Potom však boli domáci hráči o niečo aktívnejší a začali si vytvárať príležitosti na skórovanie. Po faule hosťujúceho hráča, ktorý zastavil protiútok domácich,

nasledoval priamy kop. Strela domáceho hráča takmer skončila v sieti, podľa rozhodcu však lopta nebola celým objemom za čiarou, v hre sa pokračovalo, k lopte sa dostali domáci, tvrdá strela po odraze od brvna bola za čiarou, hoci sa to jednoznačne nedalo posúdiť. 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie, domáci mali šťastie po strele Slováka, ktorá tesne minula ich bránu. Udrelo však na druhej strane. Akciu domácich zastavil nedovolene Karas, nasledoval opäť priamy kop. Domáci tentokrát zahrali nacvičený signál, po ktorom hráč domácich strelou z pravej strany skóroval. 2:0. Hostia po góle pridali, strely Slováka a T. Pitoňáka leteli tesne nad bránku domácich. Mali možnosť aj dvoch priamych kopov: prvý zahrával O. Junger, jeho strela letela tesne nad ľavý vinkel domácej brány. Druhý zahrával Prónai, z väčšej vzdialenosti trafil do hráča domácich, zo skrumáže sa však hosťom nepodarilo znížiť stav zápasu. Domáci sa spoliehali na rýchle protiútoky, po jednom z nich nechali obrancovia hostí útočníka domácich vystreliť, jeho strela však bola nepresná. V závere polčasu sa hra vyrovnala, nepresná strela hostí ukončila polčas.
Do druhého polčasu nastúpili hostia v útočnejšom rozostavení a boli v ňom lepším mužstvom. V úvode polčasu musel O. Jungera vymeniť Jur. Junger. Po prihrávke od Karasa pekne vystrelil, loptu však tečoval domáci hráč na roh. Zahrával ho M. Hajči, hlavičku T. Pitoňáka vykopol z bránkovej čiary domáci hráč. Domáci mali šancu po prečíslení, našťastie sa im ju nepodarilo využiť. Mužstvá prestriedali, za hostí sa na hrot útoku dostal Ján Junger. Hosťom sa prestalo dariť kombinovať v zálohe, čo využili domáci a kontrolovali vývoj zápasu. Po čase sa hra hostí zlepšila, po prihrávke od M. Pitoňáka sa k lopte dostal M. Hajči, obišiel aj domáceho hráča, jeho strelu však brankár domácich vyrazil na roh. Veľkú šancu na strelenie gólu mal aj Jur. Junger, na loptu však nedosiahol. Hostia síce strelili gól, pre faul na brankára ho však rozhodca nemohol uznať. Domáci sa tiež snažili zmeniť stav zápasu, po prečíslení im však finálnu prihrávku odvrátil M. Pitoňák na roh. Po ňom vykopával loptu z bránkovej čiary Jur. Junger. Hostia si vytvorili ešte jednu šancu na skórovanie, podľa rozhodcu fauloval Ján Junger, hoci bol pri lopte. V závere zápasu robili hostia chyby v rozohrávke, našťastie sa to domácim nepodarilo využiť. Útočný faul domácich ukončil zápas.