Vytlačiť túto stránku
sobota, 04 jún 2011 22:31

Futbalisti Čoltova prišli do Hrhova po dvojkilometrovej pešej túre a v druhom polčase sa im to vypomstilo Doporučený

Napísal(a) Ladislav Székely

FK Hrhov - Družba Čoltovo 6:2 (2:1). Stretnutie 27. kola II. triedy sa začalo s oneskorením, pretože cesta 1. triedy pri Lipovníku kvôli havárii bola uzatvorená. Ani pre silný vietor hra nemala spád, hráčom robilo problémy spracovanie lopty, ako aj  presné prihrávky. Domáci v 25. min. sa predsa len ujali vedenia peknou strelou z 20. metrov, ktorej autorom bol Marek Dumka. Hostia vyrovnali Rasťom Džobákom na 1:1 po fatálnej chybe domácej obrany. V 42. min. Michal Hranyo krásnou hlavičkou zvýšil vedenie domácich na 2:1.
V druhom polčase hostia ešte dali kontaktný gól na 3:2. Strelcom bol Csongovai, ale potom nepochopiteľne odpadli. Na 3:1 skóroval veľmi

dobre hrajúci Michal Hranyo, ktorý ešte pridal ďalšie dva góly. Posledný gól v zápase vsietil Marek Dumka. Zápas sa skončil 6:2. Veľmi dobre rozhodoval Šofranko, asistovali mu Petro a Lucza. Škoda, že prišlo len okolo 30 divákov. Tréner domácého mužstva Ahmed Konya po zápase povedal: „Chceli sme hrať nátlakovo, ale v prvom polčase moji zverenci nedodržali to, na čom sme sa pred stretnutím dohodli. V druhom polčase už hrali podľa dohovoru a výsledok sa ukázal.“ Vedúci mužstva hostí pán Máťáš: „Po pešej túre z Lipovníka na Sorošku, kvôli pokazenému autu, chlapci v druhom polčase odpadli, lebo museli pešovať asi dva kilometre po starej ceste ku náhradnému autu. Domáci vyhrali zaslúžene."
Ladislav Székely

Nižnoslanci v Nadabule čo ľahko v prvom polčase získali, to v druhom stratili

Kovstav – Nižná Slaná 2:2 (0:2). Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sa hostia ľahko ujali vedenia po dvoch chybách náhradného brankára domácich a viedli už 0:2. V druhom polčase sa chytili pre zmenu domáci a gólmi Šofranku a v závere zápasu, po kope z rohu aj Račkom, potvrdili svoju snahu a lepšiu hru v druhom polčase. (K.P.)

Kečovo – Slavošovce 0:6. Jednoznačný výsledok, ktorý však nehovorí o tom, že aj domáci si v tomto zápase vypracovali šance na vsietenie gólu. Ťažko sa však hrá mužstvu, ak má v takomto zápase k dispozícii iba jedenásť hráčov. Hostia však zvíťazili zaslúžene. Ich kapitán mužstva bol z nich najlepším hráčom.

Ml. Brzotín – Bohúňovo 0:0. Bezgólový výsledok, ktorý však bol poznačený dvomi nepríjemnými udalosťami. Obidva poznačili hráčov hostí, z ktorých jeden bol v zápase vylúčený a druhý – brankár Beke – si odniesol z tohto zápasu ešte väčšiu nepríjemnosť. V zápase, do ktorého nastúpil po prvýkrát po dlhšom zranení,  utrpel totiž dvojitú fraktúru ruky v zápästí. Čaká ho ďalší výpadok tak vo futbalových zápasoch, ako aj v zamestnaní. Zdá sa, že v jeho veku je rozhodnutý s futbalom navždy skončiť.

Jovice – Dedinky 1:0. Domáci doteraz vždy zápasili s tým, aby nastúpili do každého zápasu kompletní. V tomto zápase však mali k dispozícii až 16 hráčov, čo sa odzrkadlilo aj v ich hre. Aj keď sa zápas nezačal presne k vôli veľkej búrke, začiatok zápasu patril domácim, ktorí sa aj ujali gólom Gebeho. V druhom sa presadzovali hostia, ktorí hrali dobre, nastrelili aj žrď domácej bránky, ale Jovičania si už cenné víťazstvo nenechali újsť.

Poradie najlepších strelcov II. triedy po 27. kole:

• 44 gólov - Ján Urban (Rožňavské Bystré)
    18 gólov - F. Kovács (Drnava)
    15 gólov - G. Veverica (Hrhov), R. Orbán (Drnava)
    14 gólov - R. Lőrinc (Kečovo), Cangár (Nižná Slaná), P. Milko (Nižná Slaná)
    13 gólov - P. Minčík (Rožňavské Bystré), L. Fabián (Drnava), M. Dunka (Hrhov)
    12 gólov - Grulyó (Hrhov), J. Váradi (Bohúňovo)
    11 gólov - D. Dunka (Hrhov), F. Čapó (Rožňavské Bystré)
    10 gólov - J. Spišák (Jovice), Széplaky (Čoltovo), T. Lörinc (Kečovo), L. Hranyó (Hrhov), atď.

I. TRIEDA VO FUTBALE

24. kolo - výsledky:
    Dlhá Ves – Kružná 4:2 (1:2), góly: Flander 2, Csotó, V. Zsóri – Kerekeš, J. Szöllös, ŽK: Dusza – Bacso, R: Repaský, DZ: Bodnár, D:60. Brzotín – Vyšná Slaná 4:3 (2:2), góly: Ra. Znak 2 (1 z 11 m), Kakalejčík, Rencsok – Pa. Čarnoký, Liptai, Hadar, ŽK: A. Polyák, E. Polyák, L. Polyák – Revaj, Sekerka, ČK: Hadar (Vyšná Slaná),  J. Chomjak, DZ: Máté, D: 80. Vlachovo – Betliar 1:3 (1:2), góy: Breznen – Barkasz 3, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Heveši, D: 70. Plešivec – Krh. Dlhá Lúka 0:3 (0:3), góly: T. Hegedüs 2, Ičo, ŽK: bez, R: Petro, DZ: Nagy, D: 80. Gemerská Poloma – Honce 5:1 (3:1), góly: M. Ďuriček 2, Benedik, Gunár, Šimon – J. Pástor, ŽK: 0 – Mi. Gallo, R: Molnár, DZ: Bobrík, D: 100. Rudná – Jablonov n/T. 3:2 (3:0), góly: Dávid, Domik, Burdiga – Nagy, Zajdó, ŽK: Kontra, Molčan, R: K. Chomjak, DZ: Gášpár, D: 80.