sobota, 11 september 2010 22:59

Futbalisti Nižnej Slanej vydreli v Gemerskej Polome s ich rezervou tri body

Napísal(a) Štefan Tomášik
Gemerská Poloma B - Nižná Slaná 0:3 (0:2), góly hostí: J. Cangár, P. Milko, Pitoňák.
V siedmom kole II. triedy OM cestovali futbalisti Nižnej Slanej do Gemerskej Polomy s cieľom získať tri body a poskočiť tak v tabuľke na vyššie priečky. Proti domácemu B-éčku to nemali jednoduché. Niektorí hráči z mužstiev sa medzi sebou poznajú a tak bol pre nich zápas špecifický. Hosťom však chýbali niektorí náhradníci a preto si tretí brankár Pitoňák musel obliecť hráčsky dres.
Domáci začali bez rešpektu, rohový kop smerujúci na bránu brankár hostí vyrazil. Hostia sa nevedeli v strede poľa kombinačne presadiť a tak začali nakopávať lopty za domácu obranu, čo platilo.

Rezerva Gemerskej Polomy mala ešte jednu šancu, no brankár hostí im túto zmaril. Iniciatívu prevzali hostia. Po pase od Ambróza strelu P. Milka domáci brankár len vyrazil a J. Cangár ju dorazil. 0:1. Po brejku v samostanom nájazde poistil vedenie P. Milko, keď tesne predtým si vymenil kopačky. 0:2. Asi v polovici polčasu sa nešťastne zranil Ambróz a tak ho musel vymeniť Drábik. Hostia preskupili rady. Drábik priniesol oživenie do útoku, skórovať sa mu nepodarilo. V závere polčasu sa hral nezáživný futbal s viacerými faulami na oboch stranách a preto sa polčas skončil 0:2.
V úvodných minútach druhého polčasu bola hra často prerušovaná, ale územnú prevahu mali hostia. Domáci hrozili len zo štandardných situácií, hosťujúca obrana ich však odvrátila. Dva priame kopy skončili vysoko nad bránou hostí. Z hráčov N. Slanej bol aktívny najmä P. Milko, no často volil namiesto prihrávky kľučku a prišiel tak o loptu. Hlavný rozhodca niekedy neodpískal fauly na hostí, resp. odpískal fauly na domácich, ktoré neboli. Hosťujúci tréner si nedal servítku pred ústa a preto bol z lavičky vykázaný. Domáci si vytvorili šancu, ale M. Zatroch však netrafil ani bránu. Naopak, hosťom sa začalo dariť kombinovať v strede poľa, ale ich snaha končila pred šestnástkou domácich. V závere zápasu hostia zakombinovali, dobrú strelu D. Hajčiho brankár domácich vyrazil a striedajúci M. Pitoňák ju pohodlne dorazil do siete.
Zostava hostí: I. Krnáč - O. Junger, V. Hlaváč, D. Hajči, V. Karas - M. Ambróz (30. min. S. Drábik), P. Slovák, M. Prónai - J. Cangár, P. Milko, Juraj Junger (85. min. M. Pitoňák). Náhradníci: Š. Tomášik (NB), Š. Gunár. Tréner: Milan Petergáč.
Štefan Tomášik

OSTATNÉ VÝSLEDKY:
Drnava - Čoltovo 7:3, Ml. Brzotín -Dedinky 1:2, Kečovo - Pača 1:2, Bohúňovo – Rakovnica - hostia nepricestovali, Hrhov – Kovstav 3:2, Rožň. Bystré – Jovice 8:0, Slavošovce - mali voľno.

Dobšiná - FK Brzotín 3:1 (1:1).
Asi 200 divákov čakalo, že líder 1. tr. vysoko zvíťazí nad  Brzotínom, ale hostia od začiatku zabetónovali priestor pred svojím brankárom a statočne, aj za cenu faulov, ale aj bezhlavým odkopom, dlho čelili lavínovitým útokom domácich útočníkov. Hostia prvýkrát vystrelili na domácu bránku až v 39. minúte - aj z toho bol vyrovnávajúci gól. Až pred koncom stretnutia sa domácim podarilo prelomiť obranu súpera. Góly: 11. min. Grančák 1:0, v 39. min. hostia vyrovnali gólom Krištofa na 1:1. V 72. min. Rupp 2:1 a tretí  krásnou strelou do vinkla zavesil Fábian. Od radosti si vyzliekol dres, za čo mu rozhodca udelil žltú kartu za nešportové správanie. Rozhodca Iglai, až na maličké chybičky, ktoré nemali vplyv na výsledok, si počínal dobre. Delegátom bol
Ladislav Székely.

Dlhá Ves – Lipovník 1:2 (0:1), góly: Flander (11 m) – Németh, Bollo, ŽK: Beke – Skokan, Vávra, R: J. Chomjak, DZ: Vysoký, D: 80. Krh. Dlhá Lúka – Jablonov n/T 2:2 (1:0), góly: J. Gebe, Dunka (11 m), Strama 2, ŽK: Dunka – Pál Balázs, A. Kerekes, Szabó, R: R. Farkaš, DZ: Bobrík, D: 80. Honce – Betliar 1:0 (0:0), gól: J. Pástor, ŽK: Koncz, Kuzma – Cilovič, O. Fabian, R: Bakoš, DZ: Antal, D: 110. Gemerská Poloma – Vyšná Slaná 2:2 (1:2), góly: Z. Greško 2 – Kračún 2, ŽK: Klement, Z. Greško, M. Ďuriček – Lukáč, Kračún, R: Uhrin, DZ: Máté, D: 100. Plešivec – Kružná 0:4 (0:1), góly: R. Polyák, Szöllös, Rusnyák, Kerekeš, ŽK: Szabó-Dósza – Mészner, R: Uhrin, DZ Nagy, D: 200. Rudná – Vlachovo 8:2 (5:1), góly: Domik 6, Strelka ml. (11 m), Deméň – V. Gecelovský, Hricko, ŽK: Deméň - Leskovjanský, R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D:110.