nedeľa, 05 október 2014 19:51

Gólová smršť Rudňanov zasypala Bystranov až po uši

Napísal(a) L. Székely

ru-by7-2Rudná - Rožňavské Bystré 7:2. Kto by takýto výsledok čakal? Veď v ostatnom kole Rudná prehrala v Honciach vysoko, a Bystränia vyhrali doma taktiež vysoko. Aj preto hádam fanúšikovia očakávali vyrovnaný duel týchto mužstiev I. triedy vo futbale.
Ale prišla gólová smršť zo strany domácich, ktorá zasypala mužstvo z Rožň. Bystrého. Stretnutie začali lepšie hostitelia, ktorí sa ujali v 5. min. vedenia po umnom vysunutí Dávida, ktorý nádhernou uličkou prihral Vysokému a on už vedel, čo má robiť 1:0V 14. min. zasa Dávid, mimochodom motor domáceho mužstva, nádherne uvoľnil Štefana a bolo 2:0. Hráči z Bystrého Liptákom znížili v 27. min. na 2:1, no v 35. min. sa skvele uvoľnil Dávid a zvýšil rozdiel na 3:1.
Aj v druhom polčase pokračoval nápor domácich na bránu hostí. V 51. min. sa Čapó umne sa uvoľnil a bolo 4:1. O desať minút Dávid nádhernou uličkou našiel Vysokého, ktorý popod brankára zvýšil na 5:1. V 67. min. dravý Čapó si zahral s brankárom hostí a už bolo 6:1. V 73. min. Kontra prihral do pokutového územia a všadebol Čapó upravil svojím dobrým výkonom na 7:1.

V 89. min. tank hostí Minčík upravil celkový stav na 7:2 pre Rudnú.

Len škoda, že prišlo málo fanúšikov, ktorí tak prišli aj o množstvo gólov. Pred 70 divákmi rozhodoval Nemčko.
Hlasy po zápase: Starosta obce Rudná, pán Kerekeš: "Stretnutie v Honciach a dnes je nebo a dudy!" Pán Molčan dodal: "Keď je mužstvo pokope, tak je aj pohoda." Z tábora hostí, predseda FO Bystré: "Buď hráme, alebo nehráme! Sklamali sme! Takto sa nehrá pre oddiel!" Pán Gallo vedúci mužstva hostí: "Bez trénera sa hrať nedá!!!"

Hráči domáceho mužstva za dobrý výkon si pochutnali na výbornom guláši z diviny! Môžem potvrdiť.