pondelok, 20 máj 2013 18:27

Hostia v závere podporovaní rozhodcom J. Gyenesom mohli aj streliť víťazný gól, ale... Doporučený

Rožňavské Bystré – Rudná 1:1 (1:0). Góly: Urban, za hostí Vysoký. V derby zápase s Rudnou sa v 22. kole I. triedy zrodila remíza. Prvú príležitosť skórovať mali Bystrania, no strela Máťaša po centri Tomka šla ponad bránu. V 15. minúte mal obrovskú šancu Vysoký, no Koncz perfektne jeho strelu vyrazil. V 20. minúte po akcii Máťaša Urban z niekoľkých metrov dal úvodný gól. 1:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hralo väčšinou medzi 16-kami. Bystranská obrana mala však

čo robiť, aby pokryla najnebezpečnejších hráčov Rudnej Vysokého a Čapa, ktorý ešte v jeseni obliekal bystranský dres. V 44. mnúte práve strela Čapa tesne minula Konczovu bránu.
V druhom polčase mali hostia miernu hernú prevahu, no zvýšiť mohol Tomko, ale samostatný nájazd na bránu nevyužil. Bystrania málo strieľali, nedarilo sa im niečím prekvapiť súpera. Hostia lepšie kombinovali hlavne okolo 16-ky domácich a po jednej z ich akcie dal Vysoký vyrovnávajúci gól v 77. minúte. 1:1 Ďalšiu skrumáž pred domácou bránou likvidoval Koncz. Hostia v závere podporovaní rozhodcom J. Gyenesom mohli aj streliť víťazný gól, no Vysoký nariadenú penaltu v 90. minúte nepremenil.
Pred 120 divákmi rozhodoval J. Gyenes.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz, Jaro Gallo, Kuchta, Ján Gallo, Dorkin, Krága, Gonos, Urban ml., Máťaš, Minčík, Tomko. Striedali Ujházi, Leng.