JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/19
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/futbal/minif
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/19
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/futbal/minif
nedeľa, 10 apríl 2011 21:42

Hostia z Rožňavského Bystrého, napriek prevahe v celom zápase, nechali dva body Kečovčanom Doporučený

Z majstrovského futbalu II. triedy Kečovo - Rožňavské Bystré 3:3 (1:1). Foto: Ján MolnárKečovo - Rožňavské Bystré 3:3 (1:1). Bystrania cestovali na svoj prvý vonkajší jarný zápas do Kečova, lepšie povedané - do kečovského vysokohorského ,,kotla“, ako domáci nazývajú svoj futbalový „chrám“. Napriek prevahe počas celého zápasu uhrali iba remízu.
Bystranskí hráči nadviazali na dobré tempo zápasu z minulého týždňa, no po krátkom tlaku na domácu bránu prišiel protiútok domácich v 15. minúte, zlý odkop Galatu, ktorý domáci využili na skórovanie. 1:0. Takmer celý 1. polčas sa hral na polovici domácich, no snaha Bystranov končila na nepresnej koncovke. Strely Tomka, Minčíka a Lenga končili mimo brány, alebo v náruči neistého domáceho brankára. Hosťom

chýbal v týchto momentoch väčší dôraz v zakončení. Po množstve rohových kopov Bystranov sa nakoniec ujal v poslednej minúte 1. polčasu Lengov, ktorý dotlačil hlavou zblízka do brány J. Urban ml. 1:1.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v nátlakovej hre a v zahadzovaní šancí. V 65. minúte po jednej z akcií Minčík konečne strelil z pravej strany druhý gól hostí.1:2. Domáci začali už tiež vystrkovať rožky a s pomocou silného vetra po ojedinelej akcii v 78. minúte a ruke Uhrina v 16-ke z penalty vyrovnali na 2:2. V týchto chvíľach chceli obidva celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Päť minút pred koncom vystrelil ľavačkou Čapó takmer od rohovej zástavky a jeho delovka skončila pod brvnom domáceho brankára. 2:3. Keď sa už zdalo, že Bystrania si odvezú tri body, prišla strata lopty Lenga v strede ihriska. Snaha domácich bola nakoniec úspešná a domáci útočník nevídanou strelou otočený chrbtom k bráne Máťaša trafil minútu pred koncom zápasu spoza 16-ky k žrdi. 3:3. Bystrania tak prišli o dva body, lebo boli lepším mužstvom. Na tvrdom a hrboľatom teréne pred 50 divákmi rozhodoval A. Farkas. Góly za domácich Lorinc 3.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Galata, Valent, Hajdu, Leng, Bernát, Čapó, J. Urban ml., Dorkin, Tomko, Minčík. Striedali: Uhrin a J. Urban st.
Miloš Leng

Ostatné výsledky  II. triedy - 19. kolo:
Drnava - Nižná Slaná 5:0
(nedohrané). Góly : Kovács 4, Fábian. Bohúňovo - Pača 0:1 (0:0). Gól: Ivančo. Slavošovce - Dedinky 3:1 (0:1). Góly : Varga, Lipták, Lompart resp. Putnocky. Gem. Poloma B - Jovice 1:4 (0:4). Góly : Albert 2, Nagy, Doboš. Ml. Brzotín - Kovstav 0:2 (0:1). Góly : Račko, Mikolaj.

4

Poradie najlepších strelcov po 19 kole: 29 gólov - J. Urban ml. (Rož. Bystré), 25 gólov - M. Mázik (Drnava), 21 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 18 gólov - F. Kovács (Drnava), 16 gólov - M. Balco (Nižná Slaná), 13 gólov - G. Zoller (Kečovo), 12 gólov - L. Grulyó, G. Veverica (obaja Hrhov), R. Lőrinc (Kečovo), 11 gólov - R. Orbán (Drnava), T. Novák (Dedinky), 10 gólov - F. Čapó (Rož. Bystré), J. Spišák (Jovice), T. Lőrinc (Kečovo), I. Széplaky (Čoltovo), atď.

I. TRIEDA VO FUTBALE

16. kolo: Gemerská Poloma - Vlachovo 4:0 (2:0). Góly: R. Greško 2, P. Rogos, Hatvaník. Krh. Dlhá Lúka - Kružná 4:1 (1:0). Góly: Ičo 2, T. Hegedüs, J. Gebe – Kerekeš. Dlhá Ves - Dobšiná 0:0. Lipovník – Vyšná Slaná 2:1 (1:0). Góly: Kelemen, Vávra – Kračún. Honce – Brzotín 0:1 (0:1). Gól: Gášpár. Jablonov – Betliar 1:0 (1:0). Gól: Bodnár. Plešivec – Rudná 1:5 (0:3). Góly: Lörinc – Sanisló, Šimon, Deméň, Kovács, Molčan.