×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2013/11kolo
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2013/11kolo
Vytlačiť túto stránku
streda, 09 november 2011 10:09

Nervózne a tvrdé stretnutie s Brzotínom si nakoniec vychutnali domáci Dlholúčania a vedú tabuľku prvej triedy Doporučený

Napísal(a) FKKDL

Neúplná tabuľka zápasov I. triedy hraných vonku po 14. koleFK Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Brzotín 5:3 (0:1). Góly: Korintus 2, Szaniszló, Albert, Čižmár - Kočiš, Demeter, Polyak. ŽK: Jurinyi, Hegedús - Demeter ..?? Rozhodoval K. Chomjak, na čiare Iglai a Nemčko, delegát Vysoký. Počet divákov: 180. Hostia z Brzotína v 14. kole I. triedy pricestovali do Dlhej Lúky bez trojice kľúčových hráčov bratov Znakovcov a absentoval i Kakalejčík. Domáci posilnení presvedčivým víťazstvom nad lídrom z Drnavy zrejme podcenili Brzotínčanov. Tí však na rozdiel od Drnavčanov neprišli do Dlhej Lúky hrať futbal, ale zakopávať loptu a kúskovať hru. To sa im vcelku aj darilo a keď priložili k tomu aj tvrdosť na tvorcu hry Čižmára, bolo to vcelku

trápne vystúpenie oboch mužstiev v prvom polčase. I napriek platonickej prevahe domácich  a dvoch striel Čižmára, s ktorými si poradil zrejme čiastočne podgurážený gólman hostí Dokuš, to boli hostia, ktorí udreli z priameho kopu Kočišom. Brankár Bacso dostal prvý lacný gól v sezóne. Gól bol vodou na mlyn pre Brzotínčanov, ktorí od tej chvíle kúskovali hru, v tej chvíli domáci začali rečniť a výsledok bol taký, že sa nehralo snáď v kuse ani dve minúty. V polčase tréner Teleczký zvýšil zrejme v šatni hlas a mužstvo domácich pridalo na bojovnosti. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól Szaniszla po centri Čižmára. V tvrdom súboji prehlavičkoval Dókuša a bolo vyrovnané. Po tomto súboji, nevediac, či otrasený, alebo zahanbený, Dókuš ostal tri minúty ležať v 16-ke. Od tejto chvíle prebrali hostia iniciatívu rečnenia do svojich rúk. A keď o 10 minút po faule na prenikajúceho Čižmára odpískal Chomjak regulárnu penaltu, už sa cítili ukrivdení. Čižmár pokutový kop bezpečne premenil a domáci pridali.  Tréner stiahol Szaniszla a do hry prišiel Zsila. Po peknej akcii vystrelil kapitán domácich Korintus a zdalo sa, že domáci svojho súpera prevalcujú. Domáci mali i kus športovej smoly, keď po strelách Riga a Icsa zvonili obe tyče Dókušovej brány. No nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo a hostia po dvoch štandardkách vyrovnali. Domácim zrejme vzadu v tento deň chýbali nejaké tie centimetre. Pri vyrovnaní na 3:3 vzájomné podpichovanie táborov nabralo na obrátkach. Virtuálnu tabuľku viedla v tej chvíli Drnava, a jeden z fanúšikov hostí už volal do Drnavy, aby otvárali šampanské. Do konca bolo už len nadstavenie. To sa ale nepáčilo Zsilovi, ktorý sa individuálne skvele predral a prihral nikým nekrytému Albertovi, ktorý svojim 7. gólom v sezóne predsa priklonil misky váh na stranu domácich. Z poslednej akcie zápasu zavŕšil svoj dobrý výkon opäť gólom Korintus. Domáci hráči svorne po zápase pozdravili divákov a vychutnali si tomto nervóznom a tvrdom zápase chutný guláš majstrov kuchárov Šoltésa a Genčiho..
Mužstvo Dlhej Lúky ale nekončí v tohtoročnej futbalovej sezóne, a plánujú trénovať naďalej a radi by po nedeliach, kým trvá dobré počasie, hrali prípravné zápasy. Prípadní záujemcovia sa môžu prihlásiť u predsedu klubu pána Šoltésa.