nedeľa, 27 máj 2012 18:45

Nižná Slaná si doma s Brzotínom body rozdelila, hoci po polčase viedla o jeden gól Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Ml. Brzotín 2:2 (2:1). Góly domácich: Ondrej Junger, Peter Milko. Rozhodcovia: A. Farkaš, Š. Iglai, J. Gyenes. Delegát: L. Székely. Diváci: 23. Zostava domácich: I. Krnáč – V. Karas (C), P. Slovák, M. Prónai, M. Schwarz – J. Leštach, G. Keršák, J. Cangár, O. Junger – P. Milko, J. Gelda. Náhradníci: M. Ambróz, Š. Tomášik (B). Striedania: 0.
V 19. kole futbalovej II. triedy Nižná Slaná privítala súpera z Brzotína, s ktorým na jeseň len remizovala. Podobná remíza sa zrodila aj v tomto zápase. Domáci boli oslabení o viacerých hráčov základnej zostavy a lavičky, jeden hráč z lavičky sa šetril na zápas proti lídrovi tabuľky. Na

druhej strane sa po dlhšom čase vrátil do zostavy Milko. Napriek absenciám mohol domáci tréner postaviť dostatočne silnú zostavu.
Úvod zápasu bol z oboch strán dobrý, domáci si však začali vytvárať prevahu. Čakalo sa na chybu súpera, či prvý gól. Hostia sa nedostávali často za polovicu, domácu bránu veľmi neohrozili. Na opačnej strane domáci útočili, väčšinu akcií rozohrával Keršák. Hlavička Geldu bola nepresná, v ďalšej šanci zasa po centri Leštacha O. Junger zle trafil loptu, inak by skončila v sieti. Ďalšie možnosti dvakrát zastavil ofsajd Milka a Leštacha. V zálohe sa darilo O. Jungerovi. Potom, čo sa bol občerstviť, sa dostal pred šestnástkou hostí k lopte. Následne prekonal brankára hostí. 1:0. Hostia sa snažili hrať po góle o niečo lepšie, avšak Schwarz im akciu na pravej strane zmaril. Naopak, domáci pridali ďalší gól, po prihrávke od O. Jungera Milko poistil vedenie domácich. 2:0. Domáci boli lepším mužstvom, ďalší gól už nepridali. Priamy kop Leštacha bol zahraný do múru. Z rohu zasa veľa nevyťažili. Dve strely Keršáka brankár hostí chytil. Viaceré snahy hostí o brejk boli prerušené, hostia hrali na troch útočníkov. Do akcií sa občas zapájali aj krajní obrancovia. Priamy kop z ľavej strany gól nepriniesol, hostia faulovali Prónaia, či Cangára. Udrelo však na opačnej strane. Za hostí bol nebezpečný hráč č. 5.  Jeho strela tesne minula domácu bránu. Hostia sa v strede poľa dostali k lopte. Hráč hostí dostatočne prudkou a dobre mierenou strelou asi z 25 metrov znížil stav zápasu. 2:1 Záver polčasu patril domácim, ktorí hru kontrolovali.
V druhom polčase tempo hry oboch mužstiev upadlo. Domácim sa hra až tak nedarila, hostia si tiež výrazné šance nevytvorili. Domáci už nehrali na takej úrovni ako v prvom polčase, obrana však na pár výnimiek útoky hostí odvrátila. Domáci útočili po pravej strane, strelu Milka brankár hostí vyrazil. Ďalšia možnosť bola po brejku, dopredu vyrazili obaja krajní obrancovia, avšak Slovák volil prihrávku neskoro. Priamy kop po faule na Cangára zahrával Keršák. O. Junger síce strelil gól, podľa J. Gyenesa však bol v ofsajde. Iná strela domácich skončila v záhrade. Hostia sa snažili prejsť stredom ihriska, kde však narazili na Cangára a stopérsku dvojicu, ktorí ich do akcií nepustili. Domáci pokračovali vo svojej hre, strela Milka bola nepresná. Do útokov sa dvakrát zapojil aj stopér domácich. Hostia z ojedinelých akcií nevyťažili takmer nič. Domáci mali k dispozícii priamy kop z veľkej vzdialenosti, ktorý však nebol presný. Hostia útočili väčšinou po pravej strane. Výrazne sa však na tejto strane nepresadili. Gól padol po inej situácii. Stopér domácich namiesto odkopu volil prihrávku, tú zachytil hráč hostí. Po jeho centri iný hráč hostí skóroval. 2:2. Domáci sa snažili ešte niečo spraviť s výsledkom, dvakrát však zakončenie Leštacha bolo nepresné, akcia Cangára sa nevydarila. Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska.

Po týždňovej prestávke sa vraciame ku komentáru zo zápasu Pača - FK Baník Nižná Slaná

Pača – Nižná Slaná 4:2 (1:2). Góly hostí: Gelda 2. Zostava hostí: I. Krnáč – V. Karas (C), M. Soják, D. Hajči, M. Schwarz – O. Junger, G. Keršák, R. Die, P. Slovák – J. Cangár, J. Gelda. Náhradníci: D. Valko, M. Prónai, J. Leštach. Striedania: M. Schwarz (46. min J. Leštach), J. Gelda (85. min. D. Valko).
Nižná Slaná v 18. kole II. triedy ObFZ Rožňava cestovala do Pače. Mužstvo bolo takmer v najsilnejšom zložení, až na chýbajúcich hráčov z lavičky. Prvý polčas boli hostia o niečo lepší od domácich. Svoju prevahu vyjadrili dvoma gólmi Geldu, avšak predtým inkasovali jeden gól. V druhom polčase došlo k zmene v základnej zostave, čím sa hostia oslabili. Druhý polčas patril domácemu mužstvu. Hralo sa na polovici hostí. Domáci postupne strelili hosťom tri góly. Hostí do výraznej šance nepustili. Podobne ako proti Rožňave B sa ukázali aj slabšie stránky mužstva. V tomto zápase sa nedarilo viacerým hráčom. V závere zápasu ešte dostal priestor náhradník, ktorý sa k lopte dostal iba dvakrát. Domáci zaslúžene zvíťazili.

Doterajší prehľad výsledkov majstrovských zápasov Nižnej Slanej v sezóne 2011/2012