nedeľa, 15 apríl 2012 16:24

Po nešťastných góloch v Nadabule prehrala Nižná Slaná s rezervou Rožňavy Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Rožňava B – Nižná Slaná 4:1 (1:0). Gól hostí: Leštach. Rozhodcovia: A. Farkaš, J. Gyenes, T. Gyenes, Delegát zápasu: Székely. Diváci: 45. Zostava hostí: Krnáč - Karas, Soják, D. Hajči, Schwarz – O. Junger, G. Keršák, Die, Prónai – Cangár, Valko. Striedania: 65. min. Valko (Leštach), 80. min. O. Junger (Tomi). Náhradníci: J. Tomi, J. Leštach, Š. Tomášik (NB).
V druhom jarnom kole druhej futbalovej triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Nadabuly. Spomienky na zápas z jesene, či jari 2011, nemali hostia práve najlepšie, keď viedli 2:0 a nakoniec zápas skončil 2:2. V nedávnom prípade rozhodli nepremenené šance a trest v podobe gólu

Boroša, keď ho štyria hráči nedokázali zastaviť. Tohto hráča však domáci už v kádri nemajú. Hostia nastúpili na zápas s výraznou posilou - Gustávom Keršákom, bývalým kapitánom mužstva, či hráčom, ktorý bol v sezóne 2000/2001 herne a morálne nad ostatnými hráčmi z kádra. Zostava, či lavička však ešte nebola najsilnejšia, keď niektorí hráči chýbali.
Úvod zápasu bol ešte z oboch strán vyrovnaný. Potom však domáce mužstvo začalo mať prevahu. Väčšinou útočilo po svojej ľavej strane, kde sa výrazne v prvom polčase cez Schwarza nepresadili. Za domácich bol strelecky najaktívnejší Chochol, avšak z piatich striel iba raz trafil bránu. Brankár hostí zasahoval. Ďalšia šanca bola po ľavej strane, keď brankár loptu vyrazil. Pri inej strele domáci hráč trafil do spojnice brvna a žrde. Hostia sa tiež snažili vytvoriť nejaké príležitosti. Raz vybojoval loptu Keršák a raz Die. Po týchto akciách hostia bránu domácich neohrozili. Potom prišla situácia, keď hostia inkasovali nešťastný gól po centri jedného z hráčov domácich. Stopér loptu tečoval do vlastnej bránky. 1:0. Hostia sa po góle snažili útočiť po ľavej strane, strela Valka bola nepresná. Domáci útočili väčšinou tiež po svojej ľavej strane, tvorcom hry bol Chochol. Po dvoch fauloch hostí mali domáci k dispozícii dva priame kopy. Našťastie však nebezpečné situácie po nich nevznikli. Ďalšie dve strely do stredu brány brankár hostí chytil. V závere polčasu sa hra trochu vyrovnala.
V druhom polčase domáci naďalej pokračovali vo svojej hre, bolo vidieť že majú niečo nabehané, či natrénované. Svoju prevahu korunovali gólom na 2:0 po centri, keď brankárovi lopta vypadla a hráč domácich ju poslal do siete. 2:0. Hostia si krátko potom vytvorili šancu na kontaktný gól, po prihrávke Cangára a chybe domáceho hráča bol sám na šestnástke Valko. Jeho zakončenie však nebolo presné. Krátko potom došlo k striedaniam, najprv na domácej strane, keď ľavého záložníka začal hrať Chochol. O pár minút striedali aj hostia. Striedanie sa vydarilo, po prihrávke Keršáka Leštach strelou k ľavej žrdi znížil 2:1. V tejto fáze domáci nehrali na takej úrovni ako v prvom polčase. Hostia si vytvorili ďalšiu šancu, tentokrát strela Leštacha bola nepresná. Ďalšia bola po štandardke, ktorá nebola zahraná najlepšie. Potom však domáci pridali a opäť po svojej ľavej strane útočili. Štyrikrát však zakončenie nebolo presné, keď lopta letela nad bránu, raz pomohlo hosťom brvno. Na druhej strane po strele Dieho tiež zvonilo brvno. Potom hostia mali fázu, keď na pár minút dokázali hru preniesť na polovicu súpera. Neskôr domáci pridali ďalší gól po chybe obrany hostí. 3:1. O ďalší gól sa pokúšal Chochol, jeho strelu brankár vyrazil. Hostia krátko potom striedali, do hry poslal tréner Tomiho. Práve po jeho nahrávke sa dostal Leštach k strele, avšak bola nepresná. Z iných akcií Keršáka a Dieho hostia veľa nevyťažili. Naopak domáci pridali ďalší gól, zásluhu na ňom mal aj Chochol. Po narážačkách nasledoval center z ľavej strany, ktorý hostia neodvrátili a tak domáci hráč poslal loptu do siete. 4:1. Hostia sa snažili niečo spraviť s výsledkom, v ich hre boli aj svetlé momenty. Zápas ukončil rozhodca, keď sa hralo v strede poľa. Domáce mužstvo posilnené o niekoľkých hráčov A – mužstva potvrdilo svoje postavenie v tabuľke.