nedeľa, 27 september 2015 14:30

Štyridsaťtri gólov mladších žiakov MFK Rožňava v droholigovom súboji s rovesníkmi v Kechneci!!!

Napísal(a) MG od

futbal 43aV ostatný septembrový víkend zaznamenal hornogemerský futbal niekoľko pozitívnych výsledkov. Najväčšiu pozornosť pútal na seba výsledok mladších žiakov MFK Rožňava, ktorí v Kechneci vsietili do brány domáceho brankára 43 gólov!!! Je to doteraz neslýchaný výsledok a i keď ide o žiacky druholigový tím, na naše pomery je to nevídaný údaj, ktorý zrejme vojde do histórie nášho futbalu. Druhým pozitívom je úspešné kráčanie dorastencov Drnavy po najvyššej priečke v tabuľke, čo dávno sme od drnavského dorastu nevideli. Tretím pozitívom je výkon dospelých hráčov Krásnohorského Podhradia v súťaži V. ligy. Od začiatku jesene podávajú slušné výkony a držia sa tesne za prvým v tabuľke. Nepríjemnou skutočnosťou je odvolanie klubu Dediniek zo súťaže dospelých z I. triedy a žiackej prípravky. Pripomína nám to nedávne odstúpenie zo súťaží futbalistov Gemerskej Polomy. Vo výsledkoch, ktoré netešia, pokračujú dospelí futbalisti MFK Rožňava, keď nepochodili ani v 10. kole, keď hrali so slabou Gečou. Ešte dobre, že sa vieme tešiť z ostatných výsledkov majstrovského futbalu na ihriskách nižších súťaží.

DOSPELÍ

IV. LIGA 10. kolo: Geča 73 – MFK Rožňava 1:0 (0:0). G: Hutter (52´). ŽK: Kopas, - Roth, Havko. R: Mano - Fedák, Šimková. D: 200. ZOSTAVA ROŽŇAVY: Mišina - Róth, Breuer (K), Korfanta, Gelda (46´ Figúr), Havko, Sappanoš, P. Milata, L. Drobňák, Ďuríček, L. Strelka. Snaha o priaznivý výsledok Rožňavy na pôde nováčika súťaže bola evidentná. Keď sa po vyrovnanom polčase dostal do hry uzdravený Figúr, zdalo sa, že hostia zvýšia tlak na domácu bránu a vykrešú nádej na zisk viac než bod. Opak však bol pravdou. Keď v 52. minúte domáci strelili gól, zisk čo len bodu bol pred Rožňavčanov aj tentokrát vzdialený. Posledné miesto v tabuľke je pre nich zrejmé iste viac než dve kolá.

V. LIGA 8.kolo: Krh. Podhradie - Malá Ida 4:2 (3:0). G: Zdechovan, Vozár, Zubrický, R. Kuzma - D. Leško, Iľko. ŽK: R. Kuzma, R. Greško - 0. R: Zvalený - Pavlovčík, Ševčík. D: 110. Domáci začali zápas svižne a postupne si vytvorili trojgólový náskok. Hosťom stačilo v druhom polčase 15 minút, aby sa dostali k tesnému kontaktu. Hádanku o troch bodoch nakoniec vylúštil najlepší strelec súťaže Radoslav Kuzma 13 minút pred koncom v prospech Krásnohorčanov. Stálo ich to však aj dve žlté karty.

Košická Nová Ves – Gem. Hôrka 0:0. ŽK: T. Feke (14´), M. Nagy-Tkáč (58´) - Á. Lipai (31´). R: M. Tomáš - M. Fedák, E. Barát. D: 100. ZOSTAVA G. HôRKA: O. Skokan, D. Bodnár, ZS. Ištók (K), V. Kováč, G. Jonáš, M. Lorinc, R. Ferdinand, A. Prónyai, R. Szkokan, Z. Vrškovi, Á. Lippai. Bezgólový výsledok, v ktorom rozhodca udelil iba 3 žlté karty. Tie však nepotešili nikoho. Nielen hráčov, ale ani divákov, ktorí nevideli ani jeden gól.

Dobšiná - Kokšov-Bakša 2:0 (1:0). G: A. Gallo (14´), Je. Barnák (82´). ŽK: M. Martinko (78´), Ján Rochl (83´) - P. Hudák (15´), L. Ružička (16´), M. Peterčák (83´), M. Stolár (87´). R: Šoltys - Zemčák, Maček. D: 100. ZOSTAVA DOBŠINÁ: Š. Potočný - M. Martinko, P. Hutník, P. Husár, Je. Barnák, M. Strelka (79´ M. Timár), A. Gallo (K), M. Majerčák, R. Gotthardt, J. Rochl, M. Lompart. V zápase upozornili na seba najmä hostia, ktorým udelil rozhodca štyri žlté karty. Tri body však zostali Dobšinčanom.

I. TRIEDA 8. kolo: Dlhá Ves - Vyšná Slaná 0:2 (0:1). G: O. Kračún (23´), P. Zabrel (86´). ŽK: M. Dusza (44´), M. Makkai (67´) - 0. R: V. Gallo - T. Gyenes. D: 50. ZOSTAVA - DLHÁ VES: G. Pomaj - G. Ferdinand, Cs. Flander (86´ A. Pomaj), P. Mičinsky, M. Dusza (K), M. Makkai, A. Orvos, N. Kövesdi, Zs. Mezei (78´ T. Lörinc), D. Zsóri, V. Ferdinand. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák - M. Molčan, B. Kuzma, M. Vido, P. Zabrel (K), M. Fifik, P. Rogos, O. Kračún, M. Gallo (89´ T. Gebe), M. Hadar, J. Barnák. Domáci odolávali futbalovejšej hre hostí, ktorí si stále držia svoje konto bez prehry. Mnohí sa čudujú malému záujmu divákov na zápasoch domáceho mužstva. Vidí sa im aj nízky počet divákov v zápise rozhodcov. Oficiálne sa však nikto neozval a kapitáni súhlasili v zápise aj teraz s 50 divákmi, hoci na planinu prišlo bojovať o body jedno z najleších mužstiev jesene.

Honce - Rudná 2:5 (1:2). G: L. Hajdu (19´), J. Pástor (80´ z 11m) - M. Chochol (33´), L. Šimon (49´ ), R. Štefán (70´), O. Vysoký (84´). ŽK: L. Hajdu (22´), M. Pástor (34´), M. Vranec (53´), J. Pástor (60´), L. Krága (72´) - R. Štefán (34´), P. Kontra (80´). R: L. Gyenes - R. Mikulec. D: 50. ZOSTAVA – HONCE: R. Genči - V. Kacara, I. Galata, O. Tokolyi (70´ D. Forgáč), O. Kočiš, J. Pástor , L. Krága (78´ T. Fandák), M. Vranec, M. Pástor, L. Hajdu , J. Tomko. RUDNÁ: R. Szöllös (K) - L. Šimon, M. Galajda, R. Madarász, O. Sanisló, O. Vysoký, R. Štefán (85´ A. Kötöleš), T. Pavlík (46´ Z. Molčan), P. Kontra, V. Konček, M. Chochol (82´ P. Szöllös). Výsledok zápasu z vlaňajška sa medzi týmito súpermi nezopakoval. Hostia boli domácim viac než rovnocenným súperom. Domáci okrem paiatich gólov obdržali aj päť žltých kariet.

Rožňavské Bystré - Vlachovo 6:0 (2:0). G: J. Urban 3 (37´, 48´, 59´), J. Lipták-Giba 2 (12´, 69´), M. Leng (58´). ŽK: F. Čapo (35´), Lipták-Giba (85´) - B. Vysoký (8´), M. Pitoňák (48´). R: J. Gyenes - Nemčko. D: 100. ZOSTAVA – R.BYSTRÉ: Cs. Koncz - M. Molnár (46´ P. Minčík)), F. Čapo (70´ M. Leng), Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Kubej (46´ M. Leng), J. Lipták-Giba, Jaro Gonos, Jaro Gallo (K), J. Urban, D. Palašta. VLACHOVO: M. Pitoňák - P. Hricko, B. Vysoký (70´ E. Gál), R. Sýkora, M. Šivec (K), O. Leskovjanský, F. Šivec, Š. Brondoš, T. Pitoňák, J. Valko, Ľ. Kožár (67´ J. Matula. Výsledok mohol byť pre domácich ešte lepší, nebyť nepremenej jedenástky Jánom Urbanom. Ten však v zápase trikrát skóroval a napravil si doterajšiu streleckú potenciu.

Drnava – Hrhov 6:1 (2:1). G: R. Dókus (17´), K. Šoltés (22´ z 11m, 53´), R. Szucs (68´), M. Maliňák (81´), J. Rencsok (88´). ŽK: M. Maliňák (39´) - G. Ongyik (22´), R. Kardos (81´). R: Uharček - A. Farkaš. D: 100. ZOSTAVA – DRNAVA: D. Zakhar - P. Búlik (K) (59´ R. Kovács),  R. Znak, J. Čelovský, M. Maliňák, R. Szucs, R. Dókus, B. Šoltés, K. Šoltés (75´ J. Maliňák), J. Rencsok, M. Mázik (54´ J. Barczi). HRHOV: Z. Halász - G. Ongyik, K. Demeter, Ľ. Bartók, R. Kardos, G. Veverica (K),

Krh. Dlhá Lúka - Jablonov n/T 2:1 (1:0). G: Š. Bodnár (5´), R. Klinko (70´) - A. Kerekeš (57´). ŽK: J. Čižmár (59´) - P. Milata (81´) L. Zajdó (72´), A. Kerekeš (58´). ZOSTAVA – KD LÚKA: M. Manko – K. Albert, I. Bošela T. Hegedus (70´ P. Klárik), P. Luspaj, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár (K), R. Klinko, M. Szilágyi, L. Héger. JABLONOV n/T: R. Balázs - L. Zajdó (K), M. Fifik, Á. Kerekes, G. Páll, P. Milata, P. Hutník, Á. Kardos, P. Ungváry-Szabó (21´ G. Lázár), A. Kerekeš (83´ Š. Szilasi), A. Vislay. Vedúci celok súťaže mal čo robiť, aby získal doma s Jablonovčanmi tri body. Skórovať začal v piatej minúte, ale o víťazovi stretnutia rozhodol napokon gól Rolanda Klinka v 70 minúte.

Nižná Slaná - Bohúňovo 4:2 (1:1). G: G. Keršák 2 (44´, 63´), Karas (82´), V. Mihalík (88´) - A. Szaniszló (7´), P. Pál Baláž (78´). ŽK: M. Prónai (15´), L. Urban (64´) - R. Kováč (62´). R: Molnár - R. Farkaš. D: 100. N. SLANÁ: Nemec - Cangár, Lipták, Bodnár (80´ V. Karas), M., Prónai, Keršák, Kuchta, Mihálik, Urban, Kašai (46´ B. Olexa), J. Gelda. BOHÚŇOVO: G. Dókuš - R.- Lorincz, L. Kovács (K), R. Kováč, G. Šušán, K. Illés, M. Szabó (46´ G. Urbán), R. Kulik, A. Zsaniszló, P. Pál Baláž, T. Antóny.  Diváci videli zrejme najzaujímavejší zápas kola, keď sa jazýček streleckých váha skláňal raz na jednu raz na druhú stranu.  O konečnom výsledku sa však rozhodovalo až v posledných 12 minútach zápasu, kedy padli 3 góly do obidvoch sietí. Prvýkrát domáci Nižnoslančania zvrátili v zápase nepriaznivý stav. Príkladom v domácom mužstve bol jeho najstarší hráč Keršák, ktorý sám dal aj dva góly.

6 gólov - J. Čižmár, R. Klinko (obaja K Dlhá Lúka),
5 gólov - J. Barczi (Drnava), R. Štefán (Rudná), G. Lázár (Jablonov n/T), O. Kračún (V. Slaná), G. Keršák (N. Slaná),
4 góly - K. Šoltés (Drnava), A. Szirotnyák (Hrhov), P. Zabrel, F. Gallo (obaja V. Slaná), N. Kövesdi (Dlhá Ves), O. Šomšák (K D Lúka), J. Urban, J. Lipták-Giba (obaja R. Bystré), R. Fabián (Betliar),
3 góly - J. Tomko (Honce), M. Mázik, Z. Bulik (obaja Drnava), O. Vysoký, A. Hanzlík (obaja Rudná), P. Hricko (Vlachovo), D. Dunka (Hrhov), Á. Kardos (Jablonov n/T), A. Orvos (Dlhá Ves), P. Kašai, J. Gelda (obaja N. Slaná), P. MInčík (R. Bystré),
2 góly - L. Hajdu (Honce), M. Maliňák, J. Čeľovský, B. Šoltés, R. Szucs (všetci Drnava), K. Illes, P. Pál Baláž (obaja Bohúňovo), N. Bodnár, G. Veverica, G. Ongyik, R. Kardos (všetci Hrhov), P. Milata (Jablonov n/T), P. Rogos, M. Gallo (obaja V. Slaná), Cs. Flander (Dlhá Ves), Š. Bodnár (K Dlhá Lúka), V. Mihalik (N. Slaná), L. Fafrák (Betliar),
1 gól - M. Vranec, J. Pástor (obaja Honce), R. Dókus (Drnava), P. Sanisló, Z. Molčan, V. Konček, T. Pavlík, L. Šimon (všetci Rudná), M. Lovas, F. Beke, M. Podracky, N. Švajko, A. Szaniszló (všetci Bohúňovo), O. Leskovjanský, M. Marciš, M. Gál (všetci Vlachovo), D. Danko (Hrhov), T. Szocs, M. Fifik, F. Szocs, P. Hutník, A. Kerekeš (všetci Jablonov n/T), M. Hadar, Jo. Barnák, Mi. Fifik, M. Molčan (všetci V. Slaná), M. Makkai (Dlhá Ves), Cs. Korintus, J. Gebe, Grecmacher, T. Hegedus (všetci K Dlhá Lúka), A. Bodnár, V. Karas (obaja N. Slaná), P. Kubej, M. Leng st., M. Molnár, Jaro Gallo, Jaro Gonos, Š. Dorkin (všetci R. Bystré).

II. TRIEDA 6. kolo: Krh. Dlhá Lúka B – Ml. Brzotín 11:0 (4:0). G: G. Grecmacher 4, T. Zagiba a G. Lakomi po 2, Luspaj, R. Podraczky, P. Klárik. ŽK: R. Klárik - M. Rusnyák. R: Iglai – Martinko. D: 30. Hostia prišli iba ôsmi, a tak vôbec nestačili na domáce béčko. Ku cti Brzotínskym však slúži, že napriek vysokej prehre vydržali ako-tak vzdorovať súperovi celých 90 minút.

Štítnik - Slavošovce 5:1 (2:0). G: J. Ragyina 3 (32´, 51´, 83´), M. Sivok (2´), A. Krága (65´) - J. Lalik (77´). ŽK: bez kariet. R: E. Zsebik - I. Tököly. D: 60. ZOSTAVA - ŠTÍTNIK: T. Kandalík - J. Gunár, M. Gallo (K), A. Krága, J. Ragyina, R. Kolesár, P. Prokšej, L. Dudáš (69´ M.

10. Mladosť Brzotín 6 0 1 5 3:38 1

Puškáš), M. Sivok, M. Škvareniak (50´ J. Kolesár), V. Valent (60´ J. Žiga).

SLAVOŠOVCE: J. Karalo - S. Dzureň, J. Gecelovský, M. Balco (71´ Marek Balco), J. Lalík, M. Bubenčík, J. Ruso, T. Karalo, M. Lukáč (46´ N. Boldi), J. Tomi, O. Varga (K). Hostia sú vonku neškodní aj keď hrajú s Otom Vargom. Štítničania si so súperom ľahko poradili a spravili si aj pozitívne skóre.

Pača - Plešivec 7:0 (1:0). G: M. Zagiba 3 (37´, 62´, 68´), Ľ. Gajdoš 2 (53´, 55´), J. Bocko (58´), J. Sústrik (66´). ŽK: 0 – J. Gažik (68´). R: M. Šimčák - V. Martinko. D: 20. Hostia prišli odohrať stretnutie iba desiati a v druhej časti sa im to vypomstilo. Domáci Pačania za 15 minút od od 53´ do 68´ minúty rozhodli o svojom vysokom víťazstve. Trojgólovo sa uviedol Matej Zagiba. ZOSTAVA - PAČA: M. Bobrík - M. Cmorík (K), J. Sústrik, Martin Zagiba, J. Bocko, Matej Zagiba, Jakub Pisár (24´ O. Pačay), R. Dlugoš, Miloš Zagiba, P. Majer, Ľ. Gajdoš. PLEŠIVEC: M. Štefánik - I. Ikri, T. Čech, R. Kováč, J. Gažik, M. Kónya, R. Kovacs, V. Lázok, R. Volčko (K), E. Polyák.

Kružná - Rakovnica 2:1 (2:0). G: O. Kerekes (20´), R. Polyak (45´) - I. Lörinc (68´). J. Strelka (11´), M. Szabó (54´), L. Mezei (65´) - T. Čapó (5´), Fr. Čapó (75´). R: L. Gyenes - R. Mikulec. D: 50. ZOSTAVA KRUŽNÁ: J. Salai - R. Polyák (62´ M. Ruszó), J. Strelka, R. Garan, P. Tomi (82´ Z. Lipták), M. Szabó (K), L. Mezei (90´ R. Szendi), P. Fabián, O. Kerekes, A. Gorgei, L. Varga. RAKOVNICA: J. Rabas - Š. Murza (56´ Ľ. Karalo), L. Fabián (K), L. Rabas, P. Brdár, I. Čižmár, I. Lörinc, T. Čapó, E. Herchl, Fr. Čapó, L. Lörincz (68´ T. Viola). Zaujímavý súboj, v ktorom mali viac šťastia domáci. Keďže hosťujúci hráč František Čapó hneď v 12 minúte nepremenil pokutový kop, domáci sa ujali príležitosti a o pár minút otvorili skóre. V poslednej minúte 1. polčasu ešte stihli zvýšiť na 2:0, ale potom im pušný prach akosi zvlhol. Hostia v 68´znížili na rozdiel gólu Ivanom Lörincom, ale to bolo z ich strany všetko. Kružňania si víťazstvom udržali 1. miesto v tabuľke o dva body pred Pačanmi.

STRELCI II. TRIEDY PO 6.KOLE:

12 gólov - V. Zsóri (Gem. Hôrka B)
10 gólov - O. Kerekes (Kružná)
9 gólov - L. Varga (Kružná), Ľ. Gajdoš (Pača)
5 gólov - O. Varga (Slavošovce)
4 góly - L. Emodi, R. Klárik, G. Grecmacher (všetci KD Lúka), M. Zagiba (Pača), Š. Tolvay (K. Podhradie B), L. Lörincz (Rakovnica),
3 góly - J. Kamenský (Kružná), G. Lakomi (KD Lúka), J. Ragyina (Štítnik), M. Slávik (Pača), I. Lörinc (Rakovnica), G. Kökény (G. Hôrka B),
2 góly - T. Zagiba (K D Lúka), M. Sivók, A. Krága, L. Dudáš, J. Gunár (všetci Štítnik), J. Rusnyák (Kružná), M. Havrlent, E. Polyák (obaja Plešivec), M. Zagiba, J. Liška (obaja Pača), S. Dzureň, M. Balco (obaja Slavošovce), D. Csík, Z. Beke, Zs. Liptai (všetci G. Hôrka B)
1 gól - T. Čech, A. Potocký, M. Štefánik, R. Lipták (všetci Plešivec), P. Fabián, L. Mezei, A. Gorgei, R. Polyak (všetci Kružná), V. Eltschläger, M. Škvarenika, P. Prokšej, Z. Laven, (všetci Štítnik), P. Luspaj, R. Podraczky, P. Klárik (všetci K. Dlhá Lúka B), M. Lopata, Ľ. Ivančo, J. Bocko, J. Sústrik (všetci Pača), E. Zubatý, L. Zubatý, G. Polyák (všetci K. Podhradie B), E. Herchl, T. Čapó, L. Fabian (Všetci Rakovnica), M. Roháľ, J. Sklenár, J. Lalik (všetci Slavošovce), M. Laven, R. Kardos (G. Hôrka B).

DORAST

III. LIGA 8. kolo: Roma Moldava n/B - Hrhov 3:3 (1:0). G: A. Gruľo 2, A. Rybár - A. Herceg, T. Šimon, A. Hranyó. ŽK: bez kariet. R: Djordjevič. D: 20.

Drnava - Ťahanovce 10:0 (5:0). G: D. Babič 5, D. Džačovský 2, K. Bakoš, Fodor, D. Tisza. ŽK: bez kariet. R: Haviarik. D: 100. Drnavčania futbal milujú. Vidieť to i na počte divákov v tomto zápase. Najmä, keď sa mužstvu darí a dokonca vedie jesennú tabuľku III. ligy vedia to oceniť aj fanúšikovia. Strelecky sa najviac darilo Daliborovi Babičovi, ktorý sa blysol päťkou gólov. Prvú možnosť skórovať už v 7 min. nevyužil domáci Fodor z pokutového kopu.

I. TRIEDA 3. kolo: Betliar – Krh. Dlhá Lúka 3:1 (1:0). G: P. Smorada 3 – Z. Mišanko. ŽK: M. Hatvaník - 0. R: L. Marton. D: 20.

Dobšiná - Jablonov n/T 0:1 (0:1). G: Á. Kerekes. ŽK: M. Langer, P. Červenák - Š. Rigó, Á. Kerekes. R: M. Šimčák. D: 20.

Rožňavské Bystré - Gemerská Hôrka 3:7 (2:3). G: M. Uhrín 2, D. Koncz - D. Kökény 3, D. Novák 2, Z. Tomi, R. Kardos. D: 15. Nie príliš vľúdne počasie síce neovplyvnilo výsledok, ale aj preto ho sledovala iba hŕstka najvernejších. Tí registrovali najmä futbalovejšiu hru hostí s dobre organizovanou obranou. Domácich si pustili na rozdiel gólu iba v prvom polčase a zaslúžene si odvážajú tri body a slušné skóre. Domácich treba pochváliť za to, že hosťom zmazali 0 z položky dostal a strelili im prvé tri góly v tomto ročníku súťaže.

Ž I A C I

II. LIGA 8. kolo: SŽ: Kechnec - Rožňava 1:10 (0:4). G: M. Horváth - Á. Tamás a S. Vápeník po 3, D. Hamelli, O. Miklóš, S. Havrilla. ŽK: S. Vasil, A. Danko (vlastný) – 0. R: Havrila. D: 15. Brankár hostí Džačár nepremenil v 38. min. pokutový kop.

MŽ: Kechnec - Rožňava 0:43 (0:21). G: M. Domik 11, J. Horvát 7, F. Mišina 6, S. Garguš a M. Gallo po 5, M. Havrlent 3, J. Krajlik 2, K. Kocis, K. Šikur, A. Mihók, J. David.

I. TRIEDA 3. kolo: Slavošovce - Drnava 7:0 (4:0). G: F. Volia 4, M. Gábnor 2, V. Lalik. ŽK: bez kariet. R: Poťmák. D: 25.

Dobšiná - Plešivec 2:1 (1:1). G: A. Šarišský (5´), N. Rigo (59´) - T. Beke (36´ z 11m). R: M. Šimčák. D: 20. Víťazstvom sa domáci celok dostal na 1. miesto v tabuľke pred družstvo Slavošoviec.

Čítať 2069 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:51