pondelok, 07 október 2013 22:27

Susedia sa v derby zápase pobratsky podelili s bodmi

Napísal(a) M. Tokoly

Tatran Betliar - Gemerská Poloma 1:1 (1:0). Góly: 38ʼ Erik Herchl 1:0, 92ʼ Miloš Gallo (z pok. kopu) 1:1. Žlté karty: 16ʼ Erik Herchl (Betliar), 40ʼ Peter Lipták (Gemerská Poloma), 50ʼ Vladimír Kováč (Betliar), 61ʼ Vladislav Vávra (Betliar), 66ʼ Martin Árvay (Betliar), 68ʼ Daniel Grác (Gemerská Poloma), 80ʼ Tomáš Handlovič (Betliar), 81ʼ Matej Chochol (Gemerská Poloma). Hlavný rozhodca: Marián Gál. Asistenti rozhodcu: Peter Konečný, Martin Mačák. Delegát zápasu: Peter Mriglot. Divákov: asi 500.
V 9. kole VI. ligy skupiny K-G privítali futbalisti Tatrana Betliar v dlhoočakávanom derby - Gemerskú Polomu. Približne 500 divákov videlo obojstranne opatrný začiatok stretnutia. Ako prví pohrozili po 11. minútach hry hostia. Z dobrej pozície vo vnútri šestnástky však hlavičkou nedokázali otvoriť skóre. Na druhej strane sa v náznaku šance ocitol Barkasz, ktorému ale včasným vybehnutím znemožnil zakončiť gólman hostí Mišina. Od polovice polčasu sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvárať šance, z ktorých by bolo možné skórovať, či dlhšie podržať

loptu na svojich kopačkách, z čoho pramenila snaha oboch súperov prekonať prehustený stred dlhými nakopávanými loptami. Práve po jednej z nich, ktorú hostia nedokázali odvrátiť do bezpečia otvoril skóre Herchl, ktorý bez zbytočného špekulovania približne z 20 metrov poslal loptu za chrbát gólmana Gemerskej Polomy - 1:0.

V nadstavenom čase mohli hostia po pobodnej akcii vyrovnať stav, no stretla hostí len tesne minula spojnicu Kelíšekovej brány. Po prvom polčase, okorenenom minimom šancí, tak do kabín odchádzali spokojnejšie domáci futbalisti.
V úvode druhého dejstva ovládali hru hráči Gemerskej Polomy. Ich tlak však nepriniesol žiadne gólové šance, iba nevypočuté žiadosti o pokutový kop. Do 60. minúty sa Betliarčania bránili, no dovolili hosťom zakončovať len z veľkých vzdialeností. S pribúdajúcimi minútami sa stupňovala nervozita, čo rovnako ako v prvom polčase využívali na vytváranie šancí domáci. V 73. minúte nastrelili žrď po rýchlom rozohratí štandardky a o 3 minúty neskôr Vávra v obrovskej šanci neprekoval Mišinu v bráne hostí. Záver stretnutia priniesol očakávanú snahu Polomčanov o vyrovnanie, no gólman domácich Kelíšek nemusel riešiť žiadnu gólovú šancu hostí. Keď už sa zdalo, že domáci kúskovaním hry dovedú zápas do víťazného konca, rozhodca v nadstavenom čase nariadil po nešťastnom hraní rukou pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán hostí Miloš Gallo a ten, hoci Kelíšek smer jeho strely uhádol, nekompromisne vyrovnal stav na 1:1. Vo zvyšnom čase chceli obe mužstvá strhnúť vedenie na svoju stranu, no skóre sa už nezmenilo. Betliar tak opäť nešťastne prišiel o domáce víťazstvo s gemerským tímom v samom závere stretnutia. Treba však uznať, že deľba bodov tomuto duelu svedčala a bola spravodlivá.

ZOSTAVY:
TJ Tatran Betliar: 1 Juraj Kelíšek - 2 Asmir Cilovič, 3 Ľubomír Árvay (C), 5 Erik Herchl (90ʼ 12 Ján Benedikty), 6 Ivan Lörinc, 7 Tomáš Handlovič, 8 Zsolt Barkasz (81ʼ 14 Miroslav Demeter), 9 Martin Árvay (83ʼ 13 Ladislav Lörinc), 10 Vladislav Vávra, 11 Vladimír Kováč, 16 Ladislav Varga.
TJ Gemerská Poloma: 17 Štefan Mišina - 3 Daniel Grác, 8 Rastislav Greško, 9 Ľubomír Hatvaník, 10 Maroš Gallo, 11 Martin Ďuriček, 16 Peter Lipták (46ʼ 14 Július Benedik), 20 Pavol Gere, 22 Michael Boroš, 23 Matej Chochol, 38 Miloš Gallo (C) (94ʼ 2 Marek Kováč).