nedeľa, 10 jún 2012 16:37

V poslednom domácom zápase Nižná Slaná remizovala, ale po dobrej hre Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Rakovnica 3:3 (2:1). Góly za domácich: Dušan Valko, vlastný, Dalibor Hajči. Rozhodcovia: Bakoš, Černický. Delegát: Máté. Diváci: 28. Striedania: I. Krnáč (Š. Tomášik), O. Junger (J. Leštach), J. Gelda (Ján Junger). Náhradníci: J. Leštach, Ján Junger, Š. Tomášik (B). Kapitán: V. Karas. V poslednom domácom zápase II. triedy ObFZ Rožňava v tomto súťažnom ročníku privítala Nižná Slaná v 21. kole súpera z Rakovnice. Domácim chýbali dvaja hráči základnej zostavy, avšak nastúpili v dostatočne silnej zostave. Po výhre na Dedinkách sa očakávala od domácich výhra, čo sa domácim nepodarilo. Po hernej stránke však mužstvo, hlavne v prvom polčase, určite nesklamalo. Ihrisko

bolo pripravené na veľmi dobrej úrovni. Po dlhšom čase sa vrátil do zostavy Hajči.
Začiatok zápasu bol zaujímavý. Hostia po rozohrávke akciu pokazili. Následne aj domáci. Hostia však po lopte, ktorú neodvrátil brankár ani obrana, skórovali, 0:1. Podľa asistenta rozhodcu padol gól v 40. sekunde. Domáci ešte urobili pár chýb v obrane, potom sa ich hra zlepšila. Začali predvádzať pekné kombinácie, hrali vari najlepší futbal za posledné sezóny. Po akcii na pravej strane Valko dobrou hlavičkou k pravej žrdi prekonal brankára hostí, 1:1. Domáci pokračovali v útočení, či už po ľavej strane, alebo po pravej strane. Domáci previedli peknú akciu, lopty sa dotkli Keršák, Gelda a Hajči. Po centri si hráč hostí v snahe odkopnúť loptu na roh strelil vlastný gól, 2:1. Domáci mali prevahu, hostia veľa šancí nemali. Dva priame kopy z väčšej diaľky boli nepresné. Domáci však z prevahy už veľa nevyťažili, strelu Geldu, či Hajčiho chytil brankár hostí. Strela Cangára z väčšej vzdialenosti tesne minula bránu hostí. Ďalšiu šancu mal Valko, no nepodarilo sa mu skórovať. Hostia mali najväčšiu šancu po hlavičke, ktorú domáci brankár vyrazil. Domáci brankár bol aj faulovaný. Domáci hru kontrolovali, viac sa využívala ľavá strana. Domáci pokračovali vo svojej hre, dva priame kopy však gól nepriniesli. Hostia mali iba jednu ucelenú akciu. Polčas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska.
Do druhého polčasu tréneri nestriedali. Domáci mali ešte pár akcií. Hostia občas pohrozili po brejkoch. Raz však domáci brankár spravil menšiu chybu, našťastie ju súper nepotrestal. Potom domáci zaútočili, hra bola prerušená. Došlo k striedaniu na poste brankára. Domáci si už také šance ako v prvom polčase nevedeli vypracovať. Hostia sa nedostávali na domácu polovicu často. Podarilo sa im však streliť dva góly, čím sa dostali do vedenia. 2:3. Tentokrát súper vyťažil z minima maximum. Domáci sa nevzdávali, tréner postupne poslal do hry oboch náhradníkov. Domáci sa snažili útočiť, viaceré strely domácich išli len do stredu brány. Stav sa teda nemenil. Domáci stopér spravil menšiu chybu, ktorú našťastie napravil M. Schwarz. Striedajúci hráči hru oživili, keď O. Jungerovi a Geldovi sa až tak nedarilo. Keršák zásoboval prihrávkami viacerých spoluhráčov, bolo na nich ako rozvinú akciu. Napokon domáci vyrovnali, center Leštacha z ľavej strany prešiel celou šestnástkou až k pravému záložníkovi, ktorý dobre mierenou strelou vyrovnal. 3:3. Hráč hostí sa pýtal rozhodcu na čas a konštatoval: „potom prehráme.“ Hostia málo ohrozili domácu bránu, stopéri odvrátili dva útoky. Domáci sa snažili ešte streliť víťazný gól. Priamy kop bol zahraný nepresne, ďalšia akcia sa nevydarila. V závere sa hralo na polovici hostí, veľké šance si domáci nevytvorili. Zápas sa tak skončil remízou.