pondelok, 05 máj 2014 22:15

Z piatich zápasov jarnej časti súťaže baníci z Nižnej Slanej získali len štyri body

Napísal(a) Štefan Tomášik

banik-nizna-slanaPrvý zápas: Jovice – Nižná Slaná 5:1.
Gól hostí: Valko.
Zostava hostí: Nemec – Boroš, Karas, Prónai, Schvarz – O. Junger, Keršák, Valko, Gelda – Ján Junger, S. Slovák, striedal Maťo.
Za hostí za stavu 4:0 znižoval nepriaznivý stav Valko. Domáci boli lepším mužstvom, hostia nastúpili v slabšej zostave. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Druhý zápas: Krásnohorská Dlhá Lúka B – Nižná Slaná 2:2
Góly Nižnej Slanej: Valko, vlastný.
Zostava hostí: Nemec – Boroš, Karas, Prónai, Schvarz – O. Junger, Keršák, Valko, Gelda – Ján Junger, S. Slovák, striedali Maťo, Ivanko, Valentko.
Vo vyrovnanom zápase domáci viedli. Hostia odpovedali gólom Valka. Domácim sa podarilo ešte skórovať. Zdalo sa, že tri body ostanú doma, ale domáci si v závere zápasu strelili nešťastný vlastný gól.

Tretí zápas: Nižná Slaná – Gemerská Hôrka B 7:1
Góly Nižnej Slanej: Gelda 2, S. Slovák 2, Valko, Karas, Ivanko.

Zostava domácich: Schvarz – Hlaváč, Valentko, Prónai, Cangár – O. Junger, Keršák, Maťo, Gelda – Valko, Karas, striedali Ivanko, Boroš, S. Slovák.

Domáci hráči podali dobrý výkon. Vypracovali si viacero streleckých príležitostí. Hostia domáceho brankára v prvom polčase neohrozili.

Domáci sa rýchlo ujali vedenia a náskok postupne zvyšovali. Góly dali aj striedajúci hráči. Ivanko po prihrávke od Cangára. S. Slovák strelil dva góly zblízka. Ďalšie príležitosti ostali nevyužité – prienik Keršáka, šanca Valka. Schvarz zasahoval dvakrát. Hostia po ojedinelom brejku znížili stav zápasu. Domáci hru kontrolovali a zaslúžene zvíťazili.

Štvrtý zápas: Lipovník – Nižná Slaná 4:1
Gól Nižnej Slanej: Karas.
Zostava Nižnej Slanej: Nemec – Hlaváč, Valentko, Prónai, Schvarz – Boroš, Keršák, Valko, Gelda – Ján Junger, Karas, striedal S. Slovák.
Hostia pricestovali do Lipovníka v oslabenej zostave, keď im chýbali dvaja hráči zo základu a jeden z lavičky. Všetci chýbajúci hráči boli záložníci, preto musel na poste záložníka hrať Boroš, čo sa neukázalo ako dobrá voľba. Prvý gól strelili domáci práve po jeho chybe. Domáci zvýšili stav zápasu po dvoch chybách obrany hostí. Hostia znížili Karasom. Napriek prehre hostia nepodali najhorší výkon a v niektorých fázach zápasu boli lepším mužstvom na trávniku.

Piaty zápas: Nižná Slaná – Kružná 2:3
Góly domácich: Keršák, Valko.
Zostava domácich: Nemec – Boroš, Valentko, Prónai, Schvarz – Cangár, Keršák, Maťo, Gelda – Valko, Karas.
V druhom domácom zápase privítala Nižná Slaná súpera z Kružnej. Domácim chýbal obranca Hlaváč, ktorý spolu s Valentkom nenastupuje pravidelne. Domáci boli v prvom polčase lepším mužstvom, hlavne v úvode a na konci. Svoju prevahu vyjadrili gólom Keršáka, ktorý obišiel dvoch hráčov hostí a strelou zo šestnástky k žrdi skóroval. Skóre sa už do polčase nemenilo. V úvode druhého polčasu však domáci inkasovali rýchlo dva góly po protiútokoch súpera. Hostia hrali len na protiútoky. Domáci útočili, viacero šancí im chytil gólman hostí. Hostia zvýšili náskok. Domáci znížili po strele Valka. Stav sa už nezmenil, a tak Nižná Slaná zaznamenala prvú domácu prehru v jarnej časti.