nedeľa, 29 máj 2016 22:44

Blahoželáme Apexu Kružná, ktorá si vybojovala prvé miesto v II. triede futbalového majstrovstva okresu Rožňava

Napísal(a) (MG - od)

Prípravné zápasy slovenských futbalistov na majstrovstvá Európy počas tohto víkendu od piatka do soboty hodne ukázala ako sa postaviť k súperom aj keď ide o doladenie formy mužstva pred ťažkými súbojmi v turnaji. Tí, čo videli najmä zápas našej reprezentácie s nemeckou, mohli si vziať pre seba množstvo podnetov. Najmä to, ako sa nevzdávať aj keď mužstvo nezačína podľa predstáv a tiež počasie nevytvára bezproblémovú kulisu pre hru.

Pozrime sa ako sa naši futbalisti na hornom Gemeri popasovali s tým, čo im určil žreb a momentálna situácia v mužstve. Príkladne si naďalej počínajú Rožňavčania so súpermi štvrtej ligy JUH, keď vonku v tomto kole vybojovali bod so súperom, ktorý stojí v tabuľke oveľa vyššie. Po malom zaváhaní vonku pred týždňom Krásnohorčania znovu dokázali o čo im v súťaži piatej ligy ide, keď doma porazili svojho ťažkého súpera. V I. triede sa pomerne dosť žltlo kartami a dokonca dvaja hráči Drnavy v súboji vo Vyšnej Slanej stratili dvoch hráčov. Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo vo Vlachove, kde domáci kontumačne prehrali zápas s Krásnohorskou Dlhou Lúkou.V druhej triede mužstvá odohrali posledné kolo a prvé miesto si vybojoval kolektív Apexu Kružná. Prekvapivo dobrú návštevnosť si zachovala aj v polednom zápase rezerva Krh. Podhradia. Poďme však jedno za druhým.

DOSPELÍ

IV. liga JUH – 28. kolo:

FK Veľký Folkmar – MFK Rožňava 0:0. ŽK: 0 – P. Gere (13´), F. Kovács (62´). R: Vl. Michalík - P. Kočiš, R. Fabíny. D: 100. Štvrtoligoví rožňavčania si naďalej úspešne vedú v odvetnej časti súťaže. Aj keď nezvíťazili na lepšie postavewnom Veľkom Folkmare, získali aspoň bod. Je pre nich takisto cenný, lebo sú na dotyk s mužstvom na deviatom mieste. Iba smola súvisiaca s nesplnením podmienok, ktoré ide na vrub vedenia, na jar ich brzdí v postupe. Inak by bojovali o siedmu priečku, čo by bolo pre mužstvo, ktoré sa tvorilo na jeseň - veľký úspech.

V. liga K-G 24. kolo:

FK Krásnohorské Podhradie - FK Tatra Sokoľany 3:1 (2:1). G: R. Kuzma (4´), J. Benedik (12´), M. Almáši (90´) - B. Čišovský (43´). ŽK: M. Mészner (57´) - B. Čišovský (57´), G. Kocsis (82´). R: D. Alexa - Š. Zvalený, J. Pavlovský. D: 100. Už prvé minúty presvedčili domácich divákov, že s víťazstvom jeho mužstvo myslí vážne. Svojho najväčšieho rivala, ktorý už okúsil IV. ligovú súťaž, nepustili od začiatku k vážnemu slovu a v pohode zvíťazilo. Záver súťaže majú však Krásnohorčania poriadne nabití, keď o týždeň cestujú na horúcu pôdu do Perína a v poslednom kole ešte privítajú ďalšie musžtvo z čela tabuľky - Čečejovce.

MFK Dobšiná - Družstevník Perín 4:3 (1:1). G: P. Husár (13´), R. Gotthardt (67´), M. Martinko (81´), Ján Rochl (89´´ PK) - K. Grega (19´, 59´), M. Korbanič (90´). ŽK: Jak. Rochl (68´) - P. Jarušinský (29´), A. Kovács (59´). R: M. Rumančík - M. Zoričák, P. Beluško. D: 150. Súperi si podávali možnosti streliť gól, ako horúci zemiak z ruky do ruky. Striedali sa vo vedení až do stavu 2:2. Potom domáci vsadili na jednu kartu a za sebou zaťažili súpera ďalšími dvoma gólmi. V poslednej minúte stihli ešte odpovedať hostia gólom najlepšieho strelca súťaže Michala Koribaniča, ale ten už iba uzavrel skóre a zisk troch cenných bodov so súperom z 2. miesta v tabuľke.

OFK Slovan Poproč - FK Gemerská Hôrka 1:0 (1:0). G: M. Varga (17´), M. Hiľovský (Poproč) nepremenil v 78 minúte PK. ŽK: M. Budai ˇ90´) - A. Izák (61´), Z. Tom i (71´), Vl. Vávra (78´). R: M. Kurták - M. Hrinda. M. Mikloško. D: 80. Na zápas dvoch mužstiev zo stredu tabuľky prišlo asi 80 divákov. Videli iba chudobné víťazstvo domácich a jeden nepremenený pokutový kop. Podľa udelených žltých kariet je zrejme, že hostia sa snažili o nejaký bod, ale to bolo z ich strany všetko. Asi sú s desiatym miestom před koncom súťaže spokojní.

I. trieda - 23. kolo:

Tatran Betliar - Baník Nižná Slaná 11:0 (7:0). G: L. Fafrák 3 (2´, 4´, 29´), I. Lorinc 3 (42´, 55´, 65´), R. Fabián 2 (10´, 80´), P. Boroš 2 (17´, 22´), S. Cirbus (79´z PK). ŽK: 0 – R. Nemec (88´). R: L. Šalamon - R. Farkaš. D: 50. Konečne sa divákom oplatilo prísť na derby zápas. Nemastný, neslaný súper z Nižnej Slanej si prišiel prevziať golovú jedenástku a veru hostia mali čo robiť, aby sledovali jako padajú do ich brány góly jeden za druhým. Ušlo si aj brankárovi domácich Cirbusovi, ktorý využil príležitosť streliť gól z pokutového kopu. Hosťujúcemu brankárovi sa ušla zase jedina žltá karta v zápase.

ŠK Jablonov n/T - ZK Dlhá Ves 4:2 (4:1). G: F. Rohály (9´), R. Kováč (27´vlastný), P. Pál Baláž (30´z PK), M. Fifik (38´) - P. Mičinsky (44´). ŽK: A. Vislay (53´) - G. Ferdinand (29´), A. Flander (32´), N. Kovesdi (63´). R: Vl. Martinko – T. Gyenes, Š. Iglai. D: 60. Keby sa rátali aj polčasové výsedky a dávali sa im aj body, odviezli by so hostia zo Silickej planiny bod. Vyhrali druhý polčas 1:0, ale prvý im absolutne nevyšiel, lebo ho prehrali 1:4 a dokonca medzi nimi bol vlastný gól. Nad vodou v tabuľke sa držia iba vďaka tomu, že veľmi nebodujú ani Hončania.

Sokol Bohúňovo - FK Hrhov 3:1 (1:0). G: T. Antony (45´), R. Lipták (77´), M. Lovás (90´) v 40 minúte nepremenil PK – T. Szakács (85´). ŽK: A. Szaniszló (87´) - G. Veverica (40´), Ľ. Bartók (62´). R: M. Uharček - K. Baczúk. D: 20. Hosťom sa nepodaril taký výsledok, jako pred týždňom v Bystrom, keď postavili aj zopár dorastencov. Bohúňovčania sa tentoraz nedali prekvapiť a lepšie sledovali vývoj zápasu a popri tom strieľali i góly. Výsledok pre nich hovorí, že sa im to oplatilo.

OFK Vyšná Slaná - Baník Drnava 1:1 (0:1). G: J. Maliňák (61´ vlastný) - B. Šoltés (43´). J. Barczi nepremenil v 38 min. PK. ŽK: M. Hadar (52´), M. Močan (54´), M. Fifik (62´) - P. Búlik 2 (8´, 78´), J. Maliňák (33´). ČK: J. Maliňák (88´). Málokedy sa vidí taký zápas ako vo Vyšnej Slanej. Stretli sa dvaja veľkí rivali, ktorí stále bojujú o druhé miesto v tabuľke. Hostia sa k bodu dostali zaujímavým spôsobom. Najprv za stavu 0:0 nepremenili pokutový kop, aby sa o chvíľu na to ujali vedenia a v 61. minúte si dali aj vlastný vyrovnávajúci gól Maliňákom. Ten si vykoledoval aj žltú kartu a pred koncom zápasu aj červenú. To už bol ich ďalší spoluhráč po druhej žltej karte mimo hry. Domáci však ani túto situáciu nevyužili a doma stratili ďalší bod. Zatiaľ si druhé miesto držia Vyšnoslanci, ale dokedy?

OTJ Honce - Baník Rožňavské Bystré 0:1 (0:1). G: Jaro Gonos (12´). Ján Pástor nepremenil v 57. Minute PK. ŽK: 0 – Jaro Gallo (43´), Cs. Koncz (68´). R: D. Poťmák - J. Gyenes – R. Mikulec. D: 80. Večné susedské derby bolo poznačené dvoma udalosťami: gól hostí na začiatku stretnutia a nepremenený pokutový kop zo strany domácich v druhom polčase. Cenné sú preto tri body, ktoré patria Bystränom. Hádam tie im pomôžu získať stratenú sebadôveru po predchádzajúcich dvoch pošramotených zápasoch.

FO Vlachovo - Jednota Krh. Dlhá Lúka 0:3 kont.

II. trieda - 18. kolo:

futbal rv kruzna 1Sokol Pača - Mladosť Brzotín 6:2 (4:0). G: Ľ. Gajdoš 3 (21´, 29, 38´), J. Bocko (25´), R. Adam (47´), M. Zagiba (62´) - L. Rusnák (60´), A. Polyák (67´). ŽK: M. Lopata (74´) - O. Vavrek 88´). R: J. Gyenes – E. Zsebík. D: 80. Pačania v tomto ročníku dlho bojovali o prvé miesto, aby si tak vybojovali po rokoch postup do I. triedy. Našli však troch súperov, ktorí ich v zápasoch porazili. Proti poslednému mužstvu tabuľky však zahrali zodpovedne a do polčase nastrieľali súperovi z Brzotína štyri góly, ku ktorým najviac dopomohol Ľubo Gajdoš s troma zásahmi do súperov siete. Záujem o futbal preukázal slušný počet divákov, ktorých narátali až 80.

Baník Rakovnica – FK Gemerská Hôrka B 3:3 (3:0). G: T. Viola 2 (17´, 23´), I. Čižmár (29´) - Vl. Vávra 2 (75´, 82´), Š. Tóth (60´ z PK). ŽK: T. Čapó (55´) - Z. Tomi (77´). R: Š. Iglai - R. Mikulec. D: 30. Obidve mužstvá sa zmierlivo rozišli v tomto zápase. Hostia po hodine hry zmenili situáciu, keď najprv po nevydarenom polčase, ktorý prehrali 0:3, najprv znížili z pokutového kopu a dokonca ešte dvoma gólmi Vávru vyrovnali stav na 3:3. Obidve mužstvá patrili v súťaži medzi najlepšie. Hostia sa pokúšali držať krok s víťazom až do konca. Takmer im to vyšlo. Vo svojom strede majú aj najlepšieho strelca tohtoročnej súťaže II. triedy, ktorým je 46-ročný Oto Kerekes s 36 gólmi.

FK Krásnohorské Podhradie B - ŠK Baník Štítnik 4:4 (2:2). G: Š. Tolvaj 2 (4´, 1´), Š. Darvaš (50´), J. Kolesár (55´vlastný) - A. Krága (19´ z PK), M. Škvareniak (44´), J. Ragyina (72´), V. Eltschläger (78´). ŽK: R. Rezmuves (52´), F. Žiga (58´) - 0. R: I. Tokoly – E. Zsebík. D: 100. V Krásnohorskom Podhradí zrejme fanúšikovia radi chodia na futbal, lebo aj tento zápas, posledný v tomto ročníku videlo 100 divákov. Aj keď hostia zaznamenali 5 gólov, mužstvá sa rozišli spravodlivou remízou. Štítničania očakávali lepšie umiestnenie ako tohtoročné štvrté miesto. Jako jediní však porazili víťazný tím Apex Kružná. Bolo to však málo. Rezerva Krh. Podhradia na viac, jako 6. miesto tiež nemala.

APEX Kružná mala voľno.

DORAST

III. liga K-G 24. kolo:

FK Bodva Moldava n/B - MFK Rožňava 13:0 (6:0). G: D. Uberlauer 4 (15´, 26´, 55´, 62´), J. Salóci 4 (28´, 33´, 69´, 75´), D. Ribár 3 (4´, 5´, 65´), B. Genčúr (47´), J. Ganyó (90´). Hralo sa bez kariet. R: M. Drabant. D: 50. Líder súťaže si na domáce pôde pochutnal na výkone hostí a tých neminula trinástka. V zápase vynikla pätica domácich hráčov, ktorí sa pretekali v strieľaní gólov. Hrali naplno od prvej do poslednej minúty, o čom svedčia zapísané minuty, v ktorých padali góly. Žiaľ, iba do jednej siete. Dúfam, že si hostia vzali príklad z domácich hráčov v kvalite hry.

MFK Ťahanovce - FK Hrhov 1:5 (0:1). G: S Červeňák (81´) - M. Žiga (5´), M. Rybár (54´), D. Grulyo (58´), T. Szakács (75´), A. Herczeg (85´). Hralo sa bez kariet. R: D. Novák. D: 10. Zápas z iného súdka jako predchádzajúci. Hostia tentoraz takmer nepustili k slovu celých ¾ zápasu. Až za stavu 0:4 pustil ich brankár gól aj to iba zo značky pokutového kopu. Víťazstvo Hrhovčanov udržalo mužstvo na 6. mieste v tabuľke. Domáci sa pohybujú až na 12.

Baník Drnava – FC Valaliky 16:0 (7:0). G: R. Kováč 4 (5´, 41´, 52´, 58´), N. Vozár 4 (19´, 51´, 63´, 74´), T. Lipták 3 (38´, 53´, 73´), E. Polyák 2 (27´, 84´), T. Szilágyi (12´), M. Ondrej (18´), T. Fábián (76´). ŽK: A. Korszinszki (21´) - M. Meco (55´). R: V. Gallo. D: 30. Najvyššie víťazstvo kola sa zrodilo v Drnave, kde domáci dorastenci "nasypali" do siete

hostí až šestnásť gólov. Aj keď si domáci neudržali výborné postavenie v tabuľke a stratili na jar i primát najlepšieho hornogemerského mužstva, ani zatiaľ 5. miesto nie je na zahodenie.

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Spartak Medzev 3:0 kont. - hostia na zápas nepricestovali.

II. liga starší žiaci sk. A - 24. kolo:

FA Benecol Košice - MFK Rožňava 1:1 (0:1). G: L. Molnár (37´) - M. Bakoš (24´). Hralo sa bez kariet. R: M. Sršeň. D: 30. Mladí rožňavskí hráči neudražli v druhom polčase jednogólové vedenie a remíza im povolila odviesť si z košického ihriska iba bod.

II. liga mladší žiaci sk. A - 24. kolo:

FA Benecol Košice - MFK Rožňava 0:3 (0:3). G: M. Domik 2 (1´, 25´), F. Szabó (23´). Hralo sa bez kariet. R: M. Seršeň. D: 30. Mladší žiaci MFK Rožňava udržali výsledok z prvého polčasu, neinkasovali ani gó a priviezli si od súpera tri body. Naďalej sa držia v závese za najlepším so stratou dvoch bodov na treťom mieste.

I. trieda - 14. kolo:

MFK Dobšiná - FK Gemerská Hôrka 2:5 (0:1). G: M. Tímár (84´), J. Krásný (89´) - R. Kardos 3 (5´, 56´,81´z PK), M. Laven (83´), P. Ferenc (86´). Bez kariet. R: D. Poťmák. D: 30. V poslednom kole súťaže mali možnosť domáci si v prípade víťazstva vylepšiť si postavenie v tabuľke a preskočiť tak štvrté Bystré. S lídrom súťaže však vysoko prehrali a tento ročník si zapíšu ako piate najlepšie mužstvo I. triedy. Nám sa zdá, že je to na podmienky Dobšinej asi málo.

Posledný zápas súťaže odohrá ŠK Jablonov n/T s Tatranom Betliar 5. júna 2016 o 17:00 hod.