nedeľa, 09 október 2016 21:13

Futbalisti Krásnohorského Podhradia si priviezli z Parchovian tri body

Napísal(a) MG od

Jeseň v našich zemepisných šírkach kde tu pripomína leto, ale na väčšine územia prichádza chladnejšie počasie. Tak je to i s našimi mužstvami, ktoré súperili počas druhého októbrového týždňa. Najhoršie dopadli mužstvá nášho regiónu hrajúce v piatej lige. Hoci mali zdolateľných súperov, aj keď hrali na súperových ihriskách, domov sa vrátili s prehrami.

Ťažko budú spomínať na zápas v Košiciach futbalisti Gemerskej Hôrky. S posledným mužstvom tabuľky prehrali až príliš vysoko a veľmi sklamali aj svojich fanúšikov. Iba o trochu lepšie si počínali Dobšinčania, ktorí najmä v prvom polčase ukázali svoje schopnosti. Potom akoby si rozmysleli a dovolili domácim Ťahanovčanom odísť z ihriska ako víťazi. Ani naša najvyššia okresná súťaž sa nezaobišla bez zaváhania. Preto sa tešili zo súperových ihrísk Rudňania v Betliari a Kružňania v Rožňavskom Bystrom. Obidve mužstvá zvíťazili o gól. Vyšnoslanci potvrdili svoju silu tentoraz v Drnave, kde po prehranom polčase dokázali nakoniec zvrátiť výsledok v prospech seba. V druhej triede veselo ťahajú neporaziteľnosť hráči FK Baník Štítnik, ktorí na ihrisku v Kunovej Teplici tentoraz vysoko pokorili Lipovníčanov 5:0. Pochvalu si zaslúžia dorastenci MFK Rožňava, ktorí zvíťazili na ihrisku vysokého favorita súťaže rozdielom gólu.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH – 12. KOLO

Pokrok Krompachy – MFK Rožňava 4:0 (2:0). G: I. Košč (12´), F. Uhrin (29´), F. Rychnavský (58´), R. Hagara (85´). ŽK: R. Gibala (37´) - 0. R: E. Anguš - S. Bali-Jenčík, S. Bíro. DS: V. Borufka. Di: 264. Dvanáste kolo pripravilo stretnutie prvých dvoch súperov z tabuľky. Lepšie si v ňom počínali domáci Krompašania, ktorí si prišli na svoje a hostí z Rožňavy pokorili rozdielom triedy.

Družstevník Parchovany – FK Krásnohorské Podhradie 3:5 (1:3). G: P. Topoľovský (26´PK), I. Ševčenko (67´), A. Petsa (73´) - R. Kuzma 3 (12´, 20´, 88´), M. Almáši (31´), L. Héger (78´). ŽK: 0 – A. Vaško (26´), J. Erdofalvi (81´). R: M. Čonka - J. Leferovič , D. Horochonič. DS: K. Zvolánek. Di: 120. Cenné víťazstvo si priviezol náš FK Krásnohorské Podhradie z Parchovian. Hetrik zaznamenal i jeho najlepší strelec Radoslav Kuzma. O zápase sa rozhodlo v prvom polčase, kedy si hostia spravili dvojgólový náskok, ktorý do konca stretnutia aj udržali.

V. LIGA - K-G – 10. KOLO

MFK Ťahanovce - MFK Dobšiná 4:2 (2:2). G: T. Koľvek 2(11´, 44´), M. Babeľa (52´), T. Glovňa (54´) - M. Putnocký 2 (2´, 42´). ŽK: T. Timusa (37´), D. Koľvek (79´), T. Glovňa (82´) - J. Gelda (27´), M. Gelda (29´), M. Putnocký (90´). R: M. Hrinda – M. Šimková, M. Greš, DS: J. Tkáčik. Di: 100. Kým stihol strieľal góly Putnocký Dobšinčania s Ťahanovcami viedli. Domáci sa po vyrovnaní v 44. minúte neuspokojili a v druhom polčase za dve minúty rozhodli zápas v prospech seba. Stretutie bolo poznačené množstvom žltých kariet na obidvoch stranách.

Slávia TU Košice - FK Gemerská Hôrka 5:0 (3:0). G: J. Lišuch (2´), J. Vasilišin (25´), M. Hlivák (45´), M. Veľas (57´), P. Verčimák (66´). ŽK: M. Hlivák (15´) - 0. R: P. Gajdoš - T. Štefanič, Š. Reňo. DS: O. Palinský. Di: 20. Tak ľahko, ako prišli v tomto zápase domáci k trom bodom, asi už nikdy nezažijú. Posledné mužstvo v doterajšej tabuľky za hodinu rozdrvilo súpera z horného Gemera na franforce. A možno im tým aj dodali nádej do ďalších bojov.

I. TRIEDA - 10. KOLO

Betliar - Rudná 1:2 (1:0). G: I. Lorinc (25´) - M. Chochol (68´ PK), M. Arvay (69´ vlastný). ŽK: M. Ďuriček (28´, L. Lorincz (33´), R. Fabián (65´), D. Poťmák (68´) - M. Galajda (45´), O. Saniszló (75´). R: L. Gyenes. DS: J. Bobrík. Di: 120. Pokutový kop a vzápätí vlastný gól domáceho kapitána rozhodli o víťazstve Rudnej v Betliari. Zápas bol poznačený množstvom udelených žltých kariet na oboch stranách.

Krásnohorská Dlhá Lúka - Dlhá Ves 6:3 (2:0). G: R. Klino 3 (44´, 62´ PK, 72´ PK), J. Čižmár 3(5´, 52´, 78´), K. Albert (49´vlastný) - K. Albert (49´), M. Makkai (66´), D. Novák (69´).ŽK: 0 – A. Labina (71´). R: M. Uharček - R. Farkaš, DS: O. Vysoký. Di: 50. Mužstvo s najviac strelenými gólmi si ľahko poradilo so súperom z neďalekej Domickej jaskyne. Jaskyniari boli v zápase síce na obidvoch stranách, ale teraz bol najvyšší stalagmit rožňavských jaskyniarov vysoko nad príbytkom ľudí bukovohorskej kultúry.

Rožňavské Bystré - Kružná 1:2 (0:1). G: Bubenčík (85´) - Demeter 2 (33´ PK, 51´), ŽK: I. Demjan (62´) - Ľ. Lukáč (10´), ČK: Bubenčík (86´). R: D. Poťmák - A. Farkaš, DS: L. Nagy. Di: 50. Zápas sa domácim s nováčikom súťaže nevydaril. Domáci hrali v prvom polčase síce dobre, ale ich slabinou bolo nepremieňanie šancí na strelenie góla. Hostia sa ujali vdenia vymysleným pokutovým kopom a k nemu neskoršie pridali ošemetný druhý gól. Rozhodca v zápase bol nepresný o čom svedčí i to, že do záznamu nezapísal ním odpískaný pokutový kop proti hosťom, ktorý domáci Š. Dorkin ale nepremenil. A to mohlo byť 2:2, čo by aj bol spravodlivejší výsledok.

Jablonov n/T - Vlachovo 5:0 (3:0). G: M. Derján 3 (33´, 36´, 50´), M. Fifik (23´ PK), P. Milata (68´). ŽK: M. Fifik (59´), P. Milata (79´) - Š. Brondoš (22´). R: V. Martinko – L. Šalamon, DS: L. Drenko. Di: 30. Hostia hrali so súperom z južných svahov Sorošky odovzdane. Umožnili mu hladké a vysoké víťazstvo, čo mu veľmi pomohlo v posúvaní sa zo spodných priečok tabuľky. Strelecky sa prejavil najmä Derján s čistým hetrikom.

FK Hrhov - Bohúňovo 6:2 (:). G: . ŽK: . R: J. Szor - M. Šimčák. DS: G. Gašpar. Di: Hrhov vstal z popola. Tak by sa mohlo komentovať po zápase s Bohúnovčsnmi. Veď zaznamenali doteraz svoje najvyššie víťazstvo po mesiacoch plných bodovej neúrody.

Baník Drnava - Vyšná Slaná 1:3 (1:0). G: J. Maliňák (41´) - . ŽK: - M. Laurinc (43´). R: P. Galík - I. Tokoly. DS: P. Béreš. Di: 100. Hostia síce prvý polčas na ihrisku rivala bojujúceho o poprednú priečku tabuľky prehrali, ale v druhom zaznamenali nebývalý obrat. Domácich nepustili k streľbe a tri góly, ktoré Vyšnoslanci zaznamenali im vyniesli i tri body a naďalej neporaziteľnosť v tomto ročníku I. triedy.

II. TRIEDA 8. KOLO

FK Štítnik - Mladosť Lipovník 5:0 (1:0). G: M. Gallo-Barnák 2 (62´, 85´ PK), D. Grác 44´), T. Viola (52 ´), Ľ. Hatvaník (80´). ŽK: M. Gallo-Barnák (24´), M. Leng (64´), D. Kakalejčík (76´) - R. Szucs (72´). R: V. Martinko – A. Farkaš, D. Poťmák. DS: Š. Bodnár. Di: 40. Domáci ako vysoký favorit potvrdili víťazstvom svoje postavenie lídra tabuľky. Na slušný počet strelených gólov im však rozhodca udelil aj tri žlté karty, čo je na kvalitu hráčov oproti jednej hosťom priveľa.Lipovníčaniasa v prvom polčase ešte držali, ale ani v druhom nezaznamenali čo lenčestný úspech. Hralo sa v sobotu v Kunovej Teplici.

Krh. Podhradie B – Polom Gem. Poloma 3:2 (0:1). G: Š. Darvaš 2 (63´, 75´), Š. Tolvay (67´) - M. Neubauer (7´), M. Dorčák (90´PK). ŽK: . R: J. Gyenes. DS: Š. Hadar. Di: 80. Hostia už v siedmej minúte zaskočili domácich gólom ktorý vsietil Neubauer. Domáci sa dostali k slovu na streľbu až v 60 minúte a vtedy sa rozhodlo aj o víťazstve Krásnohorčanov.

10. Brzotín 8  1  0  7 4:38

Pokutový kop v poslednej minúte už iba zmiernil prehru Polomčanov.

Ml. Brzotín - Sokol Pača 0:4 (0:3). G: T. Gonos (12´), M. Tóth (24´), Ľ. Gajdoš (35´), M. Zagiba (65´). ŽK: bez kariet., R: R. Mikulec - Š. Iglai. DS: Š. Maté.Di: 20. Veľmi potrebné boli pre hosťujúce mužstvo tri body získané v Brzotíne. Posilnili ich futbalovo i psychicky. A možno aj zavelili k postupu v tabuľke k vyšším miestam.

Rakovnica - Čoltovo 7:1 (3:1). G: L. Gemerský 3 (17´, 40´, 84´ PK), M. Babič (31´), A. Burdiga (48´), L. Fabián (71´), Ľ. Karalo (90´) - Sz. Lakatoš (37´). ŽK: bez kariet. R: M. Nemčko, DS: J. Šmelko. Di: 20. Aký paradox pripravuje futbal sa presvedčili nielen futbalisti, ale i diváci. Pred týždňom vysoká výhra hostí doma so Štítnikom a dnes podobná prehra v Rakovnici. Vysoká prehra domácich s druhým štítnickým mužstvom. Len keby na futbal prišlo viac fanúšikov... Najviac sa darilo domácemu Gemerskému, ktorý si pripísal do tabuľky strelcov tri pekné góly.

ŠK Štítnik - Mladosť Jovice 3:1 (0:0). G: M. Sivok (46´), M. Gallo (60´), J. Ragyina (69´) - O. Kočiš (56´). ŽK: M. Gallo (26´), A. Rochl (52´) - Á. Kerekes (52´). R: L. Marton. DS: Š. Bodnár, Di: 30. Dlho museli diváci na ihrisku v Štítniku čakať na prvý gól. Musela prísť až 46. minúta, aby domáci Sivok rozvlnil sieť Jovičanov. Tí sa ešte o desať minút ozvali vyrovnávajúcim gólom, ale streľbu potom ponechali domácim a tí nezaváhali. Tri body zostali doma.

DORAST

III. LIGA K-G 10. KOLO

FK Krásna - MFK Rožňava 5:6 (2:3) G: D. Bajus 3, J. Timko, D. Lipták (vlastný) - M. Mitrik 3, M. Ikri 2, Z. Répási.

Baník Drnava - FK Hrhov 3:3 (2:1). G: T. Lipták, D. Tisza, A. Herczeg - G. Šmajda 2, A. Gruľo.

FK Krásnohorské Podhradie - FK Bidovce 6:1 (4:0). G: Harabin 4, Genči 2 - Vrabeľ.

ŽIACI

II. LIGA

Starší žiaci: MFK Rožňava - FA BENECOL Košice 8:1 (5:0). G: F. Szabó 3, O. Mikloš, T. Leštach, J. Horvát, M. Gallo, Á. Tamás - A. Cihovič.
Mladší žiaci: MFK Rožňava - FA BENECOL Košice 0:0.