nedeľa, 16 október 2016 18:12

Futbalové súťaže na hornom Gemeri sa pomaly dostávajú do jesenného finále

Napísal(a) MG od

Do konca jesennej časti futbalových súťaží zostáva mužstvám dospelých na hornom Gemeri odohrať dve kolách. Svoje si už odohrali družstvá súťažiace v II. triede MO. Suverénne si v nej počínal nováčik FK Baník Štítnik, ktorý celú jeseň nestratil ani jeden bod a svoje domáce zápasy odohral na ihrisku v Kunovej Teplici.

Z jeho mužstva pochádza aj najlepší strelec tejto súťaže Miloš Gallo - Barnák, keď v jesenných zápasoch nastrieľal 24 gólov. Prekvapením kola je vysoká prehra Dobšinej na domácom ihrisku s Čečejovcami. Strelcom kola sa stal Ján Rochl z ŠK Baník Štítnik, ktorý Polomčanom vsietil štyri góly.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH – 13.KOLO

MFK Rožňava - Slovan Veľký Folkmar 3:0 (2:0). G: F. Kovács 2 (19´, 72´), J. Figúr (23´), ŽK: Z. Breuer (60´), P. Sappanoš (82´) - T. Kaľavský (61´). R: M. Havrila – M. Klovanič, M. Baloga. DS: K. Zvolánek. Di: 120. Domáci nenechali nič na náhodu a do svojho súpera sa pustili rezko. Ani nie pol hodiny im stačilo, aby viedli 2:0. V druhom polčase im stačilo udržať odstup hostí od brány Pulena a stačilo im pridať tretí gól ich najlepším strelcom v zápase Filipom Kovácsom. Neúspech Rožňavčanov v Krompachoch sa prejavil i na menšom záujme divákov o toto stretnutie.

FK Krásnohorské Podhradie - Štart Hrabušice 2:2 (0:0). G: L. Héger (48´), N. Luko (90´) - J. Oravec (46´), P. Kukura (69´). ŽK: Š. Kun (87´) - R. Hodák (66´). R: M. Filipák - I. Jurášek, J. Sučka, DS: R. Tóth. Di: 150. Po bezgólovom polčase sa hneď na začiatku druhého polčasu ujali hostia vedenia gólom Oravca, ale o dve minúty krásnohorský Heger stihol vyrovnať. Už keď sa zdalo, že hostia si odvezú spod hradu tri body, domáci vymenili dvoch hráčov, čo sa prejavilo v 90. minúte vyrovnávajúcim gólom Norberta Luka. Nováčikovia súťaže si tak podelili body.

V. LIGA K-G 11. KOLO

FK Gemerská Hôrka - Turňa n/B 1:0 (0:0). G: R. Szkokan (50´). ŽK: R. Ferdinand (77´), Š. Tóth (76´), D. Gere (86´), R. Madarász (90´) - L. Svajko (66´). ČK: T. Kardoš (76´) - D. Ribár (76´). R: T. Kessel – M. Šoltys, R. Bobko. DS: V. Kunzo. Di: 100. Bodový odstup hosťujúceho mužstva ho nútil získať z Gemerskej Hôrky aspoň bod. Uvedomili si to aj domáci, ktorí vsietili súperovi jediný gól až v 50. minúte zápasu. Stálo ich to síce 4 žlté karty a jednu červenú, ale body zostali doma. Druhým vylúčeným v zápase bol hráč hostí Dominik Ribár. Zvrat vo výsledku nepriniesli ani 4 výmeny hráčov hosťujúceho klubu a troch domácich.

MFK Dobšiná - Čečejovce 3:6 (2:2). G: M. Martinko 2 (14´, 34´), M. Poliak (60´) - P. Ignáth 3 (40´, 58´, 90 PK), O. Juhás 2 (25´, 86´), A. Puškáš (55´). ŽK: J. Gelda (39´), M. Gelda (70´) - P. Ignáth (29´), O. K. Capatina (31´), T. Bilička (78´). R: M. Jakubčo - D. Frank, J. Pavlovský. DS: J. Tkáč. Di: 150. Na zápas prišla veľmi slušná návšteva. Odchádzala však z pohľadu domácich sklamaná. Domáci po vyrovnanom prvom polčase v druhom akoby nestačili a dovolili hosťom zvíťaziť rozdielom triedy. Obidve mužstvá mali veľmi slabé lavičky, čo je na túto súťaž prekvapujúce.

I. TRIEDA 11. KOLO

Gemtex Rudná - Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 1:5 (0:2). G: F. Čapó (61´) - R. Klinko 3 (11´, 27´, 70´), J. Gebe (62´), Š. Bodnár (82´). ŽK: F. Čapó (23´), R. Štefán (32´), L. Dávid (34´), M. Chochol (52´), Z. Molčan (70´) - P. Klárik (44´), K. Albert (55´). Jedenáste kolo sa začalo v nedeľu predpoludním a mužstvá z prvej štvorky tabuľky si ho uvedomovali až príliš zodpovedne. Rozhodca však častejšie upozorňoval žltou kartou až piatich domácich hráčov. Hostia hrali v lepšej pohode, čo sa prejavilo i počtom strelených gólov i dvoch žltých kariet a splnili tak aj rolu favorita zápasu. Najlepší strelec súťaže Roland Klinko si pripísal hetrik.

Sokol Bohúňovo - Baník Rožňavské Bystré 2:2 (2:1). G: K. Illés (22´), A. Szaniszló (35´) - O. Šomšák (19´), P. Kubej (48´). ŽK: R. Kováč (56´), L. Kovács (77´), P. Kubík (80´) - Š. Dorkin 2 (52´, 56´). R: P. Galék - R. Farkaš. DS: O. Vysoký, Di: 50. Bohúňovo vyhralo naposledy v piatom kole. Hostia zase zo zápasov vonku získali iba jeden bod. Obidvaja súperi mali o čo v tomto zápase hrať. Začiatok mali lepší Bystrania, keď strelili prvý gól zápasu už v 19. minúte Ondrejom Šomšákom. Body si však súperi svorne podelili. Dalo by sa povedať, že zaslúžene. Hostia ale po druhej žltej karte dohrávali od 56. minúty iba desiati bez vykartičkovaného Dorkina. Je to ich už štvrtý potrestaný hráč, ktorý nedohral zápas.

Vyšná Slaná - FK Hrhov 4:1 (3:0). G: O. Kračún (7´), G. Keršák (12´), Š. Domik (45´), P. Zabrel (75´) - R. Kardos (54´). ŽK: F. Gallo (80´) - N. Bodnár (32´). R: V. Martinko – I. Tokoly. DS: F. Drenko. Di: 30. Domáci vyhrali síce vysoko, ale okrem uznaných gólov nepremenili dve strely z pokutových kopov. V 33. minúte Martinom Gallom a v 70. minúte Jergušom Krásnym. Hosťom líder súťaže dovolil skórovať iba raz, a to už za stavu 3:0 pre domácich.

OTJ Honce - Baník Drnava 1:2 (0:1). G: S. Dzureň - A. Herczeg (34´), D. Tisza (84´). ŽK: J. Karalo (77´),

M. Pástor (86´) - 0. R: J. Gyenes - Š. Iglai. DS: L. Nagy. Di: 60. Domáci proti skúsenej Drnave dosiahli slušný výsledok.

FO Vlachovo – Tatran Betliar 0:3 (0:2). G: I. Lorinc (39´), L. Lorincz (42´), R. Fabián /75´ PK). R: M. Nemčko. DS: P. Béreš. Di: 20.

Kružná - Jablonov n/T 3:1 (1:1). G: M. Demeter 2 (18´, 75´), L. Varga (50´) - P. Hutník (38´). ŽK: 0 – S. Zubricky (90´). R: J. Szor – L. Marton. DS: Š. Hadar. Di: 50. Opýtajte sa domácich divákov, kto rozhodol o víťazovi tohto zápasu. Jednoznačne vám odpovedia, že najväčšiu zásluhu na tom má posila ich mužstva, skúsený hráč Miroslav Demeter. V každom zápase, v ktorom nastúpil za Kružnú, jeho mužstvo neprehralo. Má síce iba 26 rokov, ale skúsenosti nadobudol v takých oddieloch, ako FK Čaňa, Lokomotíva Ruskov, Lokomotíva Košice, ale hral aj za Tatran Betliar. Za Kružnú vsietil už 9 gólov.

II. TRIEDA - 9. KOLO

Sokol Pača - FK Krásnohorské Podhradie 2:4 (1:1). G: M. Slávik (6´), J. Bocko (48´) - Š. Darvaš 2 (67´, 83´), Š. Tolvaj (42´), J. Gulykás (63´). (ZK: M. Slávik (6´) - Š. Darvaš (6´). R: Š. Iglai – J. Gyenes. DS: Š. Bodnár. Di: 80.

10. Mladosť Brzotín 9  1  0  8 5:43  3

Polom Gemerská Poloma - ŠK Baník Štítnik 1:6 (1:2). G: L. Jasenka (12´) - J. Rochl 4 (10´, 19´, 82´PK, 90´), A. Krága 2 (58´, 80´). ŽK: P. Kaššai (25´), Z. Greško (70´), M. Dorčák (72´), T. Švihla (82´) - L. Dudáš (6´), A. Krága (30´). R: L. Gyenes. DS: Š. Maté. Di: 100.

Mladosť Jovice – Baník Rakovnica 1:1 (1:1). G: O. Kočiš (42´ PK) - A. Burdiga (11´). ŽK: bez kariet. R: M. Šimčák. DS: G. Gašpar. Di: 50.

Mladosť Lipovník - Mladosť Brzotín 5:1 (2:0). G: R. Szucs 2 (17´, 51´), A. Gorgei 2 (44´, 50´), F. Emodi (84´) - F. Konya (53´). ŽK: M. Papcún (65´) - A. Rusnyák (32´), E. Polyák (42´), F. Konya (53´), S. Landori (57´), M. Rusnyák (65´). R: K. Baczúk. DS: J. Šmelko. Di: 50. Domáci v zápase využili nové pravidlo umožňujúce striedať počas hry piatich náhradníkov.

Družba Čoltovo - FK Baník Štítnik 0:3 kont. Za domácich neoprávnene nastúpil v zápase hráč Karel Karasz /1376120/. DK mu zastavuje činnosť do vyriešenia prípadu.

DORAST

III. LIGA DORASTU K-G 11.KOLO

FK Bidovce - Baník Drnava 2:3 (1:2). G: E. Kuľa (11´), F. Hunyor (49´) - T. Lipták 2 (17´, 25´), D. Babič (73´). ŽK: A. Vrábel (65´) - 0. R: M. Fotta. Di: 15.

FK Hrhov – Slovan Poproč 4:1 (1:0). G: G. Šmajda 3 (44´, 47´, 67´ ), T. Szakács (83´) - P. Schmiedl (55´). ŽK: 0 – P. Schmiedl (41´). R: P. Béreš, Di: 30.

MFK Rožňava - FK Krásnohorské Podhradie 1:1 (1:1). G: T. Ivanič (23´) - J. Petergáč (32´). ŽK: T. Ivanič (24´) - M. Smrek (26´), A. Krak (90´). R: Z. Kováčová. Di: 100.

ŽIACI

II. LIGA SŽ 11. KOLO

Slavoj Kráľovský Chlmec – MFK Rožňava 0:1 (0:1). G: T. Leštách (7´). ŽK: Á. Tamás (70´). R: Š. Kavčák. Di: 40.

II. LIGA MŽ 11.KOLO

Slavoj Kráľovský Chlmec – MFK Rožňava 1:4 (1:0). G: P. Pekarík (18´) - F. Gyenes (35´, 46´), J. Krajlik (37´), S. Bizik (60´). ŽK: bez kariet. R: Š. Kavčák. Di: 40.