nedeľa, 23 október 2016 17:31

Desať gólov v Rožňavskom Bystrom, sedem gólov pre Dobšinú

Napísal(a) MG od

Jesenné počasie zanecháva stopy aj na futbalových ihriskách nášho regiónu. Niekde sa zahralo s hráčmi i divákmi v podobe kvapiek dažďa, či chladnejšími teplotami, inde sa odmeňujú hráči divákom pri priaznivom počasí gólmi či peknou hrou. Tak ako napríklad v Rožňavskom Bystrom, kde sa fanúšikovia, ktorí prišli na zápas tešili z desiatich gólov

v bránach obidvoch mužstiev. Domáci dokonca vyhrávali 5:0, ale tento náskok neudržali a dovolili hosťom streliť štyri góly. Horšie, že stratili svojho najskúsenejšieho hráča, ktorý 5 minút pred koncom uvidel červenú. Zápas nedokončil ani domáci hráč Hrhova v zápase s Honcami. Najväčším prekvapením je však udelenie dvoch červených kariet na druholigových zápasoch žiakov v Rožňave. Zdá sa nám to od nich až príliš skoro. Víkendové zápasy sa vydarili hráčom dospelých MFK Rožňavy, ktorí si priviezli cenné body z Čane, kde sa len tak ľahko nevyhráva. Z nižších súťaží tomu bolo tak v Bohúňove, kde domáci hráči po nelichotivých predchádzajúcich výsledkoch získali doma bod za bezgólovú remizu s lídrom I. triedy Vyšnou Slanou. Hostia však o prvé miesto v tabuľke zatiaľ neprišli. K podobným prekvapeniam patrí aj výsledok v Hrhove, kde hostia zvíťazili po zlepšenej hre v II. polčase a v tabuľke sa posunuli pred terajšieho súpera. Výsledok, ktorí nechváli dobšinských futbalistov, sa zrodil na zápase 5. ligy v Poproči. Domáci doslova "zmazali" Dobšinčanov z ihriska. Sedem gólov v ich sieti to jasne dokazuje. Pre nespôsobilé ihrisko sa zápas I. triedy Krásnohorská Dlhá Lúka - Vlachovo neuskutočnil. Zrejme sa bude hrať v náhradnom termíne.

DOSPELÍ

IV. LIGA – JUH – 14. KOLO:

FK ČAŇA - MFK Rožňava 0:1 (0:1). G: M. Gere (5´). ŽK: L. Vaľa (57´), S. Ohman (68´), P. Peťovský (77´), J. Molnár (89´) - P. Husár (32´), M. Gere (70´). R: O. Šuba - D. Horochonič, M. Hudák. DS: A. Szabó. Di: 150. Rožňavčania si priviezli z Čane cenné tri body. Rozhodol o tom gól Michala Gerea, ktorý vsietil ešte v 5. minúte zápasu. Domáci vynikali iba množstvom žltých kariet, ktoré im udeľoval hlavný rozhodca.

FK Krásnohorské Podhradie malo voľno.

V. LIGA K-G – 12.KOLO

FK Gemerská Hôrka - FK Kechnec 0:2 (0:0). G: 0 - P. Palenčár (74´), A. Izák (82´ vlastný). ŽK: R. Szkokan (11´), D. Betík (76´) - O. Kover (7´), S. Čosovič (67´), M. Rebej (72´). R: D. Alexa – M. Jakubčo, A. Baniková. DS: A. Koščo. Di: 100. Domáci sa proti lepšie stojacim hosťom v tabuľke prejavili ako dosť žičliví. Aj keď robili všetko pre to, aby získali aspoň bod v tomto zápase, jednogólový náskok Kechnečanov potvrdil pred koncom zápasu vlastným gólom kapitána mužstva Izáka. Vymenili síce až štyroch hráčov základnej zostavy, ale prehre nezabránili. Hostia si tak upevnili druhé miesto za Sokoľanmi.

Slovan Poproč - MFK Dobšiná 7:0 (3:0). G: L. Lindvai 2 (48´, 64´), M. Hiľovský 2 (60´, 66´), P. Paulinský (14´), J. Podprocký (24´ PK), M. Budai (37´). ŽK: J. Hiľovský (72´), M. Sulinský (79´), I. Vinca (87´) - J. Strelka (23´, M. Putnocký (259´). R: M. Krivjančin - I. Troščák, M. Turcsányi. DS: M. Maliňák. Di: 150. Najväčšiu hanbu v tomto kole si spravili Dobšinčania v Poproči, kde prehrali veľmi vysokým rozdielom - až sedmich gólov. Na svoju obhajobu sa nezmohli ani len čestným gólom, aj keď striedali troch hráčov základu.

I. TRIEDA - 12. KOLO

Baník Drnava - Zlatý klas Dlhá Ves 4:0 (3:0). G: M. Maliňák 2 (18´, 42´), K. Šoltés (25´), M. Mázik (63´). ŽK: 0 – G. Beke (65´). R: D. Poťmák - L. Marton, I. Tokoly. DS: O. Vysoký. Di: 80. Baníku stačilo naplno zapnúť v I. polčase, aby rozhodli o víťazovi zápasu. Kuriozitou stretnutia je výmena 9 hráčov z lavičky obidvoch strán, čo doteraz nebolo zvykom využiť nové pravidlo o striedaní.

FK Hrhov – OTJ Honce 2:4 (2:2). G: L. Horváth 2 (26´, 43´) - S. Dzureň 2 (28´, 50´), J. Pástor 2 (45´, 82´). ŽK: Z. Kovács (35´), L. Kovács (38´), Ľ. Bartók (58´), N. Bodnár (60´), G. Veverica 2 (60´ ČK 85) - L. Hajdu (52´), J. Tomi (52´). Ř: L. Gyenes - K. Baczúk, M. Šimčák. DS: F. Drenko. Di: 80. Dve posledné mužstvá z tabuľky mali rozhodnúť, kto bude najväčším kandidátom na nesenie lampáša počas zimnej prestávky. Po nerozhodnom polčase rozhodli o tom hráči Honiec, ktorí prvýkrát v tomto ročníku získali body z ihriska od súpera. V tomto prípade ich to musí tešiť dvojnásobne. Domáci stratili v tomto stretnutí po druhej žltej svojho hráča a 5 minút dohrávali desiati.

Jednota Krh. Dlhá Lúka - FO Vlachovo pre nespôsobilý terén sa zápas neuskutočnil.

Baník Rožň. Bystré - Jablonov n/T 6:4 (4:0). G: P. Kubej (7´), M. Szilágyi (9´), P. Minčík (9´ PK), J. Urban ml. (14´), T. Kuchta (54´ PK), O. Šomšák (70´) - P. Hutník 3 (60´, 62´, 77´PK), A. Vislay (80´). ŽK: M. Gyurek (40´) – 0. ČK: P. Minčík (84´)R: J. Szor – M. Nemčko, DS: Š. Hadar. Di: 80. Domáci po dlhšom čase nastúpili vo svojej pôvodnej zostave. Vrátili sa hráči z brigád, po zranení a hneď sa to prejavilo aj na skóre. Bystrania viedli už impozantným skóre 5:0. Potom prenechali streleckú iniciatívu hosťom a tí to Hutníkom dokonale využili na zníženie narastajúceho rozdielu. Slabým miestom domácich naďalej zostáva disciplína hráčov počas hry. Tohto roku dostal červenú kartu už štvrtý hráč tesne pred koncom zápasu.

Tatran Betliar – Apex Kružná 4:0 (1:0). G: R. Fabián 2 (64´ PK, 72´), L. Lorinc (31´), P. Boroš (74´). ŽK: 0 – R. Garan (18´), P. Fabián (64´). Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že hostia z Kružnej bez svojho najlepšieho strelca M. Demetera nevyhrávajú. Domáci využili situáciu a pekne si s nováčikom napravili skóre.

Sokol Bohúňovo - OFK Vyšná Slaná 0:0. ŽK: D. Szkokan (34´) - 0. R: J. Gyenes - Š. Iglai, R. Mikulec. DS: J. Bobrík. Di: 80. Domáci proti lídrovi súťaže síce nedali ani gól, ale vydržali aj jeho nájazdy na svoju bránu a získali veľmi cenný bod. Výsledok je prekvapením kola.

III. LIGA K-G 12. KOLO

FK Hrhov – FK Kechnec 2:3 (1:2). G: G. Šmajda (12´), T. Szakács (64´) - J. Horváth (21´), M. Horváth (45´), E. Švenk (71´). ŽK: M. Žiga (70´) - 0. R: V. Gallo. Di: 10.

Baník Drnava – MFK Rožňava 2:1 (0:0). G: S. Sliva (60´), D. Babič (65´) - M. Laven (90´). ŽK: N. Vozár (79´), E. Mackovjak (85´) - D. Tomášik (20´), T. Ivanič (31´). R: D. Gorel. Di: 20.

FK Krásnohorské Podhradie – FK Čaňa 4:1 (3:1). G: D. Šoltés (20´), Š. Kušnier (26´), B. Harabin (36´), M. Tolvaj (82´) - F. Pačai (44´). ŽK: B. Harabin (29´), D. Genči (78´), T. Doboš (89´) - P. Jenčár (73´), F. Pačai (78´). R: P. Gonos. Di: 30.

ŽIACI

II.LIGA

SŽ: MFK Rožňava - MFK Veľké Kapušany 4:1 (2:1). G: J. David (9´), M. Domik (19´ PK), A. Mihók (64´), K. Šikur (65´) - B. Lukáč (12´). ŽK: 0 – K. Sebét (18´), K. Iván (40´). ČK: O. Miklóš (61´ držanie za dres v jasnej gólovej situácii) - 0. R: S. Haviarik. Di: 45.

MŽ: MFK Rožňava - MFK Veľké Kapušany 1:1 (0:1). G: S. Bizik (60´) - M. Jakub (25´). ŽK: M. Havrlent (32´), P. Kišš (56´) - ČK: D. Uzsovics (25´ úmyselné udretie do tváre v neprerušenej hre). R: S. Haviarik. Di: 49.