nedeľa, 06 november 2016 16:51

Futbalisti MFK Rožňava potvrdili jesenného lídra štvrtej ligy JUH

Napísal(a) MG od

Osem zápasov odohrali v sobotu futbalisti z horného Gemera v poslednom kole jesennej časti súťaže. V nedeľu k nim pribudlo ďalších šesť. Jeden bol preložený o týždeň. Odštartovali tak nimi odvetnú časť majstrovstiev. Diváci z nich boli spokojní, najmä zo zápasu IV. Ligy dospelých MFK Rožňava, ktorí na domácom ihrisku deklasovali rozdielom dvoch tried súpera

od ukrajinskej hranice. Odmenou pre Rožňavčanov je 1. miesto v doterajšej súťaži. So ziskom bodu sa potešili aj v Krásnohorskom Podhradí, ktorý má pre nich veľkú cenu, keďže zimovať budú s 12 bodmi až na 12. priečke. Piatoligisti z horného Gemera dosiahli striedavé výsledky. Kým Gemerská Hôrka doma vysoko prehrala so Sokoľanmi, ktorí zrejme využijú sezónu na návrat do 4. ligy. Dobšinčania sa vytiahli vo Veľkej Ide, kde získali tri body. Naši futbalisti budú mať i tak čo robiť, aby na jar nebojovali o udržanie sa v lige. Ináč budú výborným terčom mužstiev okresnej I. triedy. Aj tento víkend bol poznamenaný červenou kartou, udelenou po druhej žltej hráčovi Jablonova n/T v zápase s Krh. Dlhou Lúkou a čistej červenej betliarskemu Martinovi Arvaymu v Bystrom. Najviac gólov - osem – padlo v tomto kole na ihrisku v Rožňavskom Bystrom v zápase s Betliarom.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 16. KOLO

MFK Rožňava - Veľké Kapušany 6:0 (3:0). G: P. Husár 2 (53´, 64´), J. Ďuríček (4´), J. Figúr (31´), F, Kovács (39´), L. Strelka (70´). ŽK: M. Róth (54´) - G. Dozsický (35´), K. Balla (67´). R: J. Leferovič - M. Jasečko, M. Drabant. DS: Š. Leško. Di: 300. Na posledný zápas jesennej časti sa prišlo rozlúčiť s domácimi hráčmi 300 divákov. Videli peknú úrodu gólov a potešila ich aj skutočnosť, že ich futbalisti po tomto výsledku budú zimovať na prvom mieste v tabuľke, čo v Rožňave už veľmi dávno nebolo. Rožňavský tréner si dovolil vystriedať troch hráčov z lavičky, z ktorých sa mu odmenil za dôveru jeden z nich – Strelka. Strelecky sa dvoma gólmi uviedol i Husár - jesenná posila z Dobšinej.

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Spartak Medzev 2:2 (0:1). G: R. Kuzma 2 (73´, 86´) - G. Majoroš (38´), S. Popovič (60´). ŽK: Cs. Kiss (39´), M. Mészner (56´), J. Benedik (89´) - G. Majoroš (34´), ČK: M. Čierny (90´ Medzev). R: D. Tirpák - D. Béreš, B. Marko. DS: M. Čaga. Di: 126. Hostia mali lepší vstup do zápasu a po hodine hry viedli už 2:0. Domácemu Radovi Kuzmovi však stačilo 13 minút na vyrovnanie skóre. V rušnom zápase nevydržali nakoniec nervy hosťujúcemu Marošovi Čiernemu, ktorý po 7. minutách po vystriedaní uvidel červenú kartu a Medzev nedohral kompletný. Zisk 12 bodov drží mužstvo v závere tabuľky, čo nie je lichotivé postavenie na pokojné prezimovanie.

V. LIGA K-G 14. KOLO

FK Gemerská Hôrka - FK Tatra Sokoľany 0:6 (0:2). G: D. Varga 3 (9´, 50´, 90´), G. Rick 2 (64´, 78´), M. Miškovič (11´). ŽK: A. Izák (38´), Š. Tóth (77´) - D. Varga (67´). R: M. Maňkoš - J. Cuprák, S. Vaňo. DS: M. Čekan. Di: 80. Nepríjemnou prehrou sa rozlúčili domáci s tohtoročnou futbalovou sezónou predohrávaným zápasom z odvetnej časti súťaže s lídrom tabuľky. Výsledok jednoznačne hovorí o výkonnosti obidvoch mužstiev. Domáci budú mať o čom rozmýšľať počas zimnej prestávky ako zlepšiť hru a dosiahnuť lepšie výsledky v zápasoch.

ŠKO Veľká Ida – MFK Dobšiná 2:4 (0:2). G: J. Salóci (75´), G. Lukáč (90´) - M. Martinko 2 (51´, 57´), M. Poliak (15´), J. Gelda (44´). ŽK: Bez kariet. R: M. Bajo – P. Kriak, D. Ružbarský. DS: M. Voroňák. Di: 55. Pekný výsledok dosiahli futbalisti Dobšinej vo Veľkej Ide, kde domácich pustili k slovu až za stavu 4:0. Dva góly, ktoré strelili domáci potom, už iba skrášlil pre nich nepriaznivý výsledok. Dobšiná bude tak zimovať spoločne s Gemerskou Hôrkou s 15 bodmi na 7 - 8 mieste v tabuľke, iba o 3 body pred 13-tymi Ťahanovcanmi.

I. TRIEDA 14. KOLO

Dlhá Ves - Bohúňovo 3:0 (2:0). G: Cs. Flander 2 (15´, 17´), A. Orvos (65´). ŽK: 0 – P. Kubík (37´), ČK: M. Molnár (25´ Bohúňovo). R: V. Gallo – L. Gyenes, V. Martinko. DS: J. Džubák. Di: 100. Zápas mal nebývalú divácku kulisu, ktorú vyplnila stovka fanúšikov. Domáci hráči sa chceli odvďačiť peknou hrou i gólmi, ale mierne ich zabrzdila smola pri dvoch pokutových kopoch, ktoré za stavu 2:0 nepremenili. Hostí z Bohúňova okrem gólov zamrazila už v 25. minúte červená karta, ktorú uvidel ich brankár Molnár. V druhom polčase Dlhoveskí vystriedali dokonca piatich hráčov z lavičky. Gólovo im to však nepomohlo. V tomto ročníku so súperom však získali 6 bodov, vsietili mu 5 gólov a vydržali s čistým kontom. Pekná bilancia.

Gemtex Rudná - FK Hrhov 4:3 (3:2). G: F. Čapó (7´), L. Dávid (15´), L. Šimon (30´), R. Štefán (64´) - K. Demeter (3´), R. Kardos (14´), L. Šimon (48´vlastný). ŽK: Cs. Óvary (33´), R. Štefán (62´), L. Šimon (85´) - K. Demeter (59´), T. Zsigrai (90´). R: P. Galík - L. Marton, M. Nemčko. DS: Š. Bodnár. Di: 50. Zápas mal neobyčajný úvod. Bežala 15. minúta a stav skóre bol už 2:2. Dvakrát hostia viedli, dvakrát domáci vyrovnali. Tak to bolo aj v 48. minúte, keď vyrovnal síce domáci hráč Šimon, ale po góle v 30. minúte vyrovnal vlastným gólom v spomínanej minúte. Nakoniec o troch bodoch rozhodol zásahom do siete hosťujúceho brankára rudňanský hráč Ronald Štefán. Prekvapenie sa teda nestalo, keď blízko k tomu boli Hrhovčania, ktorí tak budú zimovať na 13 mieste.

Vlachovo – Drnava 0:6 (0:3). G: E. Polyák 2 (20´, 53´), K. Šoltés 2 (24´, 59´), B. Šoltés (2´), D. Babič (63´). Bez kariet. R: J. Szor – A. Farkaš, S. Haviarik. DS: Š. Hadar. Di: 30. Okrem toho, že počas zápasu nemusel rozhodca udeliť ani jednu kartu, videli diváci šesť gólov. Škoda, že nepotešili domácich, len hostí, ktorým na výrazné víťazstvo stačila hodina sústredenej hry. Drnavčania do hry zapojili počas zápasu aj štyroch hráčov z lavičky, kým domáci ani jedného. Aj to svedčí o záujme o futbal v oboch kolektívoch i odraz jeho úrovne na oboch stranách.

Rožňavské Bystré - Tatran Betliar 5:3 (0:1). G: O. Sómšák 2 (59´, 77´), R. Bubenčík 2 (64´, 70´PK), P. Minčík (50´) - L. Lorincz 2 (61´, 67´), M. Oravec (5´). R. Fabián nepremenil PK v 85´). ŽK: Š. Dorkin (53), M. Szilágyi (55´), T. Kuchta (83´) - R. Fabián (57´), I. Lorinc (63´), Ľ. Árvay (70´). R: J. Gyenes – M. Nemčko, Š. Iglai, DS: P. Béreš. Di: 60. Odveta za prvé kolo t. r. súťaže sa domácim vydarila iba spolovice. Hosťom z Betliara vrátili síce prehru, ale trom ich gólom nevedeli zabrániť, aj keď nedovolili v tomto zápase skórovať ani ich najlepšiemu strelcovi Fabiánovi, ktorý zlyhal aj pri zahrávaní pokutového kopu. Jednoducho nepremenil ho!

Domáci využili pri tom streleckú potenciu Šomšáka i Bubenčíka, ku ktorým sa pridal skúsený Minčík. O víťazstve Bystranov rozhodol ich výkon najmä v druhom polčase, v ktorom padlo sedem gólov, z toho päť z kopačiek domácich hráčov.

ŠK Jablonov n/T - Krásnohorská Dlhá Lúka 1:2 (1:1). G: L. Zajdó (29´) - R. Klinko (2´ PK), M. Lovas (69´). ŽK: L. Zajdó (1´), Á. Kardos (22´, ČK 57´) - A. Rigó (57´) P. Klárik (74´). R: V. Martinko – R. Farkaš, M. Šimčák. DS: J. Šmelko. Di: 30. Podľa toho, ako sa začal zápas odvíjať, dosiahli domáci hráči proti výborne hrajúcim Dlholúčanom slušný výsledok. Prehrávali už v 2. minúte z pokutového kopu, ktorý zahrával najlepší strelec súťaže Roland Klinko, aby ešte do polčasu vyrovnali. Zápas sa potom predsa viac priklonil na stranu hostí, ktorí v druhom polčase využili vylúčenie domáceho Adama Kadosa po udelení druhej žltej karty v 57. minúte, aby o 12 minút na to rozhodol o troch bodoch pre hostí druhým gólom Mário Lovas.

OTJ Honce – OFK Vyšná Slaná 1:2 (1:1). G: L. Hajdu (7´) - O. Kračún (44´), P. Zabrel (90´). ŽK: J. Karalo (11´), P. Gere (21´), J. Pástor (80´) - P. Zabrel (9´), F. Gallo (88´), Š. Domik (90´). R: L. Gyenes – L. Marton, R. Mikulec. DS: F. Drenko. Di: 60. Hončania v závere jesennej časti súťaže hrajú slušný futbal. Presvedčil sa o tom i líder súťaže, ktorý tri body získal až v 90. minúte zápasu. Takmer celý prvý polčas vyhrávali domáci gólom Lukáša Hajdua, ktorý vsietil ešte v 7. minúte zápasu ako úvodný gól. Hončania získali do tabuľky 12 bodov. Futbalistov Vyšnej Slanej so 17 bodmi môžu na prvom mieste ešte vymeniť Dlholúčania, ktorí majú k dobru preložený zápas doma s Vlachovom. V prípade víťazstva pri rovnosti bodov by mali lepšie skóre než Vyšnoslanci. A to je viac ako pravdepodobné.

III.LIGA - K-G 14. KOLO

FK Bidovce – FK Hrhov 1:6 (0:3). G: T. Szakács 2 (33´, 77´), M. Žiga 2 (44´, 86´), J. Grundza (18´), G. Šmajda (64´) - A. Vrábeľ (80´). Bez kariet. R: D. Novák. Di: 10.

Družstevník Malá Ida - Baník Drnava 3:1 (2:1). G: A. Rusnak (15´), P. Seman (32´), M. Mrok (55´) - D. Babič (1´). ŽK: 0 – S. Sliva (62´). R: T. Bednár. Di: 50.

MFK Spartak Medzev – FK Krásnohorské Podhradie 4:0 (0:0). G: O. Knap (49´), D. Frankovič (55´), P. Pačay (86´), D. Jačman (90´). Bez kariet. R: V. Tóth. Di: 20.

MFK Rožňava - FK Kechnec zápas preložený na 12.11.2016 o 13.00 hod.

ŽIACI

II. LIGA 14. KOLO

Starší žiaci: FK Vyšné Opátske - MFK Rožňava 2:0 (1:0). G: M. Adamkovič (23´), M. Ivan (66´ PK). Bez kariet. R: M. Petraššovitš. Di: 50.

Mladší žiaci: FK Vyšné Opátske - MFK Rožňava 3:0 (2:0). G: P. Bojčík 2 (11´, 26´), J. Janočko (57´). Bez kariet. R: M. Petraššovitš. Di: 50.