nedeľa, 28 máj 2017 21:12

V štvrtej futbalovej lige skupiny JUH o jej víťazovi sa stále nerozhodlo Doporučený

Napísal(a) MG od

Fanúšikovia futbalu sa v posledný májový víkend tešili najmä na zápas v Rožňave, kde bojovali o postup do vyššej súťaže mužstvá MFK Rožňava a Pokrok Krompachy. Bodový rozdiel je stále len jeden bod v prospech Rožňavy. Žiaľ, pre domácich sa zápas skončil bezgólovou remízou a pokračovať sa bude o možnom postupujúcom ešte tri posledné kolá. Rožňava hrá doma už len jeden zápas - so súperom z Čane, kým na súperových ihriskách budú bojovať vo Veľkom Folkmari a v Strážskom.

Krompachy to majú opačne - doma dva zápasy: so Sobrancami a s Gelnicou, vonku u susedov v Rudňanoch. Tipnite si, kto bude mať to šťastie postúpiť? Nižšia súťaž - V. liga nepriniesla pre naše mužstvá nijako povzbudzujúce výsledky. Gemerská Hôrka i Dobšiná mali súperov doma, ale víťazstvo si nepripísalo v tomto kole ani jedno domáce mužstvo. Najhoršie dopadli Dobšinčania, ktorí doma prehrali vysoko 3:7. V I. triede až tri kolektívy dospelých získali po 3 body na súperových ihriskách. Hrou potešili najmä bystränskí futbalisti, ktorí vysoko zdolali futbalistov Kružnej. V II. triede sa zrodilo najväčšie prekvapenie ročníka, keď doteraz bez prehry hrajúci FK Baník Štítnik ľahko podľahol nováčikov z Lipovníka na jeho pôde 0:2. Dorastenci i žiaci svoje súťaže už dohrali. Dorastenci Baníka Rožňavské Bystré odohrali odložený zápas 6. kola v sobotu na svojom ihrisku s mládencami z FK Gemerská Hôrka. Očakávali, že na zápas prídu aj zástupcovia riadiaceho orgánu a skrášlia udalosť v Bystrom aspoň svojou prítomnosťou. Veď domáci dorastenci sa aj napriek prehre stali víťazmi ročníka I. triedy. Nestalo sa, čo je škoda, veď Rožňavské Bystré si prvýkrát vo svejej histórii vybojovalo majstra okresu! Ale, snáď, čo doteraz nebolo, ešte môže byť.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 27. KOLO 27.5.2017

MFK Rožňava - Pokrok Krompachy 0:0. ŽK: 0 – M. Košč + ČK, I. Košč, J. Baluch, D. Peták. R: D. Sedlák - P. Konečný, J. Eperješi, DS: J. Pribuda. Di: 800. ROŽŇAVA: Pulen – Breuer, Babik, Petruk, M. Gere, P. Gere C, M. Gallo, P. Sappanoš, F. Kovács (R. Kardos), J. Figúr (L. Drobňák), Zs. Ištók. Tréner: L. Dávid. Komentár i fotogalériu nájdete tu:

FK Krásnohorské Podhradie – Družstevník Parchovany 8:0 (2:0). G: M. Almáši 4, L. Héger 3, J. Benedik. ŽK: 0 – P. Topoľovský, D. Papaďák. R: B. Marko – I. Jurášek, P. Kunzová, DS: V. Borufka. Di: 120. Tréner: J.  FK: Manko - Erdofalvi, M. Pollák (Benedik), Almáši, Zubrický, D. Gere, Oravec (Vozár), Mészner (Kozák), Héger, Kun, Luko.
Domáci už vedia, že v tomto ročníku nemusia zostúpiť zo súťaže. Proti bezzubému súperovi z Parchovian si aspoň gólovo skrášlili svoje skóre. Darilo sa najmä Almášimu so štyrmi gólovými strelami. O jeden gól zaostal za ním spoluhráč Héger.

Ostatné výsledky 27. kola: Strážske - Čaňa 0:7, Sobrance - Medzev 1:2, Rudňany - Kalša 3:0, Geča - Hrabušice 3:0, Veľké Kapušany - Veľký Folkmar 8:0. Gelnica mala voľno.

V. LIGA K – G 23. KOLO 27.5.2017

FK Gemerská Hôrka - Slávia TU Košice 1:1 (1:1). G: D. Bodnár - M. Veľas. ŽK: Š. Tóth, T. Kardoš - M. Veľas, M. Marcin, B. Tenkach. R: G. Svat – M. Mišenčík, D. Havira. DS: J. Tornay. Di: 100. FK: G. Asztalos – D. Bodnár, Š. Tóth C, R. Madarász, V. Vávra (B. Vysoký), M. Lorinc, L. Hruška, M. Róth (Z. Farkas), T. Kardoš, V. Kováč (A. Prńyai), J. Kovács. Tréner: D. Pollák.

28.5.2017

MFK Dobšiná - MFK Ťahanovce 3:7 (2:5). G: J. Barnák 2 (1 z 11m), M. Putnocký - M. Sasák a P. Tomko po 2, N. Tóth, D. Koľvek, D. Cina. ŽK: A. Gallo, F. Fabián - M. Kardoš. Ř: Zvalený - D. Alexa, D. Frak, J. Krajčík. Di: 82. Tréner: J. Strelka. Opona nad Dobšinou sa pomaly zaťahuje a mužstvo stráca akúkoľvek nádej. Ani samo nevie, ako zastaviť tento stav. Súčasnosť však poukazuje na veľmi slabú mládežnícku základňu počnúc žiakmi a končiac dorastencami.

Ostatné výsledky 23. kola: Kechnec - Kokšov-Bakša 1:0, Poproč - Čečejovce 2:1, Malá Ida - Perín 4:0, Veľká Ida - Sokoľany 0:7, Košická N. Ves - Turňa n/B 17:1.

I.TRIEDA 23. KOLO 28.5.2017

Zlatý klas Dlhá Ves – Jednota Krh. Dlhá Lúka 0:5 (0:2). G: Š. Bodnár 2, J. Čižmár, M. Lovas, J. Rusznyak. ŽK: M. Pavlínyi, K. Segyo, D. Novák - 0. R: L. Gyenes – L. Marton, V. Martinko. DS: L. Nagy, Di: 50. Jednoznačný výsledok v prospech lídra súťaže. Domáci ani hrou nepotvrdili svoje postavenie v tabuľke.

Gemtex Rudná - Tatran Betliar 2:4 (0:1). G: F. Čapó, L. Šimon - R. Fabián 2 (1 z 11m), M. Ďuríček, M. Oravec. ŽK: F. Čapó - R. Fabián, Zs. Barkász, R. Jakab. R: J. szor – J. Gyenes, T. Gyenes, DS: P. Béreš. Di: 100. Záujem o zápas prejavili najmä diváci, ktorých prišla na ihrisko v Rudnej dobrá stovka. Videla však jednoznačné víťazstvo hostí z Betliara, ktorí najmä výkonom v II. polčase potvrdili svoj herný vzostup v jarnej časti súťaže.

Apex Kružná - Baník Rožňavské Bystre 2:6 (1:3). G: J. Kamenský - P. Kubej a O. Šomšák po 2, R. Bubenčík, P. Minčík. ŽK: V. Drenko – 0. R: P. Gálik - J. Szor, D. Poťmák. DS: J. Šmelko. Di: 50. Hostia konečne zabodovali naplno aj v zápase vonku a hladko si poradili so súperom, ktorému v jeseni doma darovali tri body. Dvakrát sa presadili traja hráči - Kamenský z domácich a Kubej so Šomšákom spod vlajky hostí. Po jednom skórovali len Bystrania Bubeníčk a Miščík.

Sokol Bohúňovo - FK Hrhov 4:2 (1:0). G: P. Kubík, A. Gergely K. Illés, Z. Tomi – T. Szakács, P. Kubík (vl.). ŽK: A. Szaniszló, Sz. Gergely – R. Kardos,Z. Veverica. R: V. Martinko – L. Gyenes, DS: F. Drenko. Di: 60. Zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, v ktorom padol i vlastný gól domácich. Stihol v 90. minúte len zmierniť prehru hostí, ktorým stále patrí v tabuľke posledná priečka.

OFK Vyšná Slaná - Baník Drnava 3:1 (3:0). G: M. Gallo, O. Kračún, Š. Domik – E. Polyák. ŽK: J. Maliňák. R: M. Uharček - T. Gyenes, S. Haviarik. DS: Š. Máté. Di: 50.
O zápase sa rozhodlo už v 1. polčase. V druhom stačili hostia streliť iba jediný gól, hoci vystriedali až 4 hráčov. Vyšnoslanci si zrejme ešte stále premietajú video zo zápasu v Kružnej, kde zbytočne stratili tri body. Bojovať o poprednú priečku však neprestávajú.

II. TRIEDA 17. KOLO 27.5.2017

Sokol Pača - Mladosť Brzotín 6:0 (3:0). G: J. Bocko a Ľ. Gajdoš po 2, M. Zagiba, P. Koteles. ŽK: 0 - V. Polyak. R: J. Molnár - Š. Iglai. DS: Š. Bodnár. Di: 50. Domáci hráči pred zápasom iste rozmýšľali, koľko hráčov z Brzotína nastúpi do zápasu, ako by mali rozmýšľať, akým rozdielom vyhrajú s tým súperom zápas. Hostia prišli nakoniec jedenásti, ale pre skóre v prospech seba neurobili nič. Diregentskú paličku držali Pačania pevne v rukách a jednoznačne potvrdili svoju pozíciu.

Mladosť Lipovník - FK Baník Štítnik 2:0 (1:0). G: R. Podraczky, R. Szucs. ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák - R. Mikulec, T. Gyenes, DS: J. Bobrík. Di: 80. Líder súťaže výsledkom v Lipovníku veľmi sklamal nielen svojich fanúšikov. Bez svojho najlepšieho strelca i dirigenta hry Miloša Gallu-

10. Brzotín 17 3  0 14 13:117  9

Barnáka sa nepresadili proti nováčikovi súťaže. Vyzdvihnúť treba slušnú hru obidvoch mužstiev.

28.5.2017

Polom Gemerská Poloma – FK Krh. Podhradie B 2:0 (0:0). G: T. Švihla 2. ŽK: M. Schvarz – R. Rezmuves + ČK, G. Polyák, L. Darvaš. R: G. Rási - R. Mikulec, L. Šalamon. Di: 80. Po bezgólovom polčase, v ktorom hostia videli až 4 žlté karty, z ktorých jedna bola skrášlená na červeno, góly padli v druhom od jedného hráča, ale dvakrát. Strelcom bol Tomáš Švihla, ktorý prišiel do G. Polomy z MFK Revúca.

Mladosť Jovice - ŠK Baník Štítnik 3:8 (1:4). G: T. Gebe 2, G. Lindák - D. Barboriak 3, M. Sivok 2, A. Krága, R. Kolesár, L. Dudáš. ŽK: A. Kerekeš - R. Kolesár, L. Dudáš. ČK: A. Tóth - 0. R: L. Marton – M. Šimčák, R. Farkaš, DS: O. Vysoký. Di: 70. Len čo vystriedal Attila Tóth v prvom polčase spoluhráča Kerekeša za hrubú urážku hlavného rozhodcu v 44. minúte uvidel červenú kartu a domáci dohrali zápas iba desiati. Hostia sa aj v druhom polčase potom strelecky presadili a hladko získali tri body.

Družba Čoltovo - Baník Rakovnica 2:1 (0:0). G: K. Karasz 2 – A. Burdiga. ŽK: K. Karasz - ľ. Karalo, P. Hencel. R: J. Gyenes – A. Farkaš, DS: G. Gašpar. Di: 40. Prvý gól v zápase padol až v 75. minúte, keď domáci premenili pokutový kop. Už keď sa zdalo, že na skóre sa nič nezmení, v samom závere, až v 90. minúte padli dva. Jeden vsietil za hostí A. Burdiga, aby ešte skóroval aj jediný strelec domácich a upravil stav na 2:1 a domáci tak získali tri cenné body.

DORAST

III. LIGA K- G 23. KOLO 27.5.2017

Bidovce – Krh. Podhradie 5:0 (1:0). G: P. Antolík 3, P. Prokop, D. Sabo. ŽK: bez kariet. R: M. Jančár. Di: 20.

FK Hrhov - Baník Drnava 3:5 (1:0). G: A. Gruľo, P. Ribár, D. Grulyo – T. Lipták 4, D. Tisza, ŽK: 0 – E. Mackovják, ČK: A. Gruľo - 0. R: V. Gallo. Di: 20.
Derby zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom viedli o gól domáci, v druhom dominovali hostia herne i strelecky. Darilo sa najmä Liptákovi z Drnavy, ktorý sa zapísal do tabuľky strelcov so 4 gólmi. Hostia vyskúšali v zápase aj 4 náhradníkov, domáci jedného.

28.5.2017

MFK Rožňava - FK Krásna 1:4 (0:2). G: R. Ďurský - A. Bodnár, R. Behun, P. Koblíšek, D. Bajus. ŽK: 0 - Király, Sedlák, Bajus. R: S. Haviarik. Di: 50.  Hostia bojujú o víťazstvo v súťaži, a to sa prejavilo aj vo výsledku zápasu. MFK Rožňava si v tabuľke drží umiestnenie druhého úspešného mužstva z horného Gemera.

Ostatné výsledky 23. kola: Kechnec - Poproč 4:0, Medzev - Ťahanovce 2:3, Malá Ida - LOKOM Košice B 3:0.

6. MFK Dobšiná 10 1 1 8 19:80   4

Baník Rožňavské Bystré - FK Gemerská Hôrka 3:5 (1:2). G: P. Milko (11m), R. Šimko, Cs. Koncz – D. Kokény 2, M. Laven, E. Samko, M. Csupori. ŽK: hralo sa bez kariet. R: R. Mikulec. Di: 20. Domáci tínedžéri sa už cítia ako víťazi tohtoročnej súťaže a dali tak väčší priestor hosťom presadiť sa. Tí dobrou hrou vrátili domácim aj jesennú porážku. Na záver súťaže sa viac očakávalo aj od riadiaceho orgánu, ako to doteraz preukázal. Zdá sa, akoby dorastenecká súťaž v okrese bola iba na príťaž, hoci v nej rastú budúci naši futbalisti.

MFK Dobšiná - Baník Rožňavské Bystré 1:6 (0:2). G: N. Rigo - M. Polyák 3, Cs. Koncz 2, F. Znak.ŽK: bez kariet. R: J. Krišák (MFK Dobšiná). Di: 20. Na zápas 10. kola neprišiel delegovaný rozhodca, preto po dohode vedúcich mužstiev zápas viedol vedúci domáceho mužstva.