nedeľa, 04 jún 2017 20:41

Miloš Gallo - Barnák (FK Baník Štítnik) nastrieľal súperom za uplynulú futbalovú sezónu až 52 gólov

Napísal(a) MG od

Medzi futbalové kolektívy, ktoré v prvý júnový víkend na hornom Gemeri ukončili tohtoročnú súťaž patria aj mužstvá hrajúce v II. triede MO. Spomedzi nich si prvenstvo hladko vybojovali futbalisti FK Baník Štítnik, ktorí svoje domáce zápasy hrali v Kunovej Teplici. V 17 kolách získali 46 bodov. Zvíťazili v 15 zápasoch, raz remizovali a zaznamenali iba 1 prehru. Dosiahli skóre 123:6. Ich najlepší strelec Miloš Gallo-Barnák nastrieľal za sezónu súperovým brankárom zatiaľ 52 gólov, čo je nebývalý výsledok pre 43-ročného hráča.

Na škodu je, že dvaja hráči II. triedy nedohrali v tomto kole zápasy, ale museli predčasne opustiť hraciu plochu. Tretí sa k nim pridal Rado Kuzma, hráč IV. Ligy z FK Krh. Podhradie, ktorý nedohral zápas v Hrabušiciach už v I. polčase pre dve žlté karty, a tým veľmi oslabil svoje mužstvo, ktoré malo šancu bodovať. Obidvaja naši štvrtoligisti hrali majstrovské zápasy vonku. Najlepšíe z nich dopadli futbalisti MFK Rožňava, ktorí zvíťazili veľmi ľahko vo Veľkom Folkmari, kde si polepšili skóre po víťazstve 14:0. Stále si tak držia 1. miesto v tabuľke. Piatoligisti takisto hrali v tomto kole na ihriskách súperov, ale domov prišli bodovo naprázdno. V I. triede zase Kružná nevycestovala do Jablonova a čaká ju kontumačná prehra. Najviac gólov padlo v Drnave - 9, keď Honce takmer víťazstvom prekvapili domácich. Bohúňovo v Bystrom nielen že prehralo, ale stratilo aj hráča po červenej karte.

DOSPELÍ

IV. LIGA 28. KOLO 4.6.2017

Štart Hrabušice - FK Krh. Podhradie 4:3 (1:1). G: Kukura, Kupčov, Ovčík, Jakubec - Héger 2, Luko. ŽK: Kupčov - Kuzma+ČK. R: Konečný - Ondrášek, Djordjevič. DS: Hreško. Di: 150. PODHRADIE: Manko – Erdofalvi C, Pollyák, Almáši (90. Vozár), Zubrický, Oravec, Mészner (88. Benedik), Héger, Luko (64 Kun), Vaško, R. Kuzma. Vyrovnaný zápas nováčikov v Hrabušiciach mal nakoniec dobrý záver pre domácich. Hostia hrali od 37. minúty oslabení o vylúčeného Kuzmu, ktorému rozhodca ukázal dve žlté karty. Hrali však útočne a viedli v zápase aj 2:1. Rozhodujúci gól domáci vsietili v 85. minúte Jakubcom.

Veľký Folkmar – MFK Rožňava 0:14 (0:7). G: Figúr 7, Kovács 3, po 1 Korfanta, Greško, P. Gere a M. Gallo. ŽK: bez kariet, R: Kováčová - Bucko, Fabiny. DS: Ondík. Di: 60. ROŽŇAVA: Pulen – Korfanta, Greško, Breuer, Sappanoš, M. Gere, P. Gere C, M. Gallo, Kardos, Figúr, Kovács. Najvyššie víťazstvo hostí v tomto ročníku a pekný počet gólov 7 od Jara Figúra. Domáci akurát že dohrávajú celý ročník, aj keď s neuveriteľnou nádielkov obdržaných gólov.

Ostatné výsledky 28. kola: Krompachy - Sobrance 7:1, Medzev - Rudňany 3:1, Čaňa - Veľké Kapušany 5:3, Parchovany - Strážske 0:3, Kalša - Gelnica 2:1, Geča mala voľno.

14. Turňa n/B 24 3 3 18 26:99   6

Cementár Turňa n/B - FK Gemerská Hôrka 2:1 (0:1). G: Ribár (PK), L. Kónya - Madarász, ŽK: Fiľakovský, Rybár, Kónya - Bodnár, J. Kovács, Szkokan, ČK: 0 - Asztalos R: Fečo - Tomáš, Kron. DS: Šimko, Di: 40. HôRKA: Asztalos – D. Bodnár, Madarász, V. Vávra C, Lorinc, Hruška, V. Kováč, J. Kovács, Farkaš, B. Vysoký, R. Szkokan. Domáci zaznanamenali tretie víťazstvo v ročníku, keď Gemerskohôrčania po vyhranom 1. polčase nechali body v Turni. Akoby nemali chuť už vyhrávať posledné kolá súťaže.

Družstevník Čečejovce - MFK Dobšiná 7:2 (2:2), G: Puškáš 2, Dieneš, J. Juhász, Bajerovský, Liščák, Warzybok - Gallo, Fabián. ŽK: 0 - Gallo, R: Sendek - Štefanič, Ružbarský, DS: Kanuščák. Di: 50. DOBŠINÁ: P. Breuer – J. Barnák, M. Gelda, A. Gallo, J. Gelda, Gotthardt C, Fabián, M. Poliak, Martinko, Majerčák, Langer. Dobšinčania mali síl iba na 1. polčas, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Čečejovce si potom urobili z hostí trhací kalendár a vysoko vyhrali.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 24. KOLA: Kechnec - Košická N. Ves 5:1, Perín - Kokšov-Bakša 2:1, Ťahanovce - Veľká Ida 2:0, Sokoľany - Malá Ida 6:2, Slávia TU Košice - Poproč 5:3.

I. TRIEDA 24.KOLO 4.6.2017

Jablonov n/T - Kružná 3:0 kont. (Hostia nepricestovali)

Krh. Dlhá Lúka - Rudná 5:1 (2:1), G: Š. Bodnár 2, Korintuš, Čižmár, Rigó - Šimon z PK, ŽK: Čižmár - O. Vysoký, R: Szor –Martinko, DS: Béreš, Di: . DLHÁ LÚKA: Máté - Albert, Korintuš, A. Kovács, Bošela, J. Čižmár, Lovas, Š. Bodnár C, Rigó, Hegedus, Rusznyak. RUDNÁ: Lorinc - Šimon, Kontra, O. Vysoký, Gyombér, Štefán, Konček, Óvary, Koteles, Orbán, Székely. Jednoznačné víťazstvo Dlholúčanov, ktorí hosťom nedovolili v 2. polčase ani muk.

Drnava – Honce 5:4 (0:1). G: P. Bulík 2, B. Šoltés, A. Herczeg, O. Varga (vl.) - O. Varga 2, Dzureň, J. Pástor, ŽK: P. Búlik - J. Tomi, J. Karalo, R: Molnár - Poťmák, DS: Ferdinand Drenko. Di: 60. Nič horšie nemohlo rozhodnúť o zápase, ako vlastný gól hostí z Honiec s jasným favoritom. Patril im 1. polčas, ktorý vyhrali o gól. Drnavčania pridali v druhom polčase, až nakoniec získali 3 body zásluhou Ota Vargu strelou do vlastnej siete v poslednej minúte stretnutia.

FK Hrhov - Vyšná Slaná 2:5 (1:4), G: L. Horváth, D. Danko – O. Kračún 2, Š. Domik, P. Zabrel, M. Hadar z PK, ŽK: K. Demeter, G. Veverica – J. Szentpetery, R: Rási - T. Gyenes, L. Šalamon, Di: 80. Keď chceli hostia držať krok s Dlholúčanmi v súboji o víťazstvo v ročníku, museli získať 3 body na súperovom ihrisku. To sa im nakoniec aj s 12-tym v tabuľke aj podarilo.

Baník Rožňavské Bystré - Sokol Bohúňovo 3:0 (2:0), G: J. Urban, P. Kubej, R. Bubenčík z PK, ŽK: Dorkin, J. Urban -

– Sz. Gergely, G Šušán, ČK: 0 – A. Gergely, R: J. Gyenes – Mikulec, DS: Bodnár, Di: 80. Domáci si nedali ujsť príležitosť naplno bodovať so súperom zo spodných priečok tabuľky. Bohúnovčania nakoniec stratili aj hráča po červenej karte za urážku hlavného rozhodcu.

II. TRIEDA 18. KOLO 3.-4.6.2017

FK Baník Štítnik - Družba Čoltovo 18:0 (8:0). G: M. Gallo-Barnák 11 (3 z PK), Havrent, Z. Zdechovan, Maroš Gallo (všetci po 2), J. Zdechovan. ŽK: 0 – G. Lázok, Sz. Lakatoš. R: Poťmák - L. Gyenes, J. Gyenes. DS: Maté. Di: 50. Víťaz súťaže II. triedy sa rozlúčil so súperom vysokým rozdielom a od nového ročníka bude reprezentovať v I. triede. Gratulujeme.

ŠK Baník Štítnik - Polom Gemerská Poloma 1:1 (0:0). G: J. Rochl (PK) - Švihla (PK). ŽK: J. Kolesár - 0. ČK: A. Krága - R.

10. Brzotín 18 3  0 15 13:121  9

Polyak. R: Martinko – R. Farkaš, T. Gyenes, DS: Šmelko. Di: 50. Dve červené karty v zápase, v ktorom už o nič nešlo. Hosťujúci hráč udrel súpera a ten mu oplácal. Obidva góly padli z pokutových kopov. Hosťom prišiel vhod, bežala už posledná minúta zápasu a znamenala pre obe mužstvá bod.

Baník Rakovnica - Mladosť Jovice 9:3 (2:1). G: P. Hencel 4, A. Milko 3, T. Milko, T. Čapó - N. Barczi, T. Gebe, G. Lindák z PK, ŽK: bez kariet, R: Uharček - Šimčák, DS: L. Nagy, Di: 20. Pekné víťazstvo domácich videlo ledva 20 divákov. Strelecky sa prejavil Peter Hencel z domácich so 4 gólmi a Adam Milko s troma. V tabuľke však skončili Rakovničania o 2 miesta za Jovičanmi na 8. mieste.

Krh. Podhradie B – Sokol Pača 3:0 (1:0). G: Š. Darvaš 3, ŽK: , R: J. Gulykás - M. Slávik, R: L. Gyenes, DS: Gašpar, Di: 50. Posledný zápas prišli odohrať Pačania do najbližších susedov - pod starodávny hrad. Stačil na nich strelecky 1 hráč hostí s troma gólmi. Pača v tomto ročníku skončila až na 7. mieste, Krásnohorčania na 4-tom, čo nie je splnenie zámeru ani u jedného mužstva.

Mladosť Brzotín - Mladosť Lipovník 0:4 (0:1). G: R. Podraczky 2, R. Szucs, T. Korszinszki. ŽK: bez kariet. R: Š. Iglai, DS: J. Bobrík, Di: 50.

Dohrávky: FK Krh. Podhradie B - Baník Rakovnica, 10.6.2017 o 17.00: Sokol Pača - FK Baník Štítnik

DORAST

III. LIGA K - G 24. KOLO 3.-4.6.2017

Poproč - FK Hrhov 6:1 (4:0), G: P. Schmiedl a T. Sciranko po 2, A. Veselý a K. Badžo po 1 – R. Grosmann (PK). ŽK: bez kariet. R: M. Bajo. Di: 48. Hostia nastúpili iba deviati!

Baník Drnava – FK Bidovce 6:2 (2:0). G: R. Kováč 4, T. Lipták, T. Parada – E. Kuľa 2. ŽK: bez kariet. R: P. Béreš. Di: 60.

FK Krh. Podhradie - MFK Rožňava 0:3 (0:1). G: R. Árvai, R. Ďurský, Z. Répási. ŽK: R. Šoltés, P. Šoltés, M. Smrek, R. Rezmuves – 0. R: V. Gallo. Di: 70. Vydarená hra hostí v očakávanom derby zápase.