nedeľa, 11 jún 2017 20:41

Futbalová Rožňava v nedeľu jasala - v Dobšinej sa smútilo

Napísal(a) MG od
S pohárom pre víťaza futbalového majstrovstva II. triedy prišiel sekretár ObFZ Rožňava Ladislav Dávid za futbalistami FK Baník Štítnik na ich posledný zápas v súťaži do Pače, kde sa 10. júna 2017 uskutočnila dohrávka 15. kola ročníka 2016/2017. Ukončili tak slávnostne svoje ročné pôsobenie v spomínanej súťaži. S pohárom pre víťaza futbalového majstrovstva II. triedy prišiel sekretár ObFZ Rožňava Ladislav Dávid za futbalistami FK Baník Štítnik na ich posledný zápas v súťaži do Pače, kde sa 10. júna 2017 uskutočnila dohrávka 15. kola ročníka 2016/2017. Ukončili tak slávnostne svoje ročné pôsobenie v spomínanej súťaži. Foto. facebook M. Leng.

Najsmutnejší pohľad bol v nedeľu 11. júna 2017 na futbalové ihrisko MFK v Dobšinej. Na hraciu plochu k majstrovskému zápasu nastúpilo za domáci MFK iba sedem statočných, ktorí si chceli trúfnuť proti kompletnému mužstvu Poproča. Vydržali však iba desať minút, ale dovtedy obdržali od súpera ešte dva góly a v desiatej minúte hlavný rozhodca odpískal koniec stretnutia. Dobšiná prežíva najsmutnejšie obdobie organizovaného futbalu. Ako sa to všetko pred posledným kolom V. LIGY K-G skončí, nám ťažko

teraz predpovedať. Jeden z najdôležitejších zápasov svojej novodobej existencie prežívali hráči i fanúšikovia MFK Rožňavy na svojom ihrisku v nedeľu popoludní, ktorí nastúpili proti  veľkému súperovi z Čane. Krásne chvíle mali zase druhotriedni futbalisti mužstva FK Baník Štítnik. Ako už istí víťazi tohto ročníka nastúpili na dohrávku zápasu na ihrisku Sokol Pača. S neškodným súperom, navyše zreteľne oslabeným ľahko zvíťazili. Po zápase im zástupca ObFZ Rožňava odovzdal pohár víťaza II. triedy za rok 2016/2017. Od jesene budú tak križovať ihriská I. triedy. Musia však splniť ešte jednu povinnosť.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 11.62017 - 29. KOLO

MFK Rožňava - FK Čaňa 2:0 (0:0). G: Petruk, F. Kovács ŽK: bez kariet, R: M. Bochnovič - P. Kočiš, I. Lešková, DS: L. Popík. Di: 850. Odborníci pred zápasom hovorili, že je to pre domácich najťažšia prekážka v boji o postup do vyššej súťaže. Aj keď to bol nervy drásajúci boj až do konca zápasu najmä pre domácich, predsa sa nakoniec spravodlivosť správne rozhodla. Najprv v 77. minúte Petruk zdvihol zástavu víťazného gólu nad hlavu Rožňavčanom, aby ju o desať minút striedajúci Filip Kovács zdvihol ešte vyššie a priblžil tak pre MFK Rožňavu III. ligu na dosah jednej ruky. Ešte bude však potrebné zabojovať v poslednom kole na ihrisku v Strážskom a získať potrebné body. Držme dovtedy Gemerčanom palce na oboch rukách, nech sa im tohtoročný cieľ postupu splní. Až teraz si všetci uvedomujú, ako bolo potrebné doma získať s Kalšou tri body.
ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, R. Greško (46. J. Korfanta), M. Gere, P. Sappanoš, Zs. Ištók, P. Gere C, M. Gallo (89. A. Krak), R. Kardos (72. F. Kovács), I. Petruk, J. Figúr.

FK Krásnohorské Podhradie – malo voľno.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 29. KOLA: Hrabušice -  Parchovany 3:4, Sobrance - Veľký Folkmar 16:1, Veľké Kapušany - Strážske 6:1, Gelnica - Medzev 1:0, Rudňany - Krompachy 1:2, Geča - Kalša 3:4.

14. Turňa n/B 25 3 3 19 26:103   3

FK Kechnec – FK Gemerská Hôrka 4:1 (1:1). G: A. Hudák 2, P. Palenčár, A. Janočko - D. Bodnár, ŽK: bez kariet, R: M. Bereš - V. Laskovský, M. Šimková, DS: O. Palinský. Di: 100. Ani štyri výmeny hráčov nepriniesli pre hosťujúcu Gemerskú Hôrku zmenu vo výsledku. Mužstvo v Kechneci v II. polčase len prehrávalo, ale góly pre hostí už neprichádzali.
HôRKA: Z. Farkaš-Temetei C, D. Bodnár, R. Madarász, L. Hruška, J. Kovács, Z. Farkas (60. V. Kováč), R. Szkokan, T. Kardoš, A. Prónyai (73. R. Fazekas), V. Vávra (82. M. Laven), B. Vysoký (65. Á. Gyurán).

MFK Dobšiná - Slovan Poproč 0:2 (0:2). G: P. Sakáč, P. Paulinský, ŽK: bez kariet, R: T. Klokočka - J. Pavlovský, S. Zemčák, DS: M. Koščák, Di: 30. Smutný obraz videli diváci na ihrisku v Dobšinej. Domáci nastúpili iba siedmi a vydržali súperovi vzdorovať iba 10 minút. Dovtedy už prehrávali 0:2. Potom hlavný rozhodca ukončil zápas. Popročania odišli domov s troma bodmi, ktoré získali veľmi poľahky.
DOBŠINÁ: P. Breuer – J. Barnák C, J. Gelda, F. Fabián, M. Langer, P. Repel, M. Putnocký.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 25. KOLA: Košická N. Ves - Perín 2:2, Malá Ida - Ťahanovce 2:1, Kokšov-Bakša - Sokoľany 1:1, Turňa n/B - Slávia Košice 0:4.

I. TRIEDA 10.-11.6.2017 - 25. KOLO

Zlatý klas Dlhá Ves - Baník Drnava 3:1 (0:0). G: D. Novák, K. Segyo, A. Orvos, ŽK: G. Ferdinand – 0, ČK: 0 – J. Maliňák, R: J. Szor – L. Marton, D. Poťmák, DS: P. Béreš, Di: 50. Cenné víťazstvo domácich nad lepšie stojacim súperom z tabuľky hrané už v sobotu. Bolo však poznačené vylúčením hráča hostí J. Maliňáka ešte v I. polčase za urážku rozhodcu.
DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Ferdinand (89. Zs. Mezei), G. Beke, M. Dusza (69. N. Kovesdi), A. Labina C, A. Orvos, K. Segyo, Cs. Flander (46. R. Ferdinand), D. Novák, D. Zsóri (81. J. Lokos), M. Makkai.
DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik C, E. Polyák, J. Čeľovský, M. Ondrej (83. T. Parada), D. Tisza, J. Maliňák, D. Babič, B. Šoltés, K. Šoltés, T. Lipták.

OFK Vyšná Slaná - Sokol Bohúňovo 4:1 (2:0). G: Š. Domik, M. Fifik, P. Zabrel, M. Gallo – R. Volčko, ŽK: 0 - P. Kubík, R: P. Gálik - D. Poťmák, R. Farkaš, DS: J. Bobrík, Di: 100. Domáci potrdili jasným víťazstvom svoje postavenie v tabuľke. Stále majú nádej vybovať si 1. miesto v tohtoročnej súťaži. Potrebujú však v poslednom kole v R. Bystrom získať 3 body.
VYŠNÁ SLANÁ: V. Baluch – F. Gallo, M. Hadar, P. Rogos, M. Laurinc (51. M. Bendík), G. Keršák, Milan Fifik, O. Kračún (74. J. Krásný), M. Gallo C, Š. Domik (46. J. Sentpétery), P. Zabrel.
BOHÚŇOVO: M. Ferenc – Sz. Gergely, P. Kubík, L. Kovács C, Š. Gergely, F. Király, R. Kulik, K. Gergely, R. Volčko, D. Szkokan.

OTJ Honce – FK Hrhov 6:4 (2:4). G: O. Varga 3, L. Hajdu, J. Hric, T. Fandák - Zs. Danko, L. Horváth, A. Gruľo, M. Dunka. ŽK: J. Sklenár, O. Varga, J. Pástor, J. Tomi, T. Fandák, R: L. Gyenes – T. Gyenes, A. Farkaš, DS: F. Drenko, Di:
HONCE: J. Karalo – J. Hric (62. N. Gallo), S. Dzureň, J. Sklenár, J. Pástor C, O. Varga, J. Tomi, D. Forgáč, T. Fandák, L. Hajdu, M. Vranec (46. P. Gere).
HRHOV: D. Ragán - T. Zsigrai (70. L. Kovács), M. Hranyó, G. Veverica, Z. Uveges (55. M. Rybár), M. Dunka, P. Krankilla, Zs. Danko, A. Gruľo, L. Horváth.

ŠK Jablonov n/T - Baník Rožňavské Bystré 2:0 (0:0). G: F. Rohály, T. Hlavček, ŽK: T. Hlavček, P. Hutník, Á. Kardos, P.

Ungváry-Szabó - J. Lipták-Giba, S. Grančák. R: J. Molnár - G. Rási, M. Šimčák, DS: O. Vysoký, Di: 40.
JABLONOV: R. Balázs - L. Zajdó C, G. Páll, T. Hlavček, A. Vislay, P. Hutník, Paskal Milata, M. Fifik, F. Rohály (77. P. Ungváry-Szabó, Patrik Milata, Á. Kardós.
BYSTRÉ: Cs. Koncz – I. Demjan, Š. Dorkin, P. Kubej, J. Lipgták-Giba, R. Bubenčík, S. Grančák, M. Szilágyi (46. C. Koncz), D. Koncz, D. Hloška, P. Minčík.

Apex Kružná - Tatran Betliar 3:2 (0:0). G: L. Varga, J. Kamenský, R. Dókus - I. Lorinc, L. Fafrák, ŽK: R. Dókus, O. Kerekes, L. Brúgóš - Ľ. Šofranko. M. Marciš, R: J. Gyenes - Š. Iglai, V. Martinko, DS: Š. Bodnár, Di:
KRUŽNÁ: M. Ruszó - M. Szabó, L. Varga C, J. Kamenský, L. Mezei, R. Dókus, P. Fabián, O. Kerekes, V. Drenko, Š. Németh, L. Brúgóš.
TATRAN: T. Lux - Ľ. Šofranko, I. Lorinc C, M. Ďuríček, M. Marciš, D. Szilardi, M. Oravec, P. Hricko, M. Farkašovský, L. Fafrák, Ľ. Árvay.

II. TRIEDA 10.6.2017 DOHRÁVKA 14. KOLA A15. KOLA:

Sokol Pača - FK Baník Štítnik 1:6 (0:4). G: R. Adam – M. Gallo-Barnák 3 (1 z PK), M. Leng 2, P. Boroš, ŽK: M. Cmorík - 0. R: R. Drenko – T. Gyenes, L. Gyenes, DS: Š. Maté. Di: 21. Rozlúčkový zápas ako dohrávku z 15. kola si zahrali hostia, ktorí ako víťazi II. triedy v tomto ročníku opúšťajú jej trávniky a presunú sa do vyššej triedy majstrovstva okresu. Na pôde v Pači nenašli rovnocenného súpera, pretože domáci nastúpili iba deviati.

10. Brzotín 18  3  0 15 13:121  9

Skóre otvorili hostia už v 8. minúte a posledný gól padol v 62. Strelcom zápasu bol s 3. gólmi Miloš Gallo, ktorý ako víťaz streleckej súťaže nastrieľal v tomto ročníku za farby FK Baník Štítnik až 55 gólov.

PAČA: P. Lenkey – M. Cmorík C, J. Sustrík, R. Adam, J. Liška, J. Bocko, M. Zagiba, I. Šoltés, P. Koteles.
FK Baník: R. Nemec – M. Havrlent, Ľ. Hatvaník, P. Lipták, M. Leng, Z. Zdechovan, Maroš Gallo, J. Zdechovan C, T. Viola, Miloš Gallo, P. Boroš.

FK Krh. Podhradie B - Baník Rakovnica 5:1 (2:0). G: Š. Darvaš 2, K. Horváth, R. Horváth, P. Brdár (vl.) - A. Milko. ŽK: G. Polyák - L. Gemerský, R: L. Marton, DS: Š. Maté. Di: 50. Dohrávka zápasu zo 14. kola sa skončila podľa predpokladov. Na umiestnení mužstiev sa už nič nezmenilo.

PODHRADIE: J. Darvai - Š. Tolvaj, M. Tolvaj, Š. Darvaš, J. Gulykáš, K. Horváth, N. Gunár (64. L. Darvaš), L. Zubatý, J. Gulykáš (71. F. Žiga), G. Polyák C, R. Horváth.

RAKOVNICA: J. Rabas - L. Fabián C, A. Burdiga, T. Milko, P. Brdár, L. Gemerský, A. Milko, P. Hencel, L. Rabas, V. Matáš, Š. Muller.

DORAST

III. LIGA K-G 10.-11.6.2017 25. KOLO

FK Kechnec – FK Hrhov 2:3 (1:1). G: S. Atalmi 2 – G. Šmajda, D. Grulyo, A. Ragán, ŽK: bez kariet, R: V. Kováč, Di: 30. Podľa postavenia v tabuľke favoritom zápasu boli domáci. Po vyrovnanom 1. polčase o výsledku rozhodol 7 minút pred koncom stretnutia gól kapitána hostí A. Ragána a tri body si odviezli domov hostia.
FK Hrhov: Á. Kapczi – J. Fazekas, M. Rybár, A. Máté, M. Žiga, R. Grosmann, A. Ragán C, G. Šmajda, P. Ribár, A. Gruľo, D. Grulyo.

MFK Rožňava - FK Baník Drnava 1:2 (1:2). G: B. Harabin – T. Lipták, D. Babič, ŽK: T. Ivanič, J. Hovorka – M. Ondrej, D. Babič, R: P. Béreš, Di: 50. Domácim nepomohli ani 4 striedania počas hry na zmenu skóre. Hostia boli strelecky presnejší a 3 bodmi si poistili 4. miesto v tabuľke.
MFK: M. Deméň - T. Ivanič C, M. Zatroch, M. Bakoš, J. Hovorka, B. Harabin, M. Ikri (87. J. Ivanič), R. Árvai (46. R. Ďurský), Z. Répási (86. M. Plošnica), M. Domik, M. Ogurčák (D. Lindák).
BANÍK: T. Parada – D. Fodor, D. Tisza, E. Mackovják, M. Ondrej, A. Herczeg, S. Silva (87. A. Viglaský), D. Babič, R. Kováč C, T. Lipták (88. R. Fábian), T. Fabián (77. T. Szilágyi).

Ostatné výsledky 25. kola:  Bidovce - Poproč 5:3, Malá Ida - Krásna 4:0, LOKOM Košice B - Ťahanovce 7:1, Medzev - Jednota Košice 0:15. FK Krásnohorské Podhradie malo voľno.