nedeľa, 01 apríl 2018 21:55

Veľkonočný futbal najviac potešil Hončanov. Polícia riešila incident na zápase v Kunovej Teplici Doporučený

Napísal(a) MG od
(1 Hlasovať)

Jarné futbalové zápasy konečne dostali zelenú na konci marca a v prvý deň apríla aj v našom regióne, aj keď s malými rozdielmi na ihriskách ovplyvnenými počasím. Diváci boli už právom nedočkaví, čo sa odzrkadlilo najmä v sobotňajšom zápase v Kunovej Teplici, kde sa stretli dve banícke šiestoligové družstvá. Jedno bojuje o postup a druhé o záchranu. Vyše 150 divákov videlo všetko, čo k futbalu patrí. Dokonca služobne "zavítali" do areálu aj policajti na autách. Očakávame dohru na riadiacom orgáne. V zápase padlo 8 gólov a podľa toho boli diváci spokojní. Aj keď hostia z Bystrého získali bod a boli dlho na koni, keď v hrsti už mali takmer tri body. Niekoľko minút pred koncom stretnutia akoby boli urazili šťastenu i hlavného rozhodcu a nakoniec im takmer spred nosa všetko uletelo. Podľa hry si však zaslúžili oprávnene 3 body.

sabi rozna 1Začnime ale s mužstvom, ktoré hrá najvyššiu súťaž z nášho regiónu MFK Rožňava. Všetci sme boli zvedaví, ako náš nováčik dopadne v Sabinove. Ten síce zaberá spodok tabuľky, ale zrejme aj preto nemohli byť spokojní. Hostia podriadili všetko zisku bodu, čo sa im pred veľmi slabou návštevou v Sabinove aj podarilo. V mužstve hostí chýbali dvaja hráči zo základnej zostavy jesene, po prvýkrát nastúpil Dávid Duczman, ktorý prišiel na jar do Rožňavy z Tornale spoločne s bratom Tiborom.

Zimnú prestávku využili aj iné mužstvá nižších súťaží. FK Štítnik získal Demetera z Kružnej, OTJ Honce síce opustili 3 hráči základnej zostavy - Tomi, Dzureň a Lipták s prestupom do Bystrého, ale získali pomerne dobré náhrady v podobe Jara Kamenského, Ladislava Vargu, obidvaja z Kružnej a Dominika Gereho na hosťovanie z Rožňavy. Kvalita sa  prejavila už v tomto kole so súperom z Jablonova n/T, s ktorým vysoko vyhrali. Napriek terénu výsledok potešil domácich Hončanov.

Hrhovčania stratili v tomto kole ďalšieho hráča, ktorý po druhej žltej musel predčasne odísť v zápase s Dlhou Vsou z ihriska. Hriešnik veľmi oslabil mužstvo, pretože po vedení 1:0 v prvom polčase, nakoniec s tromi bodmi odišli z Hrhova hostia zo Silickej planiny.

Smutné obdobie prežívajú hráči i diváci Gemerskej Hôrky, ktorým po veľmi slabých výkonoch tohto mužstva v V. lige k-G nepomôže k zostupu nielen zrekonštruované ihrisko, ale zrejme ani svätená voda. Bude to na škodu futbalu na hornom Gemeri.

TIPOS III. LIGA VÝCHOD 1.4.2018 15.00 19. KOLO

MFK Sabinov – MFK Rožňava  0:0. ŽK: bez kariet, R: M. Lipták - Mano, Mišková, DS: Koščo. Div. 80.

ROŽŇAVA: Pulen © - J. Ďuríček, Zs. Istók, M. Gere, V. Babik (42 Korfanta), J. Koretskyj, T. Havko (75 L. Drobňák), P. Sappanoš, D. Duczman, J. Figúr, P. Husár.

david ladislav thTréner MFK Rožňava, pán Ladislav Dávid sa o zápase v krátkosti vyjadril takto: "V daždivom a veľmi veternom počasí sme v Sabinove na umelej tráve nepodali ideálny výkon. Do zápasu sme vstúpili dobre, no vyložené gólové šance sme si nevedeli vytvoriť. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií. V druhom polčase nám chýbal väčší kľud na kopačkách a hlavne dôraz v šestnástke. V zápase slabej úrovne bola remíza zaslúžená. Verím, že v prvom domácom zápase túto sobotu podáme lepší výkon a proti Snine, ktorá má vo svojich radoch dvoch najlepších strelcov súťaže, odohráme veľmi dobrý zápas."

IV. LIGA JUH 31.3.2018 15.00 19. kolo

Mária Huta Gelnica – FK Krh. Podhradie 2:0 (1:0). G: Labun, Kornecký.  Bez kariet. R: Paulišin - Ruščanský, Hudák, DS: Čaga. Div: 70. PODHRADIE: Bartko – Oravec, Erdofalvi (c), Revúcky, Hajdúk, Kun, Rencsok, Vaško, Róth (76´ Vozár), Luko (53´ Zubrický), Madarász.

V. LIGA K- G 31.3.2018 15.00

FK Gemerská Hôrka - OFK Poproč 0:10 (0:6). G: Hiľovský, Paulinský, Schmiedl a Lackaň po 2, Mudroň z 11m a Veselý. ŽK: T. Gál  - 0. R: Zubka - Revák, Kavčák, DS: Repovský. Div.: 30.

13. Gem. Hôrka 14 0 0 14 5:77 0
Ostatné výsledky 19. kola: Vranov n/T- Krompachy 4:0, Plavnica - Tatran Prešov B 1:2, Snina - V. Opátske 2:0, Ďalšie zápasy sú preložené takto: 5.4.2018 16.00 Svidník - Š. Michaľany, 11.4.2018 15.30 Svit - Lipany a 16.00 Giraltovce - Stropkov.   Ostatné výsledky 19. kola: Sokoľany - Topoľany 4:2, V. Kapušany - Rudňany 1:0, Geča - Strážske 4:2, Medzev - Malá Ida 10:0, Čaňa - Kechnec 2:0, Zápasy Sobrance - Petrovce n/L preložený na 30.5.2018 o 16.30.    Ostatné výsledky 15. kola: Ždaňa - Čečejovce 2:0. Zápasy, ktoré sú preložené: 11.4. 2018 o 17.00 Slávia Košice - Perín, 1.5.2018 o 15.30 Košická N. Ves - Veľká Ida, 16.00 Ťahanovce - Kokšov - Bakša.

VI. liga ObFZ 31.3.2018 15.00 15. kolo

FK Baník Štítnik - Baník Rožňavské Bystré  4:4  (1:2). G: Demeter, Chochol, Benedik, Adamec -  Bocko, Kubej, Šomšák, Molnár, ŽK: Kováč, Chochol, Mil. Gallo  -  Tomi, Drenko, J. Gallo. R: J. Gyenes – L. Marton, J. Ďuríček, DS: P. Béreš. Div.: 150.

FK Štítnik: R. Nemec – M. Havrlent, J. Benedik, P. Lipták, M. Chochol, Mar. Gallo, Mil. Gallo ©, Ľ. Hatvaník, M. Demeter, A. Cilovič, V. Kováč.

Baník Rožňavské Bystré: F. Čapo - T. Kuchta, P. Kubej, J. Gallo, S. Dzureň, Š. Dorkin ©, J. Tomi, J. Bocko, R. Bubenčík, J. Lipták-Giba, M. Molnár. Úvodné kolo VI. Ligy videlo na ihrisku v Kunovej Teplici vyše 150 divákov. Stretli sa dve mužstvá, z ktorých domáci boli na 3. mieste v tabuľke a hostia až na 12-tom. Tón hry však udávali hostia, futbal fk stitnik b bystre 3ktorí v prvom polčase vyhrávali o gól. Dobrá hra hostí však stále produkovala góly, kým Štítničania v druhom polčase iba doťahovali. Domácim na zisk bodu stačilo, aby v predĺžení rozhodcom o 9 minút vyrobili štandardnú situáciu pred šestnástkou Bystrého, z ktorej padol gól a hlavný rozhodca odpískal aj koniec zápasu. Aj keď hostia boli počas 90 minút lepším mužstvom, záver stretnutia takticky nezvládli a namiesto 3 bodov si odniesli iba bod. To, že nastrelili ešte dvakrát žrď brány domácich a zbytočne zahodili 100% šancu po samostatnom úniku, to sa do skóre už nezaráta. Zápas bol rušný, o čom svedčí aj prítomnosť polície, ktorá musela zasahovať dokonca proti domácej usporiadateľskej službe.

OTJ Honce – ŠK Jablonov n/T 6:2  (5:1), G: L. Varga  a O. Varga po 2, J. Kamenský, L. Hajdu -  F. Rohály, Pat. Milata. ŽK: , ČK: , R: L. Marton – R. Farkaš, J. Molnár, DS: Š. Bodnár. Div.: 40.

HONCE: J. Karalo – L. Hajdu (43 Kováč), J. Hric, J. Sklenár, O. Varga, D. Forgáč (75 Tokolyi), M. Vranec ©, L. Varga, J. Kamenský, D. Gere, J. Pástor.

JABLONOV: L. Csákó - L. Zajdó, G. Páll, Pas. Milata, F. Rohály, Pat. Milata, P. Ujváry-szabó, A. Kardos (84 R. Mezei), P. Hundza (74 D. Ragán), E. Mackovják, T. Hlavček (70 P. Hutník).

FK Hrhov – ZK Dlhá Ves 1:2 (1:0). G: Ľ. Kardoš - P. Mičinsky, A. Pomaj. ŽK: M. Rybár, K. Demeter aj ČK. - R. Ferdinand, P. Mičinsky. R: Uharček - Farkaš, Rási,

DS: G. Gášpar. Div.: 20.

HRHOV: Halász - A. Herczeg, Z. Uveges, Š. Herczeg, A. Herczeg ©, Ľ. Kardoš, M. Rybár, M. Dunka, M. Hranyó, N. Bodnár, K. Demeter.

DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand, A. Labina, M. Dusza ©, A. Orvos, M. Makkai, R. Ferdinand, M. Cvíba, D. Novák (57 R. Ferdinand), P. Mičinsky (85 A. Pomaj).

DORAST III. LIGA K-G  1.4.2018 15. KOLO

MFK Rožňava - FK Krásnohorské Podhradie 6:0 (4:0). G: Barahion 2, Répási, Tamás, Ragán, Domik. ŽK: hralo sa bez kariet. R: P. Gonos. Div. 120.

ROŽŇAVA: M. Deméň - Ikri (58 P. Milko), J. Ivanič, Harabin ©, Leštách, M. Domik, Répási

14. Gemerská Hôrka 14 1 0 13 19:70 3

(70 F. Znak), Tamás (65 Horváth), M. Gallo, T. Ivanič, Ragán (75 Ďurský).

PODHRADIE: Džačár - Doboš, Koncz, P. Šoltés, Petergáč, Hovorka (61 Štefan), Smrek ©, Revúcky (75 Mikula), Beke (70 Pápezsik), Šimko, Darvaš (52 D. Šoltés). FK Gemerská

Hôrka - FK Hrhov 0:6 (0:2). G: R. Grosmann 3, O. Nagy, P. Kónya, Šmajda. ŽK: bez kariet. R: P. Gonos. Div. 20.

HôRKA: Katona - Vanyo, Beke (c), F. Ferenc, R. Kóňa, Várady, Bari, Csupori, Lalík, Ruszó, P. Ferenc.

HRHOV: Kapcszi - D. Grulyo, Žiga, Máté, Halász, Baláž, Šmajda (80 Jánošdeák), Grosmann (c), A. Gruľo, P. Kónya (62 P. Koteles), Nagy (69 P. Ribár).

Baník Drnava – OFK Poproč  - zápas preložený na 1.5.2018 o 14.00.

Ostatné výsledky: Kechnec - Bidovce 4:5, Loko Košice B - Veľká Ida 2:1, Malá Ida - Medzev 1:1. Zápasy preložené na 3.4.2018 o 15.00 Budimír - Šaca, 1.2018 o 14.00 Drnava - Poproč.

(MG od)

.be" style="background-color: #ffcc99; color: #0000ff;">Video Maroša Dorkina zo zápasu FK Štítnik - Baník Rožňavské Bystré 4:4

Čítať 2443 krát Naposledy zmenené štvrtok, 05 apríl 2018 10:18