streda, 06 február 2019 10:12

Január 2019 v mládežníckych kategóriách MFK Revúca Doporučený

Napísal(a) MFK Revúca
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V januári sme mali možnosť vycestovať  na 5 turnajov. Mladší žiaci odohrali dva turnaje a staršia prípravka tri. Najprv sa rozohrávala staršia prípravka 12.1. 2019 na Novoročnom turnaji v Šaci. Za účasti FK Junior Šaca, FK Junior Košice, FK Trebišov, FAMT Prešov, MFK Revúca, sme obsadili síce 5. miesto, ale nebola to žiadna katastrofa. V napínavých zápasoch sme buď tesne prehrali, alebo remizovali. 

Na druhý deň 13.1. 2019 do Šace vycestovali mladší žiaci. Aj oni mali silných súperov. KAC Košice, Junior Šaca, FAMT Prešov, Sokol Ľubotice. Turnaj zvládli veľmi dobre a obsadili krásne druhé miesto. 

ra mfk revuca 01a   ra mfk revuca 2   ra mfk revuca 04a
Na Novoročnom turnaji v Šaci    Mladší žiaci v Šaci    1. miesto na turnaji v Detve

 

Ešte lepší úspech však zažili o týždeň. 19.1.2019 si chalani vybojovali 1. miesto na turnaji v Detve. Ich súperi: Železiarne Podbrezová, Jupie Banská Bystrica, Detva, Veľký Krtíš, Krupina, Levice, Hriňová, Senohrad, FAMT Prešov. Ich dominanciu odzrkadľuje aj fakt, že počas celého turnaja naše mužstvo inkasovalo iba jediný gól.

ra mfk revuca 5aV nedeľu dňa 20.1.2019 sa v Košiciach uskutočnil turnaj Staršej prípravky U11 o Pohár KAC Jednota Košice za účasti ôsmich družstiev: KAC Košice, SAFI Prešov, MFK Kežmarok, Junior Šaca, FAMT Prešov, MFK Michalovce, MFK Rožňava, MFK Revúca. Tentokrát chlapci ukázali, že aj oni vedia zabojovať o lepší výsledok a obsadili 3. miesto. 

26.1.2019 odohrali chlapci z kategórie U10 (r. 2009 a mladší) turnaj v hale v Brezne - Mazorníkovo. Turnaja sa zúčastnili družstvá: FK Železiarne Podbrezová, JUPIE FŠMH, Banská Bystrica, MFK Revúca, MFK DUKLA Banská Bystrica. Naši ra mfk revuca 6achlapci boli viac ako vyrovnaným súperom, napriek tomu, že mali handicap a na turnaj mohli vycestovať iba šiesti. Každý zo zápasov sa hralo 25 minút a prakticky bez striedania prehrali len s Duklou Banská Bystrica. V ostatných zápasoch uhrali remízy a skončili na treťom mieste s rovnakým počtom bodov ako druhá Podbrezová. Rozhodol jeden strelený gól naviac. 

Aj keď v mládežníckom veku by nemalo ísť vo futbale v prvom rade o výsledky, ale o to, že chlapci robia to, čo ich baví, učia sa spolupracovať, mať disciplínu, prekonávať prekážky (tréma, starší hráči, väčší súperi), aj tak nás tešia výsledky klubu MFK Revúca. Tešia nás aj preto, že naši chlapci nemajú zďaleka vytvorené také podmienky ako v iných kluboch a aj napriek tomu vedia konkurovať tým najlepším. Veľká vďaka preto patrí všetkým, ktorí týmto mladým chalanom vytvárajú podmienky, obzvlášť trénerom. A to nehovorím len o spomínaných dvoch kategóriách, ale aj o starších žiakoch a mladšej prípravke, ktorí tiež rovnako dobre a kvalitne pracujú na tréningoch.

Všetkým prajeme úspešný aj február a veľa radosti z futbalu.

Povzbudzujeme rodičov, aby dali svoje deti na futbal, aby možno čoskoro aj oni patrili medzi hráčov, o ktorých budeme písať.

MFK Revúca

Čítať 469 krát Naposledy zmenené streda, 06 február 2019 13:34

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2