nedeľa, 07 august 2011 10:01

Neskutočná dráma do poslednej sekundy hneď v prvom kole dorasteneckej ligy v Drnave Doporučený

Napísal(a) F. Emodi
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

DRNAVA - Kechnec 1:1 (0:1), gól Drnavy: J. Kovács. V prvom kole nového ročníka V. dorasteneckej ligy vo futbale neskutočná dráma do posledných sekúnd. Drnava predvádzala celý zápas nevýrazný, slabý výkon, no počas dvojminútového nastavenia na konci zápasu vstali z mŕtvych a spasiteľ J. Kovács nielen že vyrovnal, ale mal na hlave víťazný gól. Avšak reálnym pohľadom na zápas je remíza zaslúžená. Kvalitný súper ovládol prvý polčas a Drnava len vďaka svojej bojovnosti dokázala vyrovnať. Hostia z Kechnecu sa už v posledných minútach snažili naťahovať čas, čo sa im nakoniec vypomstilo. Zápas rozhodoval Černický.

Drnava privítala na úvod sezóny kvalitného súpera z Kechnecu, a tí od úvodných minút aj riadili priebeh zápasu. Ich strelecká muška bola dosť nepresná a nevýrazná, no po polhodine sa predsa len našla výnimka. Hostia skvele rozohrali akciu  po krídle a loptu do siete poslal nabiehajúci hráč z druhej vlny. 0:1. Rád by som niečo napísal aj o šanciach domácich, no oni boli natom ešte horšie so streľbou ako hostia. J. Kovács bol jediným, kto poslal loptu aspoň na bránu, no tú kryl brankár Kechnecu bez problémov. V prvom polčase Drnava prišla o jedného z najdôležitejších hráčov -  Šoltésa, ktorý v minulej sezóne nastrieľal 25 gólov, musel opustiť ihrisko kvôli neprijemnému zraneniu nohy. Šoltés tak možno bude chýbať aj v zápase dospelých proti Vlachovu. Polčas 0:1. 
Druhý polčas začali domáci viac bojovnejšie, no zakončenie stále chýbalo. Maliňákov lob len tesne minul bránu. V strede polčasu sa rozhodli Drnavčania striedať, do brány šiel obranca Čelovský a Emödi nastúpil  do zálohy. Hneď o pár minút sa Drnava mohla dočkať,  ale Vozár nedal gól zo sľubnej šance. Ku koncu hostia začali „filmovávať“ pády a len ťažko sa dvýhali zo zeme. Čelovský zachraňoval kožu Drnavy desať minút pred koncom, keď končekmi prstov vytlači loptu vedľa. V momente, keď rozhodca nahlásil dvojminútové nastavenie, sa Drnava poslednýkrát nadýchla k útoku. Po veľkom zmätku pred šestnástkou hostí sa lopta dostala ku J. Kovácsovi a ten preloboval brankára 1:1. Hostia sa nezmierili s remízou a chceli sa rýchlo ešte dostať pred bránu. Emödi však hneď získal loptu a jeho strela z diaľky skončila mimo brány, no len vďaka teču. Takže v 92. minúte nasledoval rohový kop, ktorý Emödi vyčaroval na hlavu J. Kovácsa, no ten odmietol rozhodnúť zápas. Jeho hlavička len lýzla konštrukciu brány. Infarktový záver, spravodlivá remíza.
Zostava Drnavy: Emödi (C) (62. min - J. Čelovský) - N. Kovács, J. Kovács, P. Kovács, Čelovský (61. min - Emödi) - Maliňák, Szöcs, R.Szűcs - Vozár, K. Šoltés, Herczeg. Striedali: P. Szűcs, Polyák a B.Šoltés.
Florián Emödi

{jcomments on}

Čítať 1597 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:31

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2