Atletika

Atletika (31)

Bežci Gemerunners zabehli za 365 dní vyše štyridsaťtisíc kilometrov

Asi by sa patrilo v prvom rade povedať si niečo o tom, čo sa za slovami ”Gemerunners okolo sveta za 365 dní” skrýva. Ide o celoročnú výzvu bežcov zabehnúť vzdialenosť prislúchajúcu obvodu našej matky Zeme, čo predstavuje zdolať 40.075 km za 365 dní. Už ani neviem presne, koho myšlienka tejto celoročnej výzvy vôbec prvýkrát napadla. Tuším to bol Jožo Ostrihoň, kto toto prvýkrát vyslovil, keď sme spoločne hútali nad motivačnou výzvou pre nás všetkých. Následne to bol Attila Zoller, vtedajší kontrolór Občianskeho združenia bežcov z Gemera, ktorý túto myšlienku začal pretvárať do praktickej (štatistickej) podoby.
 1. januára 2018, len čo dozneli petardy z novoročných osláv, začali členovia nášho bežeckého klubu, zastrešujúceho bežcov z Rožňavy a Revúcej,

Revúcke atlétky: Trénujeme a víťazíme, po dvoch kolách figurujeme na úžasnom prvom mieste

Atletický klub ISKRA pri Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej po letnom oddychu, počas prázdnin, odštartoval tréningovú prípravu, aby sa pripravil na 3. kolo krajskej súťaže družstiev mladších žiačok. Súťaží 12 družstiev v štyroch kolách a my priebežne po dvoch kolách figurujeme na úžasnom 1. mieste spolu s bardejovskými atlétmi. Súťaž je bodovacia, rozhodnúť môže aj jediný získaný bod.
V sobotu 25. 8. 2018 sme sa predstavili v Košiciach. Naše družstvo pretekalo v zložení Lucia Ďurišková, Nela Chlebušová, Nina Vavreková, Martina Raganová, Rebeka Rojáková, Alexandra Bokorová, Zuzana Kiselová, Miška Hudecová, Natália Širillová, Alexandra Melichová, Sabína Rojáková, Tamara Chlebušová, Ema Rusnáková, Diana Sokolová. Zúčastnili sme sa ho v presvedčení, že zabojujeme

Ďalší Majster Slovenskej republiky zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Prvý prázdninový deň 30. 6. 2018 priniesol atlétom – žiakom Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej ďalšie úspechy na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov. Nášmu malému družstvu v zložení – Zuzka Kiselová, Lucka Ďurišková, Nelka Chlebušová, Marian Antal a Milan Smolko sa darilo.
Ako ?

Zuzka Kiselová svojimi vrhačskými schopnosťami dokázala poraziť terajšiu majsterku a vicemajsterku Slovenska v hale. Výkonom 10,34 m sa stala Majsterkou Slovenskej republiky. Po úspechu na Kalokagatii, kde sa v behu na 60 m Roman Krokavec stal Majstrom Slovenska a po zlate v biatlone, ktoré získala Nina Natália Vavreková je Zuzka ďalšia Majsterka Slovenska zo Základnej školy J. A. Komenského z nášho mesta Revúcej.

Majstrom Slovenskej republiky v behu na 60 m sa stal Roman Krokavec zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike v rámci Kalokagatie sa uskutočnili 19. júna 2018 v Trnave. Výprava športovcov zo Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej bola malá, ale zato veľmi úspešná. Náš žiak deviateho ročníka Roman Krokavec, ocenený počas Dní mesta Revúca, si bezkonkurenčným šprintom vybojoval zlatú medailu v behu na 60 m. Svojím skvelým víťazstvom úspešne zavŕšil reprezentáciu našej školy a stal sa majstrom Slovenskej republiky. Vekom stále iba mladšia žiačka Nina Natália Vavreková sa tiež nestratila a v konkurencii 29 dievčat sa vo vrhu guľou prebojovala do finále, kde skončila na skvelom 7. mieste. Po zlate v atletike prišli aj ďalšie skvelé výsledky pre Základnú školu J. A. Komenského z Kalokagatie 2018 v Trnave.

Kalokagatia 2018 preverila žiakov revúckych škôl v piatich ľahkoatletických disciplínach

Dňa 15. júna 2018 sa v našom meste opäť športovalo. Základná škola Ivana Branislava Zocha organizovala v spolupráci s Mestom Revúca a s Centrom voľného času v Revúcej už 18. ročník atletickej olympiády revúckych základných škôl „Kalokagatia“. Otvárací ceremoniál prebehol za zvukov olympijskej hymny, vlajkonosiči pripevnili olympijskú zástavu a zažali olympijský oheň. Samozrejme, nechýbali ani sľuby športovcov a rozhodcov. Po slávnostnom úvode sa 94 športovcov - žiakov piatich revúckych škôl (ZŠ Hviezdoslavova, ZŠ Komenského, GMK, ŠZŠ a ZŠ I. B. Zocha) presunulo spolu so svojimi učiteľmi na športoviská, aby súťažili v piatich ľahkoatletických disciplínach. Už tradične sa súťažilo v behoch na krátke

Revúčania zažijú už 18. ročník Atletickej olympiády

Základná škola I. B. Zocha v spolupráci s mestom Revúca vás srdečne pozýva na Atletickú olympiádu žiakov základných škôl mesta Revúca KALOKAGATIA. Táto olympiáda sa bude konať už po osemnástykrát. Viac ako stovka súťažiacich z piatich škôl si v štyroch rôznych vekových kategóriách zmeria sily v krátkych a dlhých behoch, hode kriketovou loptičkou a v skoku do diaľky. Vyvrcholením olympiády bude už tradične štafetový beh. Olympiáda má svoj štatút s jasnými pravidlami, kedy sa jednotlivé umiestnenia bodujú. V závere sa vyhodnotí bodový zisk jednotlivých škôl. Škola s najväčším počtom bodov získava Putovný pohár mesta Revúca. Príďte povzbudiť našich športovcov v piatok 15. júna 2018 o 8:30 hod. do areálu ihriska ZŠ I. B. Zocha.

Úspešná účasť mladých revúckych športovcov na 5. ročníku O pohár Slávie TU Košice

Letná sezóna je v plnom prúde... Pretekári AK ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej 1. mája 2018 vycestovali do Košíc na preteky - tentokrát to bola individuálna súťaž - 5. ročník o pohár Slávie TU Košice vo viacbojoch. Každý pretekár absolvoval štyri disciplíny - beh na 60 m, skok do diaľky, hod kriketkou a beh na 600 m. A darilo sa nám znovu výborne. Zlato vo svojej kategórii 8 - 9 ročných chlapcov získal Juraj Šturmankin, bronz v rovnakej kategóri Filip Galovič. V kategórii mladších žiačok dosiahla na strieborný stupienok Lucia Ďurišková, Nela Chlebušová skonšila piata a Tamara

Skvelý úvod sezóny pre revúckych atlétov zo ZŠ Komenského

V nedeľu 22. apríla 2018 sa na atletickom štadióne v Košiciach uskutočnilo prvé kolo krajskej súťaže družstiev mladšieho žiactva a dorastencov. Pretekov sa zúčastnil aj náš atletický klub zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej. Bola to naša premiéra v letnej sezóne a ako sa zdá, Košice nám prajú. Naši atléti ukázali výbornú formu a prvé kolo sme v konkurencii 12 atletických klubov s prehľadom vyhrali. Na  tejto súťaži družstiev sa boduje prvých desať miest v každej disciplíne. Najviac sa nám darilo tradične v hodoch a vrhoch, vo vrhu guľou sme získali 1. miesto – Nina Natália Vavreková s osobným rekordom 10,06m, 2. miesto Zuzana Kiselová  s výkonom 9,06m, v kriketke 2. miesto Nina Natália Vavreková s výkonom 52,65m , 4. miesto Zuzana Kiselová s výkonom 42,05m.

V premiérovom vystúpení sa mladé chodkyne z Revúcej v 4. kole Žiackej ligy nestratili

Štvrté kolo pretekov Žiacka chodecká liga sa konalo 12. 4. 2018 v Banskej Bystrici, ktoré odštartovalo letnú atletickú sezónu a malo aj zastúpenie z Revúcej. Ku 16 školským družstvám z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Beňuša, Bacúcha, Badína, Brezna, Borského Svätého Jura, Slovenskej Ľupče a nemeckého Stendalu sa tak pridalo aj družstvo z Revúcej. Atletický klub ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v premiérovom vystúpení reprezentovalo päť mladších žiačok. Vo veľmi ťažkej konkurencii chodeckých klubov sa nestratili a v chôdzi na 1000 m si vybojovali veľmi pekné umiestnenia aj osobné rekordy.  Alexandra Štempelová 5. miesto, Nina Vavreková 6. miesto, Lucka Ďurišková 10. miesto, Bianka Čipková 11. miesto a Zuzka Viestová 12. miesto. 

Z Majstrovstiev Slovenska v atletike mladších žiačok Revúčanky priniesli bronz

Takmer 300 atletických nádejí z 55 klubov bojovalo v sobotu 24.2.2018 v bratislavskej hale Elán o tituly halových majstrov Slovenska v kategórii mladšieho žiactva do 13 rokov. Aj náš atletický klub ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského dostal priestor na prezentáciu. Z nominovaných pretekárov vybral športovo-technický delegát na základe dosiahnutej výkonnosti dve naše pretekárky – Ninu Natáliu Vavrekovú vo vrhu guľou a Luciu Ďuriškovú v skoku do diaľky a v behu na 60m (obe ročník narodenia 2005), aby predviedli svoju výkonnosť na vrcholnom halovom podujatí.

Strana 1 z 3