nedeľa, 27 október 2013 20:16

Po zápase Rudnej s Vyšnou Slanou chválili výkony obidvoch mužstiev, ale aj rozhodovanie mladého rozhodcu

Napísal(a) Ladislav Székely

Rudná - Vyšná Slaná 4:2 (1:1). Góly: Óvary 2, Vysoký a Ćapó po 1, za hostí P. Rogos a Molčan. Rozhodoval Béreš. V Rudnej sa stretli dve mužstvá, ktoré sú na horných miestách tabuľky I. triedy a obe chceli predviesť pekný útočný futbal. To sa im aj podarilo!!!
Predzápasové prognózy - starosta Rudnej, pán Kerekeš: „Pevne verím, že moji zverenci podajú dobrý výkon a vyhráme nad kvalitným súperom. Mimochodom, so súperom máme dobré vzťahy a takto chceme pokračovať!" Pán Fifik, kapitán hostí: „Prišli sme bodovať a pevne verím, že aj uspejeme."
Už v 5. min. zápasu domáci pohrozili, ale Domik veľkú šancu zahodil. O dve minúty Liptái – mimochodom, motor mužstva hostí - zahodil veľmi dobrú šancu a v 13. min ten istí hráč z 18 metrov trafil len brankára. V 23. min. domáci Domik ušiel, ale brankár hostí vystihol jeho úmysel. V 31. min. Kontra poslal krásnu uličku a Óvary už vedel, čo má spraviť. 1:0. O štyri minúty Liptai vysunul Rogosa a ten z 20 metrov vymietol pavučinu brány.1:1.

V druhom polčase sa pokračovalo útočným atakom z obidvoch strán. V 50. min. Čapó perfektne prihral Vysokému, ktorý upravil stav na 2:1. Radosť domácich trvala len pár minút, lebo Liptai prihral Molčanovi a bolo 2:2. Hostia v snahe bodovať otvorili obranu a to domáci perfektne využili. V 64. min. Čapó vysunul Óvaryho a ten vedľa brankára loptu ľahko zasunul na 3:2. V 68. min. Vysoký nádherným pasom prihral Čapovi a ten stanovil výsledok na konečných 4:2. Veľkých ovácií od divákov sa dostalo obidvom mužstvám za ich predvedený výkon.
Na margo stretnutia - tréner hostí pán Krištóf: „Nemám náladu komentovať." Kapitán hostí pán Fifik: „Hralo sa slušne, prehrali sme zaslúžene. Chceli sme vyhrať a preto sme otvorili obranu, čo hráči domáceho mužstva patrične využili.
Starosta Rudnej pán Kerekeš: „Musím pochváliť hráčov hostí za dobrý výkon a hlavne, že hrali slušne a hrali pekný útočný futbal. Rád by som tiež zdoraznil, že mladý rozhodca výborne a správne rozhodoval.“ Pán Juhász, dlhoročný hráč Rudnej takto komentoval: „Počas mojej aktívnej činnosti som sa nestretol s takým objektívnym rozhodcom.“
Pán Molčan, člen výboru TJ z Vyšnej SLanej: „Musím pochváliť mladého rozhodcu.Tieto slová nás musia potešiť"