štvrtok, 04 august 2011 08:56

Prípravný futbal: Drnava - Lipovník 3:5 (0:3) Doporučený

Napísal(a) Florián Emodi
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Drnava - Lipovník 3:5 (0:3),  góly: Mázik 2, F. Kovács - Lőrincz, Szűcs, Kelemen, Milata, Erdélyi. V stredu 3. augusta 2011 sa uskutočnil priateľský futbalový zápas v Drnave medzi domácim Baníkom a susedmi z Lipovníka. Zápas priniesol niekoľko zvratov, zaujímavé momenty a veľa pekných gólov. Hostia z Lipovníka si neudržali trojgólové vedenie, ktoré získali v 1. polčase, no nakoniec Drnava nezvládla záver zápasu a predsa len prehrali 3:5. Na oboch stranách chýbalo pár hráčov. Na domácej strane bola maródka väčšia, chýbali: Rencsok, T. Petro, Garaj, P. Búlik a Krága. Hostia nemali k dispozícií Zupka a Barcziho. Zápas rozhodoval K. Chomjak. Drnava musela nasadiť

viacerých dorastencov kvôli väčšej maródke, no na začiatku zápasu nebolo vidno neskúsenosť mladých hráčov. Góly začali padať až po prvej polhodinke. Prvým strelcom bol hosťujúci Kelemen, ktorý využil chybu Emödiho. 0:1. O pár minút zvyšoval stav na 0:2 Szűcs, keď po skvelom prieniku nedal šancu Zakharovi. Bodku za prvým polčasom dal Lőrincz, ktorý vycvičil domácu obranu a nechytateľne zavesil. 0:3. Polčas. Už to vyzeralo na jasné víťazstvo pre nováčika V. ligy, no Drnava nezložila zbrane. Nevydarený odkop Skokana, brankára hostí, využil ďalekonosnou strelou Mázik. 1:3. Tento moment priniesol menší zvrat v zápase. O dve minúty neskôr Emödi prichystal strelecký priestor F. Kovácsovi a Skokan mohol loptu loviť opäť zo siete. 2:3. Sedemminútový skrat Lipovníka korunoval Mázik vyrovnávajúcim gólom na 3:3. Bol to neuveriteľný gól, Mázik vypálil odrazenú loptu z voleja brilantne. Po vyrovnaní sa šance striedali na oboch stranách, no Lipovníčanom ostalo viac síl na konci a predsa len zvíťazili. Nádherným gólom sa prezentovala posila hostí do budúcej sezóny - Erdélyi. 3:4. A bodku za týmto stretnutím dal Milata 3 minúty pred koncom. Drnava odohrala v celku dobrý zápas, najlepšími hráčmi boli Róbertovia - Kovács a Kardos, ktorí skvele zvládli situáciu na poste stopéra a predstopéra.
Zostava Drnavy: Zakhar - R. Kovács, R. Kardos, Bukovič, G. Petro - J. Kovács, F. Kovács, Mázik, Emődi - Šoltés, Cseh. Striedali: Szöcs, Slávkay a Orbán.
Zostava Lipovníka: Skokan - L. Varga, Erdélyi, Szűcs, Zagiba - M. Varga, T. Kardos, Kelemen, Lőrincz, Milata - Bollo. Striedal: Vávra.
 Florián Emődi

 

Čítať 1670 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:41

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2