pondelok, 10 august 2015 09:17

Strelil v prvom kole tri góly za Nižnú Slanú Kašai, alebo Bodnár?

Napísal(a) Štefan Tomášik
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

bodnar ns 1Nižná Slaná – Honce 7:0 (3:0). Góly: Keršák 2, J. Pástor (vlastný), Bodnár 3, Gelda.
Zostava NS: Nemec – Ambróz, Urban, Prónai, Karas - Kašai, Keršák, Mihalík, Bodnár – Valko, Gelda. Striedali: Kašai – Cangár, Valko – O. Junger, Keršák - Slovák.
V prvom kole I. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná Honce. V tomto klube došlo k výrazným zmenám v kádri, niektorí hráči sa vrátili do Slavošoviec, odišiel aj tréner Fabian do Betliara. V domácom kádri je zmenou príchod Jána Geldu na prestup a hosťovania na prestup sa zmenili hráčom z Gemerskej Polomy: Miroslav Maťo, Pavel Kašai, Branislav Olexa, Libor Urban, Viktor Mihalík, Peter Kuchta. Zo základnej zostavy chýbali Schvarz a Olexa. Zápas sa hral pred slušnou diváckou kulisou.
Zápas sa začal rozohrávkou hostí. Hralo sa medzi oboma šestnástkami, domáci atakovali hostí už pri rozohrávke. Výraznejšiu šancu si domáci nevypracovali. Valko vybojoval roh. Po ňom po centri Kašaia Keršák hlavou prekonal Máťaša. 1:0. Domáci zvýšili aktivitu a vytvorili si prevahu. Po akcii vľavo strelu Kašaia zo skrumáže tečoval Ján Pástor, 2:0. Krátko potom domáci pridali tretí gól: po prihrávke Mihalíka na Bodnára, Bodnár strelou pod brvno prekonal

Máťaša, ktorému sa vyšmykla lopta, 3:0. Domáci mali aj iné šance ako šanca Valka vľavo, jeho strela bola nepresná. Bodnár mal únik po pravej strane, ale center pred bránku nenašiel adresáta. Nemec musel rozohrať nečakanú malú domov od Keršáka. Viaceré akcie hostí zmarila stopérska dvojica. Ambróz mal prienik po ľavej strane po ktorom nasledovalo hadzovanie. Kašai sa ocitol v gólovej šanci, ale fauloval Máťaša. Rovnako strela Kašaia bola nepresná ako aj strela Mihalíka. V útoku bol oživením staronový hráč Ján Gelda, ktorý sa uplatnil v medzihre a pri brejkoch. Kapitán Karas hral tentokrát na pravom kraji obrany, dvakrát rozohral akcie. V priebehu polčasu bol hra prerušená na občerstvenie. Hostia zahrávali jeden roh zľava. Jeden gól inkasovali hostia aj z ofsajdu. 

Druhý polčas otvorila rozohrávka domácich. Obranu hostí viedol bývalý hráč štvrtoligového Štítnika Oto Varga. Ten sa asi po tretine polčasu presunul do útoku. Zo začiatku bola hra vyrovnaná. Dokonca hostia mali prevahu, ktorú však nevyjadrili gólovo, vypracovali si iba pološance. Priamy kop sprava bol zahraný do múru, strela nového hráča na ihrisku z 30 metrov letela nad bránu. Ďalej prízemná strela hostí bola nepresná. Potom sa domáci dostali do tempa. Po brejku po ľavej strane a prízemnej strele Keršák z uhla sa skóre menilo, 4:0. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. Keršák mal opäť únik po ľavej strane, avšak strela neskončila v sieti, keď sa od žrdí odrazila von z brány. Valko sa mohol dostať do dvoch únikov, pri preberaní lopty sa však otočil smerom od brány. Po prihrávke Keršáka do voľného priestoru Gelda prekonal Máťaša, ktorý loptu mohol mať, avšak rezignoval. Oku lahodiaca akcia bola po akcii po osi Mihalík - Keršák – O. Junger, po centri ktorého Bodnár skóroval. Ďalší gól pridal Bodnár po úniku zľava. Domáci mali jednoznačnú prevahu, najväčšiu šancu mali hostia po akcii po ľavej strane. Napokon sa kopali dva rohy, posledný Nemec kryl. Slovák prehral dva osobné súboje. O. Junger bol dvakrát v ofsajde. Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska. Cangár mal akciu s Keršákom. Urban zastavil vážnejšiu akciu hostí.
Štefan Tomášik

 

Čítať 1115 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:49

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2