nedeľa, 10 november 2013 19:48

Štyri pokutové kopy, dve víťazstvá hostí v dvoch zápasoch dohrávky I. triedy vo futbale

Napísal(a)

V I. triede majstrovstva okresu Rožňava vo futbale v druhú novembrovú nedeľu sa uskutočnili dve dohrávky zápasov jesennej časti súťaže. V prvom zápase asi hŕstka divákov v Slavošovciach videla zaujímavý zápas s Bohúňovom, ktorý mal pre domácich dobrý začiatok, ale zlý koniec. Hoci Slavošovčania nad súperom z Bohúňova vyhrávali v prvom polčase už 2:0 a hostia do polčasu skorigovali stav na 2:1 gólom z pokutového kopu, v druhom ovládli zápas v jeho záverečnej fáze jednoznačne hostia. Veľmi im k tomu pomohlo vykartovanie domáceho hráča Valentíka v 70. minúte, odkedy vlastne potom góly padali iba do siete gólmana Karala. Hostia využili presilovku o jedného hráča a vsietili Slavošovciam v priebehu 15 minút tri góly za sebou a rozhodli o zisku troch bodov do tabuľky. Hoci mali domáci potrestaného iba jedného hráči a hostia 4 (T. Kovács, F. Demeter, M. Dorkin, K. Illés) najviac trpeli domáci. Góly zaznamenali: T. Mihálik a M. Balco za domácich, A. Borbély, J. Váradi, K. Illés a M. Dorkin za hostí. Pred asi 40 divákmi rozhodoval L. Šalamon. Druhý

zápas dohrávky 4. kola sa udial v Dedinkách, kde privítali futbalistov z Drnavy. Aj v tomto zápase hlavný rozhodca odpískal po jednom pokutovom kope na obidvoch stranách a udelil 4 žlté karty domácim a tri hosťom.

Podobný úvod mal zápas v Dedinkách s tým v Slavošovciach. Domáci viedli v prvom polčase rovnako 2:1 a zdalo sa, že s týmto súperom v tomto náročnom zápase si poradia. Kým v prvom polčase o vedení domácich za stavu 1:1 rozhodol pokutový kop Majerčáka, nakoniec celý zápas korunoval tesne pred koncom zápasu víťazným gólom Peter Búlik z mužstva hostí práve z pokutového kopu. O góly v tomto zápase sa pričinili: M. Franko a Majerčák za domácich a Rencsok, Icso a Búlik za hostí. Pred asi 50 divákmi rozhodoval Macko. Drnavčania si týmto víťazstvom veľmi pomohli do tabuľky a po odohraní ďalšej dohrávky môžu skončiť v tomto roku aj tretí pred Vyšnou Slanou. Svoju druhú dohrávku odohrajú v Slavošovciach 16.11.2013 o 13.30 hod.

Stručne do tabuľky: Slavošovce - Bohúňovo 2:4 (2:1), dohrávka 13. kola, Dedinky - Drnava 2:3 (2:1), dohrávka 4. kola.

TABUĽKA I. TRIEDY VO FUTBALE PO 1. DOHRÁVKE:

AKTUÁLNA TABUľKA STRELCOV 1. TRIEDY VO FUTBALE:

19 gólov – J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka)

16 gólov – J. Urban (Rožň. Bystré), J. Rencsok (Drnava)

15 gólov – O. Liptai (Vyšná Slaná)

13 gólov – Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka)

12 gólov – F. Čapo (Rudná), Cs. Flander (Dlhá Ves)

11 gólov -  P. Zabrel (Vyšná Slaná), Búlik (Drnava)

10 gólov – G. Zsila (Krh. Dlhá Lúka)

9 gólov – R. Kuzma (Honce)

8 gólov – Laven, P. Milko, J. Rochl (všetci Štítnik)

7 gólov – Pál-Baláž (Jablonov n/T), Majerčák (Dedinky), Mázik (Drnava), O. Vysoký (Rudná)

6 gólov – Fifik (Jablonov n/T), Ľ. Kožár, I. Gallo (obaja Vlachovo)

5 gólov – N. Bodnár (Hrhov), Minčík (Rožň. Bystré), E. Tomi, M. Balco (obaja Slavošovce), M. Gallo (Vyšná Slaná), O. Šalata (Jablonov n/T), M. Dorkin (Bohúňovo), Z. Molčan (Rudná), B. Kuzma (Honce), atď.

Čítať 1306 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:51

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x