utorok, 11 december 2018 13:19

V januári 2019 štartuje Krajská futbalová liga jej Zimným pohárom predsedu KSK Doporučený

Napísal(a) MG od
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ako sme už pred niekoľkými dňami informovali, začiatkom budúceho roka 2019 sa rozbehne aj Krajská futbalová liga 2018/2019, do ktorej sa prihlásilo niekoľko klubov z východného Slovenska. Prihlásili sa do nej na základe rozhodnutia VsFZ v Košiciach, ktorý takto umožnil kvalitnejšiu prípravu futbalových mužstiev spadajúcich do tohto regiónu. Dátum, kedy sa do spomínanej súťaže mohli kluby prihlásiť bol 31. november 2018. Keďže KFL je rozdelená na dve časti - Zimný pohár predsedu KSK, ktorý organizuje kraj na základe memoranda z júna 2018 v spolupráci s Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ)  a Študentská liga, všímajme si teraz iba jej prvú časť - Zimný pohár. Pre nás je nemálo dôležité, že k dobrému priebehu prispejú i futbalové kluby na území kraja,

ktoré disponujú kvalitnými futbalovými plochami, poskytujúcimi tieto plochy využívať mužstvám po celý rok. K dispozícii prihláseným futbalovým klubom budú ihriská s umelým trávnikom v mestách: Spišská nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Sátoraljaújhely a Michalovce, (Vranov n/T). Dozvedeli sme sa, že z nášho hornogemerského regiónu do tejto novej formy súťaže, ktorá má obohatiť zimnú prípravu turnajovým spôsobom, sa prihlásili niektoré futbalové kluby riadené ObFZ Rožňava.

K tejto otázke sa vyjadril aj vedúci sekretár VsFZ pán Marcel Eperješi, ktorý nám napísal: “Tak ako ste uviedli, aj z gemerskej časti je prihlásených niekoľko mužstiev. Kluby ObFZ ,tak ako sme avizovali v ÚS ŠTK VsFZ, zohrajú KFL pohárovým spôsobom. Keďže 520 klubov nie je možné dať pohárovo hneď, tak sme pristúpili k predkolu, ktoré sa plánuje 19.- 20. januára.2019, t. j. 36 klubov. Kluby ObFZ Rožňavy majú plánované stretnutia odohrať v Moldave v predkole a v 1. a 2. kole, potom to už je podľa súpera v pavúku. V predkole sú zaradené mužstvá Gemerská Poloma, Betliar, Hrhov, Krásnohorská Dlhá Lúka, Plešivec a Rožňavské Bystré. Dňa 14.12.2018 v piatok bude na KSK oficiálne predstavené rozlosovanie.”

O ďalšom postupe vás budeme aj prostredníctvom našej stránke informovať. Predpokladáme, že podobne ako pred ukončením súťaže futbalového ročníka 2017/2018 úspešne sa rozbehol turnaj o Pohár predsedu ObFZ Rožňava, aj táto nová súťaž prispeje k skvalitneniu nielen prípravy prihlásených mužstiev, ale aj k zlepšeniu hry v jarnej časti futbalových súťaží riadených ObFZ.
MG od

 

Čítať 1630 krát Naposledy zmenené streda, 12 december 2018 10:25

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2