piatok, 24 október 2014 10:47

Betliar privítal seniorov horného Gemera na okresných oslavách úcty k starším

Napísal(a) L. Fábian
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

be-jds-P1230746aJeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov, ktorý sme nedávno začali, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka.
Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi, hovorí jedna ľudová múdrosť. Je ňou úcta k starším.
V okrese Rožňava si každoročne uctia starších vždy v inom meste, obci. Tohtoročné okresné oslavy Mesiaca úcty starším, ktoré zorganizovala OO JDS v Rožňave, sa uskutočnili v Betliari 21. okóbra 2014. Oslavy začali prehliadkou krásnej historickej pamiatky – kaštieľa Betliar, odkiaľ sa účastníci presunuli do kultúrneho domu. Prítomných privítal a pozdravil predseda ZO JDS v Betliari pán Ondrej Ďurán, potom dal slovo k slávnostnému príhovoru starostovi Betliara p. Júliusovi Farkašovskému, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol prínos seniorov pre spoločnosť, ich stareckú múdrosť a pomoc mladším.

V ďalšej časti príhovoru krátko vyrozprával históriu a súčasnosť obce. Zástupca KO JDS p. Synak pozdravil v mene Košického samosprávneho kraja, zaželal veľa zdravia a tvorivej práce do ďalších rokov. Prednosta Okresného úradu p. Mattu poďakoval seniorom za ich prácu pre spoločnosť a zaželal veľa úspechov a zdravia v ďalšom pôsobení v organizácii, pri organizovaní podujatí. Podpredseda OOJDS p. Ladislav Fábián odovzdal ocenenia, a to: predsedníčke ZO JDS v Dobšinej p. Novotnej za dlhoročnú prácu v prospech seniorov a starostovi obce Betliar p. Farkašovskému vyznamenanie III. stupňa. V mene ocenených potom poďakoval a prisľúbil pomoc a aktívnu účasť na podujatiach a fungovaní organizácie.
Prekrásny kultúrny program začali deti z MŠ, pokračovali žiaci ZŠ a potom so svojím pásmom vystúpili členovia JDS Betliar. Vystúpenie harmonikárky p. Bujnovskej, krásne básne v podaní p. Kaňúrovej a pásmo – Narodenie, školské roky, dospievanie, zaľúbenie a svadba, seniorský vek, v podaní seniorov ZO. Na záver účinkujúci a prítomní spoločne zaspievali pieseň o Slovensku, našej rodnej a milovanej zemi.
Občerstvením a družnou debatou sa podujatie ukončilo.
V samom závere starosta Betliara odovzdal štafetu organizovania podujatia úcty k starším starostovi obce Brzotín p. Gašparovi. Bolo to vydarené, skvelé podujatie. O rok v Brzotíne.
Text: L. Fábián
Foto: R. Gergelyová a L. Zatroch

 

 

Čítať 1259 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x