utorok, 24 september 2019 19:11

Dôchodcovia z Revúcej prežili krásny deň s priateľmi dôchodcami z Kazincbarciky Doporučený

Napísal(a) Ing. Vlastimil Chaba
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V rámci pravidelných družobných stykov s "Idövár nyugdíjas és kultuláris klub Kazincbarcika" dňa 14. júna 2019 navštívili revúcki seniori svojich priateľov v maďarskom družobnom meste Kazincbarcika. Po spoločne prežitých krásnych akciách v Kazincbarcike a okolí v júni t. r., gemerskí priatelia pozvali svojich hostiteľov z Kazincbarciky na oplátku o Revúcej. Dozvedeli sme sa o tom od predsedu ZO JDS v Revúcej Ing. Vlastimila Chabu. V podrobnejšom článku napísal: "Dňa 13.9.2019 sme spolu prežili šťastný krásny deň. 
V článku na stránke "ZO Revúca – seniori Revúca" spomína: Po uvítaní v zasadačke MsDK ráno o 7.30 sme si posedeli pri káve a zákuskoch.

Našich priateľov privítal primátor mesta Revúca Ing. Július Buchta a riaditeľ Mestských lesov Revúca Ing. Ladislav Szabo.

Po družnej debate o 8.30 hod. sa presunuli do Dobšinskej ľadovej jaskyne, kde sme im ukázali jednu z najkrajších jaskýň na Slovensku. Po náročnom výstupe a hodinovej prehliadke jaskyne naši priatelia boli očarení a použili maďarský výraz "óriási" – veľkolepé.

Ďalšia zastávka bola na Dedinkách, kde si prezreli okolie priehrady a absolvovali sme s nimi obed v reštaurácii Pastierňa. Obed im chutil a vypýtali si aj recept.

Cestou do Revúcej sme ešte v Stratenej absolvovali prechádzku Stratenským kaňonom dlhým 1,1 km. Niekdajšia stará cesta začínajúca pred tunelom a končiaca za tunelom. Návštevu sme ukončili večerou v reštaurácii Balaton v Revúcej, kde sme ich pohostili po večeri zákuskami a chutnou tortou pri melódiách harmoniky Štefana Kunštáta, ktorý našich hostí vyprevadil maďarskými pesničkami.

Za túto krásnu akciu sa chcem poďakovať všetkým členom výboru ZO JDS, ktorí k tomu prispeli svojou obetavou prácou. Celý priebeh akcie bol uskutočnený s finančnou podporou mesta Revúca. Za čo patrí poďakovanie poslancom MsZ a primátorovi mesta Ing Júliusovi Buchtovi.

Závere sa chcem poďakovať aj správcovi Dobšinskej ľadovej jaskyne p. Ľubomírovi Očkaíkovi, že nám vyšiel v ústrety s časom vstupu do jaskyne."

Ing. Vlastimil Chaba
Predseda ZO JDS Revúca

Foto: Ing Gejza Fabian

 

FOTOREPORTÁŽ - TU!

 

 

Čítať 166 krát Naposledy zmenené streda, 25 september 2019 20:28

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2