Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 19 apríl 2015 23:45

Krajská organizácia JDS Košice hodnotila svoju činnosť

Napísal(a) M gr. L.F.
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ko jds DSCF6854 aRok 2015 je v organizáciách Jednoty dôchodcov na Slovensku opäť rokom hodnotení. Bilancujú sa výsledky, skladajú sa ″účty″ volebného obdobia. Hodnotia sa dosiahnuté výsledky, výsledky hospodárenia a predkladajú úlohy a ciele na ďalšie volebné obdobie.
Tieto ciele sú pre novozvolených funkcionárov, (na všetkých stupňoch) záväzné. V mesiacoch február, marec a apríl sa v našej KO JDS Košice uskutočnili okresné snemy a to v okresoch Košice – mesto, Košice – okres, Gelnica, Michalovce, Rožňava, Sobrance a Spišská Nová Ves.
V okrese Sobrance sa stal novým predsedom OO pán JUDr. Vasil Varjan a Košice - mesto pán Dr. Ivan Hudec. Pani Elekaničová a ing. Považanová sa vzdali svojich postov zo zdravotných dôvodov a veku. Predseda KO pán Ján Matúško im poďakoval za ich prácu, ktorú odviedli v prospech seniorov.

Na okresných snemoch boli zvolení delegáti na Krajský snem, ktorý sa uskutočnil 20. apríla 2015 v našom krajskom meste Košice. Zástupcovia 5 749 člennej základne začali svoje rokovanie v priestoroch špecializovaného zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb, privítali na rokovaní predsedu JDS Ing. Jána Lipianskeho, člena predsedníctva Ú JDS

a predsedu KO JDS Žilina Dr. Kotiana, zástupcu VUC Košice – vedúcu odboru sociálnych vecí a zdravotníctva Ing. Zuzanu Juskovú, PhDr. Janu Kovácsovú, Ing. Juraja Briškára - riaditeľa zariadenia pre seniorov, Ing. Bružeňaková – zástupca Mestského úradu Košice. Rokovanie prišli pozdraviť aj členovia folklórnych súborov OLŠAVAN a GELNIČANKA.

Celkový priebeh snemu sa niesol v pracovnom duchu, schválilo sa pracovné predsedníctvo, volebný poriadok, komisie. Priebeh rokovania riadil Ján Matúško, ktorý zhodnotil obdobie rokov 2012-2015, vyjadril sa pochvalne o práci všetkých OO no najviac o OO Rožňava, Spišská Nová Ves a Michalovce, kde je pekný nárast nových organizácií a členskej základne. Správa o hospodárení a správa revíznej komisie hodnotili pozitívne hospodárenie v kraji ako aj výsledky revíznej komisie po kontrolách v OO nepoukázali na nedostatky.

Po pozdravných príhovoroch hostí a diskusii delegátov sa začal najdôležitejší bod snemu voľba funkcionárskeho aparátu. Zo správy mandátovej komisie vyplynulo, že na snem bolo delegovaných 59 členov OO a zúčastnilo sa 59. Týchto 59 delegátov 100% podporilo a zvolilo za predsedu KO JDS, na funkčné obdobie 2015 – 2017, pána Jána Matúšku, ktorý poďakoval za vyslovenú dôveru delegátom snemu a uistil všetkých, že bude dôsledne plniť nastavené úlohy v širokej spolupráci s funkcionármi kraja, okresu i ZO, za podpredsedu KO delegáti jednohlasne zvolili Mgr. Ladislava Fábiana, predsedu OO Rožňava, členmi predsedníctva sa stali predsedovia OO Ing. Čuvan-Michalovce, Ing. Dula – Spišská Nová Ves, JUDR. Varjan – Sobrance, Karoliová Košice – okolie, Dr. Hudec Košice – mesto, Jasovská – Gelnica a Ing. Synak. Zvolili delegátov na Republikový snem do Bratislavy v dňoch 24. – 25. 6. 2015. Jednohlasne sme podporili p. Dr. Kotiana (predsedu KO Žilina / na post predsedu Ú JDS. Na záver delegáti odsúhlasili návrh programových cieľov na obdobie 2012-2015 a zaželali si zdarné plnenie úloh v prospech seniorov Košického kraja a Slovenska.
Text :Mgr.L.F.
Foto: R.Gergelyová

[cincopa A0FAvf8LyyhP]

 

Čítať 1005 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:24

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Ivan Korda piatok, 03 december 2021 06:22 Napísal(a) Ivan Korda

    Dobrý deň,
    podľa vyhľadávača GOOGLE ste v septembri uverejnili spomienku na Ing. Bruna Hojdu – 120. výročie narodenia - Bruno Hojda (24.9.1901 Orlová – 28.11.1970 Košice) – stavebný inžinier. Neviem ju nájsť. Mohli by ste mi ju zaslať. Je to ujo mojej mamy. V detstve sme ho navštevovali.
    ĎAKUJEM
    Ivan Korda B. Bystrica