streda, 14 október 2015 15:04

Vedenie Košického samosprávneho kraja za dobrovoľnícku prácu v prospech starších ľudí ocenenilo jedenástich dôchodcov

Napísal(a) Ladislav Fabian
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ke seniori 007 aVzdať úctu starším a poďakovať sa za aktivity, ktoré celoročne organizujú pre seniorov – to bol hlavný zámer stretnutia vedenia Košického samosprávneho kraja (KSK) 13. októbra 2015 so zástupcami okresných organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska. Za dobrovoľnícku prácu v prospech starších ľudí boli ocenení jedenásti dôchodcovia.
Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa na Úrade KSK stretli zástupcovia okresných organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska s vedením úradu. „Čas je jediná hodnota, z ktorej sa každému odpočítava rovnako. Tretia tretina života, ktorú žijú dnešní seniori, je tiež významná. Máte skúsenosti, nadhľad, čas venujete sebe samým i svojim blízkym. V životnom období, ktoré má prinášať radosť, vám želám pevné zdravie, lásku a pocit, že ste stále dôležití a potrební,“ vyjadril úctu starším predseda KSK Zdenko Trebuľa. Za dobrovoľnícku prácu v prospech seniorov v celom Košickom kraji sa poďakovali aj podpredseda Emil Ďurovčík, riaditeľ úradu Ondrej Bernát a vedúca odboru sociálnych vecí a zdravotníctva KSK Zuzana Jusková.

Jedenásti dôchodcovia si prevzali aj vyznamenanie 1. stupňa za dobrovoľnícku prácu v prospech starších občanov. Ústredie Jednoty

dôchodcov ocenilo Gertrúdu Šimkovú, Viktóriu Pavlíkovú, Máriu Károlyiovú, Margitu Kilíkovú. Vyznamenanie 2. stupňa od krajskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska dostali Arpád Kavečanky, Jolana Prochotská, Gizela Jasovská, Katarína Horváthová, Mária Adamčiaková, Vincent Poľak, Estera Cubíková.

Jednota dôchodcov Slovenska ocenila, že spolupráca s KSK je vždy ústretová, korektná a nápomocná. Pri príležitosti 25. výročia založenia Jednoty dôchodcov Slovenska odovzdali pamätnú listinu predsedovi KSK Zdenkovi Trebuľovi, vedúcej odboru kultúry a cestovného ruchu KSK Jane Kovácsovej a vedúcej odboru sociálnych vecí a zdravotníctva Zuzane Juskovej.

Jednota dôchodcov Slovenska združuje v Košickom kraji takmer 6 500 dobrovoľníkov. „Našim cieľom je zlepšiť jeseň života seniorov. Robíme to športovými a kultúrnymi akciami, organizujeme výlety, hudobné podujatia, máme krúžky šikovných rúk, besedujeme s lekármi. Seniori zapájajú svoje ruky i myseľ, a to je pre nás najdôležitejšie, “ uzavrel Ján Matúško, krajský predseda Jednoty dôchodcov Košický kraj.

L. Fabian

FOTO Z PRIJATIA SENIOROV NA VÚC KOŠICE

 

Čítať 1665 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:02

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.