utorok, 08 december 2015 18:31

Stretnutia troch generácií z troch okresov sa v Revúcej zúčastnil aj predseda JDS Ing. Ján Lipiansky

Napísal(a) ZH
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

tri 10 aNa „Stretnutie troch generácií pri pesničkách“ v Revúcej z troch okresov Brezno, Rimavská Sobota a Revúca, ktoré sa uskutočnilo 2. decembra 2015 prijali pozvanie predseda JDS Ján Lipiansky a predseda KO JDS Ján Hlaváč.

Pri tejto príležitosti OR JDS v Revúcej zorganizovala stretnutie predsedu JDS a KO JDS s primátormi a starostami okresu Revúca, kde sa rozoberali najmä otázky zabezpečenia sociálnej starostlivosti seniorov, spravovanie domov opatrovateľskej služby, zriaďovanie seniorských stacionárov,

zabezpečovanie opatrovateľskej služby v domácnostiach, o možnosti opatrovania v rodinách rodinnými príslušníkmi a o návrhu ich financovania.

Vyjadril vysokú spokojnosť s úrovňou starostlivosti o seniorov a s prostredím v Dome opatrovateľskej služby v Revúcej, kde si prezrel ubytovacie časti, sociálne zariadenia a tvorivé dielne. Zúčastnil sa na tvorivých aktivitách seniorov, zameraných na vianočnú výzdobu priestorov.

Zároveň sa uskutočnilo stretnutie

s členmi ZO JDS Revúca. 3.12.2015 sa pozvaní hostia zúčastnili na okresnej rade JDS. Predseda JDS Ján Lipiansky hovoril o spolupráci s vládou , MPaSV, MZ, MV, MK. Hovoril Programových cieľoch JDS po X. SNEME JDS a o prioritách. Spomenul čo sa podarilo splniť – Zákon o exekúciach, zvýšený vianočný príspevok, hľadá sa možnosť zmeniť príspevok na 13 dôchodok. Presadiť nový model valorizácie dôchodkov. Zvýšiť kvalitu seniorského života,­ zotrvať čo najdlhšie v rodine.

Predseda KO JDS Ján Hlaváč hovoril o akciách plánovaných na budúci rok v KO JDS, vysvetlil čo je úlohou monitoringu cien vybraných komodít.

Stretnutie troch generácií pri pesničkách v Revúcej.

Stretnutie troch generácií pri pesničkách sa uskutočnilo v tomto roku už po 11­-ty krát v divadelnej sále Domu kultúry v Revúcej. Toto krásne spoločenské podujatie organizuje OO JDS v Revúcej v spolupráci s mestom Revúca a MsKS v Revúcej.

Na podujatí sa zúčastnili poslanci BBSK MVDr. Eva Cireňová, primátorka Revúcej a predsedníčka RZMO Stredného Gemera, MVDr. Ján Šeševička, starosta Revúckej Lehoty, prednosta Okresného úradu v Revúcej Ing. Peter Balog, predseda, Ing. Alena Kánová prednostka Okresného úradu v Brezne, Ing. Ján Lipiansky, predseda KO JDS BB Ján Hlaváč, Mgr. Ján Dianiš, podpredseda OO JDS Brezno, starostovia obcí okresu Revúca, Brezna, Rimavská Sobota a zástupcovia sponzorov, ktorých privítal člen predsedníctva OR JDS Igor Hock, Cireňová, MVDr. Ján Šeševička, Ing. Ján Lipiansky, Ing. Peter Balog a predsedníčka OO JDS Mgr. Zuzana Homoliaková. Poslanci BBSK Eva Cireňová i Ján Šeševička vyzdvihli význam podujatia na zachovanie kultúrnych tradícií a popriali pekný kultúrny zážitok a radostné prežitie Vianoc plné pokoja a rodinnej pohody. Predseda JDS Ján Lipiansky vyzdvihol myšlienku organizovať trojgeneračné stretnutie na regionálnej úrovni a pripojil sa k prianiu prežitia príjemných vianočných sviatkov. Prednosta OÚ vyslovil potešenie, že tohto podujatia sa zúčastnili aj jeho krajania z okresu Brezno a poprial všetkým príjemne prežitie popoludnia pri našich slovenských pesničkách.

Predsedníčka OO JDS v Revúcej Zuzana Homoliaková

zdôraznila, že stretnutie troch generácií je stretnutím priateľov z troch okresov, ktorého cieľom je odovzdávať kultúrne tradície mladším, byť príkladom vzájomnej tolerancie, priateľstva a úcty k človeku. Moderátorka Margita Mladšia uviedla kultúrny program slovami Slovenské ľudové piesne vzbudzujú u každého obdiv i uznanie, sú nenahraditeľným slovenským. V kultúrnom programe vystúpili súbory: Deti z MŠ v Jelšave s gemerskými pesničkami i tancami. Ľúbozvučnými slovenskými pesničkami obveselili seniorov žiaci ZUŠ z Revúcej, Cirkevný súbor Evanjelickej cirkvi a. v. z Chyžného. seniorské spevácke súbory ZO JDS: Sinec z Hnúšte, Super babičky z Tornale, Ľahota z Muránskej Lehoty, Úsvit z Revúcej, Nezábudka – Mix z Lubeníka, Chabenec z Jasenia, Luna z Revúčky, Bacúšan senior z Bacúcha, Jeseň života z Braväcova, Levenda z Muráňa.

Vedúcim súborov boli odovzdané Ďakovné listy, kytičky. Podpredseda OO JDS z Brezna Mgr. Ján Dianiš odovzdal predsedníčke Zuzane Homoliakovej a primátorke mesta Eve Cireňovej za spoluprácu s OO JDS Brezno kytice. Vyvrcholením programu bola spoločne zaspievaná pieseň Tichá noc, svätá noc...

Predseda JDS Ján Lipiansky na záver poďakoval organizátorom za zorganizované podujatie a všetkým účinkujúcim za pekný kultúrny zážitok.

Stretnutie seniorov pokračovalo v kaviarni ALFA, kde pekným prípitkom pozval a poprial dobrú chuť ku večeri a pekné posedenie s priateľmi poslanec BBSK Ján Šeševička.

Podujatia sa zúčastnilo 185 účinkujúcich, 36 pozvaných hostí a ďalších občanov mesta a okolia.

ZH

Foto: Ing. Igor Hock

 

 

Čítať 3210 krát Naposledy zmenené piatok, 18 december 2015 21:18

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x