piatok, 13 september 2013 16:33

Tunel pod Homôlkou je miestom stretávania sa aj gemerských seniorov

Napísal(a) Zuzana Homoliaková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Okresný turistický zraz seniorov okresu Rožňava – prechod tunelom pod Homôlkou zo slavošovskej strany do magnezitovského chotára zorganizovali obec Slavošovce a ZO JDS Slavošovce. V Slavošovciach privítal účastníkov OTZS starosta obce a poslanec VÚC Košického kraja Ján Bašták, predseda OO JDS Ján Nemčko a Milan Sajenko, ktorý prítomným podal odborný výklad v Pamätnej izbe P. Dobšinského. Pred vstupom do 2400 m dlhého tunela oboznámil s históriou budovania tunelov pod Homôlkou a viaduktom, ktoré začali budovať v roku 1941 a ktoré sa stali významnými technickými artefaktami.
Členovia predsedníctva OO JDS v Revúcej, zástupcovia mikroregiónu Magnezit – starosta obce Chyžné Ján Greguš, starostka obce Magnezitovce Helena Šeševičková a zamestnanci OcÚ pripravili pre seniorov OTZ občerstvenie. Prítomných účastníkov prechodu tunelom pod Homôlkou privítala predsedníčka OO JDS Zuzana Homoliaková a vyslovila presvedčenie, že takéto spoločné turistické akcie budú sa organizovať i v budúcnosti, aby sa priateľské vzťahy utužili. Po krátkom

oddychu a posilnení občerstvením sa vy brali na spiatočnú cestu tunelom. K rožňavským seniorom sa pripojili i členovia OO JDS Revúca.

Na slavošovskej strane v zaujímavo a nápadito vybudovanom oddychovom areáli s rôznymi prístreškami a atrakciami privítala turistov kultúrnym programom spevácka skupina Lehoťanka. Pripravený chutný baraní a klasický guláš chutil všetkým. Každý účastník prechodu tunelom dostal zaujímavý a vtipný „Účastnícky list za prechod tunelom pod Homôlkou“.
Zuzana Homoliaková
Foto: Lenka Krušinová

Čítať 1470 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:52

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Description of image1
Description of image2