Vytlačiť túto stránku
pondelok, 19 máj 2014 17:09

Prezentácia najkrajšej knihy Rožňavské cechy a autogramiáda jej autorky Sylvie Holečkovej

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv gkpd cechy1a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave a Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja pozývajú širokú verejnosť na prezentáciu knihy spojenú s autogramiádou autorky Sylvie Holečkovej Rožňavské cechy dňa 28. mája 2014 o 16.30 hod. do priestorov knižnice na Lipovej ul. č.3. Následne po prezentácii bude otvorená výstava Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013. 
Publikácia Rožňavské cechy je písaná popularizačno-náučným štýlom, aby bola po obsahovej stránke prístupná pre čo najširšiu verejnosť. Autorkou je Mgr. Sylvia Holečková, historička Baníckeho múzea v Rožňave. „Táto kniha bola prihlásená do súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013, ktorú organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov“ hovorí jej autorka Sylvia Holečková a pokračuje: „1. apríla 2014 som sa zúčastnila slávnostného vyhodnotenia v Banskej Bystrici, kde porota v kategórii A4 Knihy o mestách – Monografické publikácie udelila knihe 1. miesto. Samozrejme, že ma to veľmi potešilo. Veď cieľom publikácie je prezentovať

aj knižnou formou (rovnomenná výstava prezentuje tieto zbierky od roku 2010 formou putovnej výstavy) bohatú zbierku trojrozmerného, 300-500 rokov starého rožňavského cechového materiálu, ktorý sa podarilo zachovať a ktorý je dnes súčasťou zbierkového fondu Baníckeho múzea v Rožňave“.

Publikácia bola slávnostne uvedená do knižného sveta za prítomnosti predstaviteľov mesta a pozvaných hostí koncom februára 2014. V stredu 28. mája 2014 o 16.30 hod. bude v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave predstavená aj širokej verejnosti za prítomnosti samotnej autorky. Pre záujemcov o túto publikáciu bude pripravená autogramiáda. Podujatie sa koná v rámci otvorenia výstavy Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

 

Čítať 1477 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:40