Mgr. Miriam Pániková
zástupkyňa riaditeľa školy
Rozprávkový kolotoč

V našej materskej škole sa dňa 12. mája uskutočnil výchovný koncert. Privítali sme uja Martina (PhDr. Martin Kubečka), literárneho vedca, ktorý sa predstavil žartovným literárno-hudobným pásmom plným básní, rozprávok, pesničiek a hádaniek. Svojou hrou na gitare a spevom nás zaujal a rozveselil. Bol aj majstrom slova – básnik a herec ako vystrihnutý. Do svojho vystúpenia nás vtiahol všetkých.
A tak sme prežili krásne chvíľky, kde sme aj my mali možnosť recitovať, spievať, napodobňovať zvieratká, hádať hádanky, vypočuť si rozprávky, básničky, bájky, ale hlavne z chuti sa zasmiať.
Mgr. S. Benčková
Škôlkari sa zapojili do projektu „Slniečkové deti“
Daj si šatku, či klobúk módny,
slnečný krém je viac než vhodný.
Okuliare vždy na nose maj,
radšej v tieni sa hraj a pitný režim
dodržiavaj!
S týmito pravidlami sa naši najmenší oboznámili vďaka maskotovi – kengure, v projekte „Slniečkové deti“. Prostredníctvom tohto projektu si deti osvoja správne zásady pri pobyte „na slnku“. Odmenou im boli balíčky s opaľovacím mliekom pre deti, informačnou brožúrou s lekársky overenými radami pre rodičov a leporelo s kupónmi na zľavy. A samozrejme na ochranu nezabúdame v materskej škole ani počas pobytu detí na slniečku a pravidelne sa natierame opaľovacími krémami, ktoré sme získali práve vďaka projektu „Slniečkové deti“.
Mgr. Gabriela Šestinová
zástupkyňa riaditeľa pre MŠ
{gallery}skola/materska/jel{/gallery}
{jcomments on}
„Kde bolo tam bolo, bola raz jedna rozprávková krajinka. Neďaleko nej žil v močarisku veľký zelený zlobor – Shrek. ...,“ týmito slovami sa 1. júna 2011 začal pre žiakov 1. stupňa ZŠsMŠ Jelšava deň s veľkým „D“. Všetci boli natešení a veľmi zvedaví, čo ich čaká. Na hrudi sa im pyšne vynímal odznak Shreka, ktorý ich sprevádzal po celý deň. Cieľom každej triedy bolo vyslobodiť princeznú Fionu. Nebolo to však jednoduché, lebo drak im kládol rôzne prekážky a úlohy. Žiaci napríklad zdolávali bažinu v kocúrových čižmách, vyberali jedlo pre Shreka, podliezali drakovu prekážku, vo dvojiciach vyslobodzovali pomocou loptičiek Fionu, no vymýšľali aj netradičný koniec rozprávky.