Červený kríž na celom svete si druhú septembrovú sobotu pripomína ako Svetový deň prvej pomoci. Tohto roku sme si ho pripomenuli 14.9.2017 v Základnej škole Ivana Branislava Zocha rôznymi aktivitami. Aktuálnou tohtoročnou témou sú nehody a úrazy v domácnosti. Aj keď je domáce prostredie považované za bezpečné, stane sa v ňom až 80 % nehôd a úrazov. Naším cieľom je dostať do povedomia našich žiakov, ako sa dá predchádzať úrazom, a že je potrebné ovládať poskytovanie prvej pomoci. To aj naši žiaci dokázali a vyskúšali si ošetrovanie na prvých dvoch vyučovacích hodinách

Súčasný trh je plný rôznorodých ponúk, akcií, zliav. Rozmach finančných služieb so sebou prináša i riziko straty financií, pokiaľ človek službám nerozumie, či ich nevie reálne zhodnotiť. Tieto skutočnosti viedli pedagógov ZŠ I. B. Zocha v Revúcej k rozhodnutiu venovať finančnej gramotnosti v škole zvýšenú pozornosť. Škola bola z jednou prvých základných škôl na Slovensku, kde sa predmet Finančná gramotnosť začal vyučovať ako samostatný predmet. Žiaci školy majú možnosť získať certifikát finančnej gramotnosti v celoslovenskom programe Viac ako peniaze.

pondelok, 11 september 2017 11:32

Čo sme nachystali prvákom v ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Napísal(a)

Všade sa hovorí o tom, čo potrebuje každý prvák do svojej prvej školskej tašky. Keď začneme menovať, zoznam je nekonečný. Ale pýtal sa niekto kto to bude nosiť? Veď dieťa vo veku 6 rokov má okolo 20 kg a 120 cm. A preto prichádzame v ZŠ J. A. Komenského v Revúcej s novinkou. Do prvých ročníkov sme kúpili skrinky s kontajnermi. V nich budú mať deti učebnice, pracovné zošity, zošity, farbičky uložené v škole. Druhú sadu učebníc budú mať doma. Čo teda budú mať v taške? Len to najnutnejšie. Desiatu, niečo na dodržanie pitného režimu, peračník (aj ten si môžu nechávať v škole).

Leto. Čas, kedy opadajú drobnučké biele lupienky stromových kvetov ako veľké snehové vločky a na ich mieste narastú dobré šťavnaté plody. Vôňa lesa plného hríbov, chuť čerstvého ovocia, prechádzky... Končí sa školský rok a prichádzajú prázdniny..., ale skôr ako sa žiaci našej ZŠ Ivana Branislava Zocha v Revúcej rozutekali na dni plné zábavy a oddychu, zhodnotili sme spoločne výsledky celoročnej práce a rozlúčili sme sa s našimi ôsmačkami a deviatakmi.

Tak a je to za nami!
Školský rok 2016/17 sa stal minulosťou. Prípravu na vyučovanie a školské povinnosti vystriedajú chvíle oddychu. Tento rok bol pre Základnú školu J. A. Komenského   Revúcej mimoriadny úspešný. Žiaci školy dosiahli  skvelé úspechy aj v rámci Slovenska či už na poli športovom, v jazykových aj v recitačných súťažiach. Celkovo sme posledný školský deň počas slávnostného ukončenia roka  udelili 168 pochvál riaditeľom školy a 42 žiakom sme udelili knižné odmeny. 

Dňa 27.06.2017 sa žiaci a učitelia II. stupňa ZŠ I. B. Zocha v Revúcej zúčastnili účelového cvičenia. V úvode triedne pani učiteľky oboznámili žiakov v triedach o varovných signáloch, poukázali na dôležitosť ochranných prvkov v prípade ohrozenia. O 8:15 hod. bol v školskom rozhlase vyhlásený varovný signál všeobecného ohrozenia. Všetci sa presunuli z budovy školy „do bezpečia“- na školský dvor. Po kontrole počtov všetkých prítomných sa uskutočnil  jednohodinový pochod - smer Strelnica, kde žiaci absolvovali päť

V stredu dňa 18. júna 2017 starší referenti OO PZ v Jelšave zorganizovali v spolupráci s Mestom Jelšava 6. ročník Účelového cvičenia v priestoroch pomocného ihriska Mestského futbalového štadióna v Jelšave. Účelového cvičenia sa zúčastnili deti z Materskej školy, žiaci I. a II. stupňa Základnej školy s materskou školou v Jelšave. Na tomto účelovom cvičení sa prezentovali: príslušníci služobnej kynológie OR PZ v Revúcej,

Preventívno - výchovná činnosť je veľmi dôležitá pre uvedomovanie si nepredvídaných situácií v živote človeka. Dôležitou úlohou je informovať ľudí, vedieť o nich a správne sa zachovať v rôznych životných situáciách.  V dňoch 17. 3. 2017, 4. 5. 2017 a 8. 6. 2017 bola na Základnej škole I. B. Zocha v Revúcej vykonávaná preventívno-výchovná činnosť zo strany Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Revúcej pre žiakov IV. A triedy. Prednášky pre žiakov boli rozdelené do troch tém s uvedenými názvami:

Rázovitá horehronská obec Heľpa je preslávená najmä vďaka folklórnym tradíciám, ktoré do dnešnej doby v obci pretrvávajú aj vďaka známemu každoročnému festivalu. Najstaršia zmienka o obci Heľpa, ktorá patrila Muránskemu panstvu, pochádza z roku 1549. A tak sa žiaci 3. A ZŠ J. A. Komenského v Revúcej vybrali do ŠvP (školy v prírode) práve sem, do tejto dediny. Pôvodnými obyvateľmi dediny boli pastieri. A je to skutočne tak, pretože prechádzkami po dedine sme skoro v každom dvore videli ovečky.

Konečne nastal netrpezlivo očakávaný týždeň, v ktorom sa žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka ZŠ I.B.Zocha zúčastnili pobytu v Škole v prírode. Počas piatich dní ( 5.6. - 9.6.2017) zažili neopakovateľné chvíle plné slnka, pohybu, beťárstiev, výletov, hier a športu v očarujúcom prostredí v Bystrej. Penzión Dúhový pstruh im poskytol okrem krásneho výhľadu na Chopok aj luxusné ubytovanie v moderne zariadených izbách s televízorom, chladničkou, kúpeľňou a WC. K dispozícii mali bazén, altánok na opekanie,

Strana 1 z 22
Top